Бізнес, Історії, Новини

Історія Udemy – cервіс, який дозволяє користувачам заробляти близько $1 млн

25 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Грегг Коккарі відчуває змішані емоції. Червень 2020, і десятки мільйонів людей вже позбулися роботи через пандемію. Однак компанія, якою він керує, – освітня онлайн-платформа Udemy – процвітає. «Звичайно, нас це дуже радує, – говорить Коккарі. – Але ми бачимо, що людей звільняють, і бачимо, на труднощі вони натрапляють».

Багато цих людей звертаються до добірки з 150 000 онлайн-курсів на Udemy, більшість з яких коштують $10-20. Тільки в травні компанія зафіксувала 25 млн нових реєстрацій в порівнянні з 9 млн в травні 2019. Підрозділ Udemy for Business, який продає річні передплати вартістю $360 з користувача компаніям масштабу Adidas і Toyota, теж стрімко розвивається. Серед найпопулярніших уроків – кращі практики для відеоконференцій в Zoom і навички управління віртуальною командою.

Історія Udemy - cервіс, який дозволяє користувачам заробляти близько $1 млн - news, story, businessІсторія Udemy - cервіс, який дозволяє користувачам заробляти близько $1 млн - news, story, business

За словами Коккарі, за період з березня по травень обсяг продажів Udemy виявився у два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як розповіли Forbes два джерела, знайомі зі звітністю сервісу, завдяки стрімкому зростанню попиту дохід компанії у 2020, ймовірно, перевищить $400 млн. Коккарі каже, що цей прогноз «виглядає правдоподібно». Він стверджує, що Udemy навіть почала б приносити прибуток, якби не планувала найняти в цьому році 200 співробітників і не інвестувала в розвиток за кордоном: платформа пропонує курси на 65 мовах і обслуговує клієнтів в 190 країнах.

«Вчора я провів десять годині на зустрічах в Zoom. Мені хочеться розбити ноутбук.»

Одягнений в мішкувату сіру футболку, 67-річний Коккарі управляє бізнесом зі спальні у своєму будинку, побудованому в іспанському колоніальному стилі 1920-х, в Санта-Моніці. З початку 2019 року, коли він став CEO, майже щопонеділка він сідав на рейс о 6:30 ранку до Сан-Франциско, де розташований головний офіс компанії, заснованої десять років тому, або вирушав в одну з філій в Денвері, Дубліні, Анкарі, Сан-Паулу або індійському Ґурґаоні. Тепер його життя нагадує курс Udemy, і він не в захваті: «Вчора я провів десять годині на зустрічах в Zoom. Мені хочеться розбити ноутбук. Я віддаю перевагу живому спілкуванню».

Але Udemy від всесвітньої соціальної ізоляції очевидно виграє. Поки середні школи та коледжі насилу переходять на онлайн-навчання, Udemy просто «повертає кран» бізнесу, який сама ж і створила. Платформа пропонує неакредитовані курси від викладачів, які самостійно записують відеоуроки та відповідають електронною поштою на питання, які студенти залишають на форумі Udemy. Компанія забирає частку від вартості курсу – зазвичай 50%. Користувачі самі вирішують, які курси стануть найбільш популярними, за допомогою оцінок і відгуків.

200 «ні» від інвесторів

35-річний засновник сервісу Ерен Балі, який очолює раду директорів Udemy, виріс у бідному селі на південному сході Туреччини. Він захоплювався математикою і шукав вирішення завдань в інтернеті, саме так до нього прийшла ідея компанії. Барі вірив, що висококласним онлайн-викладачам не потрібні престижні дипломи: «Ми хотіли створити платформу для продажу освітніх програм, де могли б вести курси експерти з усього світу». У 2007 підприємець спробував запустити в Туреччині першу версію сайту з функцією стрімінгу занять. Проєкт провалився, але SpeedDate, сайт для організації онлайн-побачень зі штаб-квартирою в Кремнієвій долині, незабаром найняв Балі інженером.

У 2010 Ерен і ще два співзасновники на власні невеликі накопичення запустили Udemy в США (назва компанії – скорочення від слів you та academy) після того, як їм відмовили понад 200 інвесторів. Інвестор Даніель Піалко з нью-йоркського венчурного фонду University Ventures, який спеціалізується на освітніх технологіях, сьогодні шкодує про втрачену можливість: «Я вирішив, що це занадто божевільна ідея». В той час у сфері онлайн-освіти домінували акредитовані комерційні установи на кшталт Університету Фінікса. «Це була абсолютно революційна концепція, що хтось, не пов’язаний з університетом, може вести курс», – говорить експерт.

Серед перших курсів Udemy були уроки про те, як заробити, граючи в онлайн-покер, і як знайомитися з жінками. Але засновники швидко зрозуміли, що програмування і бізнес-навички на зразок data science і побудови команди мають попит. Такі курси тепер складають дві третини від асортименту Udemy. Але платформа як і раніше відкрита для всіх, хто хоче вчити інших. Під час пандемії стали, наприклад, популярні курси з малювання портретів і масажу рейки.

«Це була абсолютно революційна концепція, що хтось, не пов’язаний з університетом, може вести курс»

Платформи-конкуренти, серед яких LinkedIn Learning і Coursera, співпрацюють з професорами університетів (Coursera) або ретельно відбирають потенційних викладачів (LinkedIn Learning) і відмовляють більшості кандидатів. Навпаки, викладачам Udemy потрібно виконати всього шість пунктів зі списку мінімальних вимог: наприклад, постити не менше 30 хвилин відео на курс. Допустимі будь-які предмети, крім короткого переліку заборонених тем на зразок порнографії, зброї та розпалювання ненависті. Кілька провідних викладачів Udemy заробляють близько $1 млн на рік.

Історія Udemy - cервіс, який дозволяє користувачам заробляти близько $1 млн - news, story, business

Ще кілька сотень авторів курсів отримують за той же період як мінімум шестизначні суми, і у 2020 їх число, ймовірно, подвоїться, запевняє Коккарі. Серед щасливчиків і 61-річна Тереза ​​Грінуей, яка в травні заробила $12 400 завдяки своїм урокам з випікання хліба. Вона не закінчила середню школу і вийшла заміж у 21 рік, а пізніше народила десять дітей, в тому числі сина з аутизмом. Десять років тому Тереза ​​нарешті змогла піти від чоловіка-агресора. «У мене не було освіти та досвіду роботи, і я була сильно виснажена емоційно», – згадує вона. У 2015 домогосподарка натрапила на Udemy і розробила тригодинний курс про хлібну закваску.

Сьогодні вона пропонує 13 курсів, які стали основою і для декількох інших її джерел доходу, включаючи вісім книг, які Грінуей видала самостійно і продає на Amazon. Тереза ​​записує всі відео для Udemy заздалегідь. Відразу ж після публікації вони автоматично потрапляють на платформу. Зі студентами викладач спілкується виключно через форум Udemy, де ті залишають питання. В день на відповіді вона витрачає 20 хвилин. Минулого року велика частина доходу Грінуей в $78 000 припала на Udemy. Вона розраховує, що у 2020 сума подвоїться.

Ринок в трильйон

У 2014 році Балі покинув пост CEO, і компанія змінила ще двох керівників до приходу Коккарі у 2019 (Балі всі ці п’ять років «операційно» присвячує себе розвитку нового проєкту-стартапу з Сан-Франциско Carbon Health). Випускник Уортона і серійний керівник стартапів, нинішній гендиректор раніше очолював Stella&Chewy’s – компанію з Мілуокі, яка виробляє корм для домашніх тварин преміумкласу. Один з інвесторів тієї компанії, Кен Фокс з нью-йоркської венчурної фірми Stripes, інвестував в Udemy і входить до її ради директорів. Він і попросив Коккарі погодитися на пост CEO і взяти під своє шефство розвиток Udemy.

У лютому Коккарі привернув інвестиції в розмірі $50 млн від Benesse Holdings, публічного конгломерату з Токіо, який складається з компаній, що надають освітні послуги та послуги з догляду за людьми похилого віку, і володіє мережею мовних шкіл Berlitz. В результаті загальний обсяг інвестицій в Udemy перевищив $200 млн, а оцінка компанії підскочила з $710 млн до $ 2 млрд. У Японії обмеження, пов’язані з карантином, були менш жорсткими, ніж в інших країнах, проте виторг Udemy в азійській країні за перші п’ять місяців 2020 року в три рази перевищив обсяг продажів за той же період 2019, повідомив гендиректор Benesse Тамоцу Адачі.

Коккарі обережний у прогнозах про те, як пандемія вплине на майбутнє освіти. Однак шанувальники онлайн-навчання на кшталт чиказького інвестора Дебори Кваззо з GSV Ventures, яка спеціалізується на освітніх технологіях, вважають, що до 2026 року обсяг ринку віртуальної освіти досягне $1 трлн, більш ніж у два рази перевищивши очікування аналітиків до пандемії. Кваззо впевнена, що Udemy буде стрімко рости, і шкодує, що не інвестувала в компанію. «Я зробила дурницю», – констатує інвестор.

Коккарі у відповідь на питання про запаморочливі перспективи підкреслює, що намагається жити в сьогоденні: «Ми думаємо тільки про те, щоб впоратися з цим значним приростом трафіку. Ми не знаємо, яким стане світ після цих подій».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu