Бізнес, Історії, Новини

Як працює та отримує гроші Bumble – сервіс для знайомств, в якому перший крок роблять жінки

24 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Онлайн-дейтинг став невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Згідно з дослідженням, проведеним у 2017 році Стенфордським університетом, 39% гетеросексуальних і 65% одностатевих пар познайомилися в інтернеті.

Багато хто чув про Tinder або використовували цей додаток самі. Останнім часом у нього з’явилися конкуренти, готові оскаржити його лідерство на ринку. Цікаво, що виклик дейтинг-гіганту кинула і компанія Bumble на чолі з Вїтні Вульф Херд – однією з перших співробітниць Tinder.

Як працює та отримує гроші Bumble - сервіс для знайомств, в якому перший крок роблять жінки - news, story, businessЯк працює та отримує гроші Bumble - сервіс для знайомств, в якому перший крок роблять жінки - news, story, business

Як працює Bumble

На перший погляд, Bumble влаштований так само, як і інші дейтинг-додатки: користувачі змахують вправо фотографії людей, що їм сподобалися, та, якщо їх симпатії збігаються, починають спілкуватися в чаті.

Головна відмінність Bumble від конкурентів полягає в тому, що тут ініціатива знаходиться в руках жінок: в разі збігу між гетеросексуальними користувачами саме вони можуть відправити повідомлення першими. Якщо жінка вирішить цього не робити, через 24 години метч просто зникне.

Такі рухи, як #MeToo і #TimesUp, привернули увагу суспільства до проблеми сексуальних домагань та гендерної дискримінації. Творці Bumble хочуть захистити жінок від неприємних ситуацій, які можуть виникнути в процесі знайомства, давши їм можливість самим робити перший крок. Це показано в місії компанії:

«Bumble – це платформа та спільнота, яке допомагає створювати гармонійні зв’язки для кохання, життя і роботи. Ми заохочуємо відповідальність, рівність і доброту і прагнемо покласти край мізогінії, змінюючи архаїчні гендерні ролі».

Дейтинг зазвичай асоціюється саме з коханням, але Bumble чіпляє й інші сфери людського життя. Наприклад, у сервісу є функції, які допомагають зав’язати дружні стосунки (Bumble BFF) або побудувати кар’єру (Bumble Bizz).

У Bumble BFF люди знаходять друзів як своєї, так і протилежної статі. Функціонал схожий з основним додатком: користувачі висловлюють симпатії за допомогою свайпів та переходять в чат в разі збігу.

Bumble Bizz – це сервіс для тих, хто хоче розширити мережу професійних знайомств. З його допомогою можна знайти наставника або нову роботу. Фрілансери використовують платформу для отримання нових замовлень.

Як працює та отримує гроші Bumble - сервіс для знайомств, в якому перший крок роблять жінки - news, story, business

Коротка історія Bumble

У 22 роки, відразу після закінчення університету, Вульф Херд взяла участь у запуску Tinder. У подкасті засновника Greylock Рейда Хоффмана Masters of Scale вона розповіла, як проєкт пройшов шлях від невеликого стартапу до світового лідера дейтинг-індустрії.

Досвід участі в запуску Tinder став запорукою її успіху в Bumble. Команда продемонструвала відмінну обізнаність про свою цільову аудиторію – молодих і незалежних студентів коледжів. Співробітники Bumble відвідували кампуси та спілкувалися з ними безпосередньо – наприклад, розповідали молодим людям, як можна легко запросити дівчину на побачення.

Tinder запропонував користувачам багато нововведень, головним з яких стало безкоштовне використання. Це забезпечило швидке зростання додатка – для інших дейтинг-сервісів в той період була характерна абонентська система оплати.

Попри швидке зростання і продуману стратегію, Tinder незабаром став асоціюватися з безладними зв’язками. За цим пішли й випадки харасменту і сексуальних домагань. Незабаром і сама Вульф Херд, яка покинула компанію у 2014 році, висунула аналогічні звинувачення на адресу компанії, заснованої за її безпосередньої участі.

Суперечка з Tinder була залагоджена після виплати компенсації, розмір якої не розголошувався. Вульф Херд впала в глибоку депресію: «Цей досвід спустошив мене. Я почала розуміти, що з інтернетом щось не так, а безвідповідальна поведінка в соціальних мережах стала нормою. Моя історія виявилася яскравим прикладом того, наскільки небезпечним це може бути. Мені було 24, у мене вже була кар’єра і безліч друзів і близьких поруч, і все одно це повністю позбавило мене будь-якої впевненості в собі».

Вульф Херд отримала безліч негативних реакцій в ЗМІ. Вона вже була готова покинути сферу IT через гендерний шовінізм, з яким зіткнулася особисто, але їй написав успішний підприємець в області IT та дейтингу. Андрій Андрєєв, відомий перш за все як засновник другої за величиною дейтинг-платформи після Tinder – Badoo – запропонував Вульф Херд позицію CMO у своїй компанії, але у неї був інший план.

У грудні 2014 року вони запустили додаток Bumble: Андрєєв інвестував в нього $10 млн, отримавши натомість 79% акцій (Вульф Херд отримала 20%). Новий проєкт використовував технологічний досвід Badoo та продовжує робити це до цього часу.

Додаток завантажили понад 100 тисяч разів в перший же місяць після запуску, і ця цифра продовжує збільшуватися. Сьогодні Bumble заявляє про більш ніж 66 млн користувачів в 150 країнах, а очікуваний дохід додатка становить $300 млн. Можливо, компанія скоро вийде на IPO.

При цьому Badoo недавно зіткнувся з обвинуваченнями, які можуть здатися занадто знайомими Вульф Херд: з’явилися дані про сексуальні домагання та расові образи в компанії.

Як Bumble заробляє гроші?

Як вже говорилося раніше, користувачі Bumble знайомляться і спілкуються безкоштовно. Дохід з додатком приносять додаткові функції – Spotlight і Boost.

Spotlight – це аналог функції Boost в Tinder. Заплативши пару монет Bumble (це спеціальна валюта, прийнята в додатку, її ціна залежить від країни та регіону), користувач може підняти свій профіль в списку збігів та отримати більше переглядів. Функція Spotlight діє протягом 30 хвилин після покупки.

Ще одна додаткова функція називається Boost. Вона дозволяє:

  • повторно вступати в переписку зі знайомими користувачами;
  • використовувати необмежену кількість налаштувань пошуку;
  • свайпати без обмежень;
  • отримувати список всіх, кому ви сподобалися;
  • продовжувати дію збігу на 24 години (до 48 годин в сумі).

На відміну від Spotlight, для оплати Boost використовуються не монети, а регулярні платежі – користувачі можуть активувати цю функцію на тиждень, місяць, три місяці або назавжди. І Spotlight, і Boost працюють у всіх трьох сервісах Bumble: BFF, Bizz і Date.

Boost працює за принципом передплати, коли користувачі оплачують потрібну їм опцію на регулярній основі. Схожим чином влаштована бізнес-модель Netflix, де користувачі також можуть щомісяця купувати різні пакети опцій.

Як працює та отримує гроші Bumble - сервіс для знайомств, в якому перший крок роблять жінки - news, story, business

Скільки коштує Bumble?

Згідно з останніми звітами, Bumble претендує на IPO-оцінку в $1,1 млрд. Компанія подвоїла виторг в порівнянні з минулим роком і вважається дуже успішною. Прибутковість головного конкурента додатка оцінюється приблизно в 40%. З огляду на технологічний досвід Badoo, Bumble може мати такі ж показники. У цьому випадку виторг проєкту за 2019 рік складе близько $120 млн за мети в $ 300 млн.

Програма Bumble Ambassador

Щоб поширювати інформацію про бренд, Bumble привертає амбасадорів, які просувають додаток у своїх кампусах, містах і навіть країнах.

Крім того, Bumble співпрацює зі знаменитостями: бренд підтримують Серена Вільямс, Пріянка Чопра, Ерін Фостер та інші. Наприклад, можливість Чопра висловити альтернативну думку про відносини в сучасному світі особливо актуальна для такої країни, як Індія, де 94% шлюбів до цього часу укладають за домовленістю між батьками.

Програми Bumble Honey і Queen Bee дозволяють жінкам поширювати інформацію про програму у своїх кампусах і містах. Bumble регулярно проводить заходи, які допомагають зміцнити лояльність користувачів і поширити послання бренду.

«Більшу частину амбасадорів та учасників програм Bumble Honey і Queen Bee складають жінки. Наші програми дають їм можливість розповісти про важливий життєвий досвід, пов’язаний з любовними відносинами, дружбою або бізнесом. Це дозволяє нам не тільки створювати спільноту жінок, які підтримують одина одну, а й просувати цінності бренду», – каже Челсі Кейн Маклін, директор по маркетингу в Bumble.

Bumble зміг отримати вигоду з найбільших соціальних рухів нашого часу, надавши жінкам можливість робити перший крок.

Команда Bumble не тільки володіє необхідним капіталом і технологічними можливостями (з огляду на досвід Андрєєва в Badoo), але і чітко розуміє проблеми та переваги своїх користувачів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu