Бізнес, Історії, Люди, Новини

Як простий фотограф навчився заробляти на онлайн-курсах по $100 000 на місяць

20 Липня, 2020

Філ Ебінер запустив на платформі Udemy понад 20 курсів про фотографію та відеомонтаж. На тлі пандемії інтерес до його програмами різко виріс, і у 2020 фотограф планує пробити позначку в $1 млн доходу від роботи на освітньому сервісі.

Заробивши за 2019 рік $500 000 як інструктор на освітній онлайн-платформі Udemy, Філ Ебінер планував піти на місяць у відпустку, щоб допомогти дружині доглядати за третьою дитиною, – в березні пара готувалася до народження дівчинки. Потім прийшов коронавірус, і Ебінер зрозумів, що потрібно чимось зайнятися: за його словами, у важкий період «хотів бути для людей корисним».

Як простий фотограф навчився заробляти на онлайн-курсах по $100 000 на місяць - news, people, story, businessЯк простий фотограф навчився заробляти на онлайн-курсах по $100 000 на місяць - news, people, story, business

В середині березня він почав проводити курси безкоштовно. «Успіх був нереальний», – згадує фотограф. За лічені дні на майданчику зареєструвалося 3,5 млн користувачів, в першу чергу заради його популярних курсів з фотографії та відеомонтажу. Число нових передплатників росло як на дріжджах, серед них виявилося чимало студентів, що готові платити. За словами Ебінера, його дохід за березень досяг $92 000 – втричі більше, ніж в березні 2019. Наступний місяць й зовсім виявився для нього найприбутковішим за всю кар’єру: у квітні фотографу вдалося заробити $109 000, в травні – $102 000. Ебінер сподівається, що якщо аудиторія продовжить рости такими ж темпами, то у 2020 році він отримає на Udemy більше $ 1 млн.

За словами гендиректора Udemy Грега Коккарі, 30-річний Ебінер – один з декількох сотень інструкторів, які заробляють на платформі по кілька сотень тисяч доларів в рік. За правилами Udemy після проходження курсів не дається ні залікових балів для коледжів, ні професійних сертифікатів. Зате користувачі можуть оцінювати контент і публікувати відгуки, орієнтуючи інших.

Вартість більшої частини курсів Ебінера становить $200, хоча він також бере участь в програмі знижок, яку пропонує майданчик. Алгоритм ціноутворення на сервісі побудований таким чином, щоб число підписок постійно зростало. При цьому до уваги беруться місцеперебування користувача та історія його дій на сайті. Користувачі в Індії, наприклад, в середньому платять всього по $6. Частиною доходу Udemy ділиться з інструкторами. Частка залежить від того, як користувачі знаходять курс: якщо це відбувається через сайт самого сервісу, то інструктор отримує половину всього доходу.

Попри те, що бізнес активно розвивається, Ебінер не відмовився від початкового плану і зараз відпочиває, хоча близько години в день все одно присвячує розбору електронної пошти. До звичайного робочого графіку (15-20 годин на тиждень) він планує повернутися в кінці червня. Ритм у фотографа дуже гнучкий, тому що курси записуються заздалегідь. Інструктор працює прямо з дому в каліфорнійському Сан-Дімасі, тихому містечку в пів години їзди на схід від центру Лос-Анджелеса.

Як простий фотограф навчився заробляти на онлайн-курсах по $100 000 на місяць - news, people, story, business

Найпопулярніший курс Ебінера «Майстер-клас з фотографії» займає 22,5 години та розбитий на 343 коротких відеоуроки, в яких пояснюються ази від витримки затвора до друку. В рамках матеріалу даються завдання на зразок зйомки в трьох різних типах композиції: учні завантажують фотографії та отримують коментарі від інших. Крім того, можна ставити питання на дошці оголошень, і сервіс відкриває користувачам доступ до закритої групи на Facebook. Ще Ебінер планує і влаштовує конкурси. Наприклад, потрібно зняти обертовий об’єкт (учні відправляли йому фотографії коліс огляду, велосипедних шин і зображення Місяця), і учасники курсу оцінюють роботи один одного. Раз в тиждень інструктор також проводить годинну пряму трансляцію на Facebook.

«У мене з самого початку було відчуття, що я зірвав справжній джекпот»

Ебінер створив перший курс на Udemy у 2012: йому тоді було 22 роки, і він розповідав, як користуватися програмою Final Cut Pro для відеомонтажу. На той час він встиг відучитися в Університеті Лойола Мерімаунт в Лос-Анджелесі, отримати спеціальність у сфері відеозйомки, попрацювати на фрілансі, знімаючи весілля, а також у двох компаніях зі створення рекламних та навчальних роликів для коледжів. «У мене тоді був борг за навчання на $100 000, – згадує Ебінер. – Але мені люто не хотілося на когось працювати, і я завжди намагався розібратися, як почати власний бізнес».

Курс з відеомонтажу став набирати популярність, і Ебінер запустив ще два – про те, як знімати відео на зеленому тлі з наступним накладенням зображення (хромакей) і користуватися програмою для монтажу After Effects від Adobe. «Я зрозумів, як здорово створювати різні курси для платформи та що дохід з кожного стає частиною великого сукупного заробітку, – зізнається інструктор. – З того моменту я дуже захопився складанням нових програм навчання і хотів зробити їх якомога більше».

Сьогодні на 116 його курсів підписано 1,9 млн користувачів. Щоб розділити обов’язки по обробці електронної пошти, проєктів на Facebook і виходу у сфери, в яких він не є експертом, на зразок ведення особистих фінансів і кампаній по залученню коштів на Kickstarter, Ебінер співпрацює з колегами-інструкторами. Наприклад, свій популярний майстер-клас з фотографії він записав з двома приятелями з коледжу Вільямом Карнаханом і Семом Шімузу-Джонсом, професійними кінорежисерами. Поки Ебінер насолоджується відпусткою з сім’єю, колеги відповідають на питання з дошки оголошень щотижня проводять прямі трансляції на Facebook.

Три роки тому для допомоги з відповідями на дошках оголошень Ебінер найняв Віолу Канку, фрілансера з Європи, яка володіє чотирма мовами та працює по кілька годин на день за $17 в годину.

Фотограф тим часом продовжує розширювати бізнес. У березні він запустив три нові курси, включаючи програму з цифрового маркетингу з колегою-інструктором і арабську версію курсу по роботі в Photoshop спільно з іншим інструктором, який володіє мовою і відповідає на питання з дошки оголошень. Всі матеріали Ебінер знімає будинку на дзеркальну камеру Canon зі зовнішнім мікрофоном за $3000 і з 2012 року монтує ролики на iMac.

На прогулянці з усіма трьома дітьми червневого ранку він розмірковує про те, як Udemy змінила його життя: «У мене з самого початку було відчуття, що я зірвав справжній джекпот».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu