Кар'єра, Новини, Розробникам, Технології

20 найкращих сайтів для вивчення Python

06 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Python — це елегантна, високорівнева мова програмування, відносно проста у вивченні. До того ж, вона відрізняється кросплатформністю.

Остання якість особливо важлива, тому що взагалі для роботи з різними платформами розробнику доводиться вивчати різні мови програмування. На мобільних пристроях, наприклад, Android використовує Java, а iOS – Swift або Objective-C. Для полегшення перенесення програмного забезпечення з однієї платформи на іншу є спеціальні інструменти, але їх застосування має свої негативні сторони. Оригінальний додаток завжди кращий, ніж портований.

Python – одна з найбільш рекомендованих мов програмування в освітній та дослідницькій сферах. Це пов’язано з легкістю її освоєння. Щоб проілюструвати, наскільки Python легка у вивченні, скажімо, що її основи можна освоїти за першу годину роботи. Безліч студентів починають свій шлях в програмуванні з вивчення саме цієї мови.

У рейтингу популярності мов програмування TIOBE станом на червень 2020 року Python впевнено посідає третє місце, хоча п’ять років тому була на 8-й позиції. Це відмінно демонструє, як швидко зростає популярність мови.

Такому зростанню чималою мірою сприяє достаток навчальних ресурсів: посібників, курсів і книг з Python. Найкращі керівництва дозволять вам паралельно з вивченням теорії створити власний маленький додаток. Звичайно, він не буде особливо видатним, але все одно це практика і відмінний старт.

З чого почати?

Python вважається однією з найпростіших у вивченні мов програмування, до того ж вона надзвичайно універсальна. Ви можете використовувати цю мову для чого завгодно, від веброзробки до розробки ігор. Крім того, вивчивши Python, ви в майбутньому з легкістю вивчите і подібні їй мови, наприклад, PHP або Ruby.

Найкращий спосіб вивчити що-небудь – працювати з предметом вивчення. Мов програмування це стосується в першу чергу. Отже, найкращий спосіб почати вивчення Python – вибрати урок або навчальний курс і зануритися в нього з головою.

Що стосується вивчення основ кодинга на Python, ви цілком можете впоратися з цим самостійно. Немає ніякої необхідності витрачати тисячі доларів на отримання спеціальної освіти або проходження курсів програмування. А потрібні навички ви придбаєте на практиці, шляхом проб і помилок.

Щоб допомогти вам зорієнтуватися в онлайн-ресурсах, ми склали список найкращих з них, які точно допоможуть вам вивчити основи або ж розширити наявні знання (в описі ми будемо окремо вказувати, кому найбільше підійде той чи інший курс).

Топ-20 сайтів для вивчення Python

Перш ніж перейти безпосередньо до опису ресурсів, відзначимо, що сайти з першої десятки нашого списку вважаються найкращими ресурсами для вивчення Python. Решта вказані без урахування будь-якого рейтингу. Абсолютна більшість ресурсів в нашому списку безкоштовні (якщо ресурс платний, ми обговоримо це окремо).

1. Code Academy

Code Academy це безкоштовний навчальний ресурс для вивчення програмування. На цій платформі ви знайдете уроки з різних мов, не тільки по Python.

Цю платформу відрізняє можливість писати власний код прямо в браузері та переглядати результати в режимі реального часу. Це дуже корисно для початківців, оскільки для практики написання коду не буде потрібно налаштовувати якесь середовище.

Code Academy найкраще підходить для початківців і програмістів середнього рівня. Тут ви вивчите загальний синтаксис мови, навчитеся працювати з рядками та умовами, познайомитеся з циклами, функціями, списками та словниками.

Вивчаючи Python на цьому порталі, ви побудуєте власний калькулятор для розрахунку чайових, а також гру типу морського бою.

2. TutorialsPoint

Сайт TutorialsPoint нагадує Code Academy. Він теж пропонує безкоштовні уроки та можливість писати код прямо у вікні браузера.

Тут ви знайдете найповніші керівництва для новачків, які допоможуть вам пройти шлях від основ мови до завдань експертного рівня. Ви навчитеся налаштовувати середовище розробки Python, вивчите базовий синтаксис мови, попрацюєте зі змінними, операторами та циклами тощо.

Ми назвали керівництва TutorialsPoint найповнішими, тому що вони покривають і досить складні теми, такі як доступ до баз даних, CGI, програмування ігор, використання багатопоточності, обробку XML, мережі, дизайн графічних користувальницьких інтерфейсів тощо.

3. Codementor.io

Codementor призначений для розробників від середнього рівня до експертів, тобто для людей, які вже мають досвід роботи з Python. Тут, звичайно, є дещо цікаве і для початківців, але в цілому це не той портал, де новачкові варто проводити більшу частину свого часу.

Кожен пост на цьому сайті – окреме керівництво з якоїсь теми, наприклад, про інтеграцію Node.js з Python, використанні декораторів тощо.

4. PythonChallenge

Якщо ви не шукаєте легких шляхів і вважаєте за краще вчитися, долаючи труднощі, PythonChallenge вам сподобається.

Це не найкрасивіший сайт всіх часів і народів, його дизайн виразно залишає бажати кращого. Але там ви знайдете відмінні завдання та уроки, які допоможуть вам у вивченні Python.

20 найкращих сайтів для вивчення Python - tech, developers, news, career

5. Python Class від Google

Керівництво з Python від Google за своєю суттю – електронний підручник. Матеріал в ньому призначений для досвідчених програмістів, починаючи від середнього рівня. Глави цього підручника добре написані та доступною (англійською) мовою пояснюють концепції, що мають відношення до Python. Тут ви отримаєте чисто теоретичні знання, без глибокого розбору окремих тем або покрокових посібників зі створення додатків.

Загалом, це відмінний допоміжний матеріал для Python-розробників.

Документи, що додаються вправи можна звантажити та виконувати локально, на своїй машині. Завдяки цьому ви зможете попрацювати з різними уривками коду і протестувати їх.

А щоб все-таки стати гуру в IT, рекомендуємо спробувати інші (можливо платні) курси від Udemy, якими ми часто балуємо нашу команду розробників:)

20 найкращих сайтів для вивчення Python - tech, developers, news, career

6. Python.org

Безумовно, одним з кращих джерел для вивчення будь-якої мови є її офіційна документація. Python.org – це офіційний канал для розробників, які пишуть код на Python. Тут ви знайдете безліч посилань, матеріалів і ресурсів по роботі з цією мовою.

Логічно, що тут є і відмінне керівництво для початківців, яке проведе вас по основах мови. Потім ви зможете звернутися до складніших тем і познайомитися з різними бібліотеками та модулями Python.

7. Електронна книга «Learn Python the Hard Way»

Ще один ресурс для тих, хто не боїться труднощів. Безкоштовну книгу «Learn Python the Hard Way» можна читати онлайн на будь-яких пристроях, в т.ч. і мобільних. Також можна купити паперову або електронну версію книги.

Нині цю книгу щорічно читають понад 1,5 млн осіб. Це вражаюче число, особливо якщо уявити, що всі ці люди так чи інакше працюють з Python.

8. LearnPython.org

Ми вже говорили, що найкращий спосіб вивчити мову програмування – це працювати з нею. Платформа LearnPython.org якраз і надає можливість попрацювати з Python. Тут ви знайдете інтерактивні керівництва, а практикуватися в написанні коду зможете прямо в браузері.

Новачки починають з достославного «Hello World», а потім поступово просуваються до складніших тем (якщо, звичайно, не закидають курс). Цей портал найкраще підходить для програмістів, які ще не досягли середнього рівня.

9. Електронні книги «Invent with Python»

Ще один перевірений спосіб добре засвоїти навчальний матеріал – насолоджуватися процесом його вивчення. Саме ця ідея лежить в основі серії книг «Invent with Python» (прибл. «Створюй з Python»).

Кожне керівництво, порада та урок в цій серії висвітлюють підхід до розв’язання певної задачі, і цей підхід передбачає використання Python.

Наприклад, книга «Invent Your Own Computer Games with Python» («Створюй власні комп’ютерні ігри за допомогою Python») навчить вас створювати ігри. З кожним новим уроком ігри будуть ставати все складнішими, їх створення вимагатиме все просунутішого використання мови. До кінця книги ви почнете розбиратися в цій темі настільки, що зможете самостійно створювати додатки або ігри.

Онлайн-версії книг доступні безкоштовно, але можна купити власний екземпляр.

10. Dive into Python 3

«Dive into Python 3» це онлайн-книга, в якій пояснюються відмінності третьої версії мови Python від другої. Книга випущена під ліцензією Creative Commons, отже, її можна завантажити безкоштовно (в HTML або PDF-версії).

Ця книга – прекрасне джерело знань для розробника будь-якого рівня, оскільки кожен зможе знайти в ній щось корисне для себе.

20 найкращих сайтів для вивчення Python - tech, developers, news, career

11. Pythonspot

Pythonspot це каталог ресурсів і матеріалів, що стосуються Python. Весь контент розділений на категорії: за рівнем навичок, тематикою (призначені для користувача інтерфейси, мережі тощо) та платформою (Android, iOS тощо).

12. Онлайн-книга «Укус пітона»

Книга «A Byte of Python» (автор – Swaroop Chitlur) це відмінний підручник для початківців. Більш досвідчені програмісти можуть сміливо використовувати його як довідник – на випадок, якщо потрібно буде щось згадати. Книга розповсюджується безкоштовно.

13. Курс по Python на Coursera (від університету Райса)

Coursera, як і Code Academy, пропонує безкоштовні онлайн-курси для всіх охочих. Але на Coursera велика частина курсів – від чинних коледжів і університетів.

Курс по Python створений університетом Райса. Його проходження займе у вас кілька тижнів, тому потрібно заздалегідь бути готовим до цього і виділити час. Також буде потрібна реєстрація – як і випадку, якби ви записувалися на очний курс в університеті. Гарна новина полягає в тому, що реєстрація та сам курс абсолютно безкоштовні.

Якщо в результаті ви захочете мати сертифікат про проходження курсу, за нього доведеться платити.

14. Прискорений курс по Python

Творці курсу Crash into Python виходили з того, що ви вже досвідчений розробник і розбираєтеся в об’єктно-орієнтованому програмуванні.

Курс являє собою серію документів і презентаційних слайдів, які можуть використовуватися для швидкого навчання мови Python програмістів, які знають інші мови.

15. Real Python

Real Python це преміальний онлайн-курс з різними варіантами підписки. Сплативши підписку, ви отримаєте доступ до більше ніж 1300 сторінок контенту, 9 годин відео, до вправ і прикладів коду. Втім, на сайті є багато відмінних статей, які можна читати абсолютно безкоштовно.

Ціна: стартує від 20 доларів в місяць.

20 найкращих сайтів для вивчення Python - tech, developers, news, career

16. Full Stack Python

Це портал для досвідчених розробників (починаючи з середнього рівня). Якщо ви вже добре знаєте Python, але хотіли б отримати пораду, куди рухатися далі, відвідайте Full Stack Python. Там вам будуть запропоновані варіанти проєктів: наприклад, створення вебдодатку певного виду, демоверсії сайту або модуля.

17. Python for Everybody

Якщо ви вже знайомі з програмуванням в цілому, вас може зацікавити портал Python for Everybody. Матеріали на цьому сайті по суті являють собою онлайн-підручник з Python. Текстову версію цього підручника можна звантажити безкоштовно.

18. Вивчення основ Python в ході створення віртуального домашнього вихованця

Пам’ятайте, як в 90-х все божеволіли по тамагочі? Якщо ні, скажімо коротко, що це були милі віртуальні вихованці, про яких діти та дорослі могли піклуватися. Може, звучить не сильно захопливо, але це було справді цікаво.

Пройшовши цей курс з основ Python, ви отримаєте базові знання мови, а ще створите власну Python-версію тамагочі – PyPet.

19. CheckiO

У наш час для перетворення нудних завдань в захопливі масово використовується гейміфікація.

І хоча вивчення програмування складно назвати нудним завданням, гейміфікація дозволяє зробити його ще цікавішим. З CheckiO ви зможете в захопливій формі вивчити Python і TypeScript. Це особливо корисно для тих, кому складно підтримувати концентрацію на читанні або перегляді відео.

20. Елементи стилю Python

«The Elements of Python Style» це керівництво по стилю написання коду на Python. Подібні гайди допомагають підтримувати стандарт коду, якому зможуть слідувати всі розробники. Цей ресурс стане в пригоді всім Python-програмістам, але найбільше – більш досвідченим.

 


У цьому тексті можуть бути використані посилання на продукти та послуги наших партнерів. Якщо ви вирішите щось замовити, то ми отримаємо винагороду. Так ви допоможете редакції розвиватися. Партнери не впливають на зміст цієї статті.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu