Історії, Люди, Новини, Продуктивність

Правила слонів: 5 кроків до прогресу в житті та роботі

22 Липня, 2020

Генеральний партнер Blackbird Нік Крокер ділиться незвичною системою, яка допомогла структурувати його життя і постійно вдосконалюватися.

«Шедевр і улюбленець Природи, Слон,
Який настільки ж потужним створений,
Наскільки благородним … »
Джон Донн

Протягом останніх п’яти років я був частиною невеликої групи під назвою «Слони». «Слони» дали мені систему планування, критичної оцінки та поліпшення мого життя.

Мало хто знає про «Слонів», але це, безсумнівно, одна з кращих речей, що зі мною траплялися. Я хочу поділитися системою «Слонів», щоб інші теж могли скористатися її перевагами.

«Слони» існували задовго до того, як отримали цю назву. Тільки коли я натрапив на цитату Донна про «благородних і потужних» створінь, я зрозумів, що вона прекрасно описує те, ким ми хочемо бути: потужними та благородними.

Система «Слонів» складається з п’яти частин – склад групи, запуск процесу, щотижнева звірка, щоквартальна звірка і щоквартальний аналіз.

Група

Ідеальний розмір групи «Слони» – чотири людини. Трохи більше – і вже не вийде проводити досить глибокий щоквартальний аналіз.

Найважливіший фактор успіху – це склад групи. Потрібно вибрати людей, яким ви можете повністю довіряти. Людей, з якими ви можете поділитися такими речами, як:

  • Скільки грошей у вас на рахунку
  • Особисті комплекси, про які ви, можливо, не розповіли б стороннім людям
  • Сумніви з приводу найважливіших відносин

Сила групи зрештою ґрунтується на відвертості.

«Вибір людей, з якими ви можете бути відвертими, має вирішальне значення.»
Абрахам Маслоу

Запуск процесу

Перший крок для групи «Слони» – час на особисту рефлексію. Мета – почати формулювати те, чого ви хочете від життя, зараз і в майбутньому.

Відкрившись якомога ширше, ви можете намалювати повнішу картину того, хто ви і ким хочете бути.

У нашій групі ми зробили це на самому початку, але якби ми робили це знову, то формат виглядав би приблизно так.

День 1

Особистий SWOT-аналіз

Кожна людина проводить 1-2 години на самоті, чесно викладаючи свої сильні і слабкі сторони, можливості і загрози (strengths, weaknesses, opportunities, threats – SWOT).

Потім кожна людина витрачає по годині на те, щоб розповісти про свої особисті SWOT іншим членам групи. Потім група проводить годину, обговорюючи це. Поки один виступає, інші роблять замітки, щоб обговорити виниклі питання пізніше.

Первісний роздум займає 2 години. Групова презентація та дискусії – 2 години на кожну людину.

Таким чином, процес триватиме 8-10 годин і займе велику частину першого дня.

В кінці першого дня важливо займатися фізичними вправами, готувати та їсти разом у неформальній обстановці. Завдяки цьому може зародитися багато значущих дискусій.

День 2

«10, 3, 1, 3, 1»

День 2 починається точно так само – з 1-2 годин особистого часу для роздумів. За цей раз потрібно визначити, чого ви хочете досягти через 10 років, 3 роки, 1 рік, 3 місяці та 1 місяць.

Почніть з 10 років і рухайтеся у зворотному напрямку. Напишіть: «Через 10 років мені буде [ваш вік через 10 років], і я буду …»

Немає жорсткого списку категорій, які варто обговорити, але як відправну точку розгляньте ці вісім сфер:

  • Фізична
  • Соціальна
  • Емоційна
  • Духовна
  • Екологічна
  • Професійна
  • Інтелектуальна
  • Фінансова

І знову кожен учасник представляє групі те, що він виклав, і потім слідує дискусія. Кожен виступ і дискусія повинні зайняти 45-90 хвилин.

Кращий спосіб визначитися з порядком виступів – витягнути імена з капелюха випадковим чином. Чим раніше ви виступите, тим більше уваги отримаєте. А бути почутим важливо. Переконайтеся, що телефони вимкнені і знаходяться в іншій кімнаті. Перевіряйте їх між сесіями.

Після того, як всі дискусії і презентації завершаться, кожному дається 30 хвилин на те, щоб переглянути свої пункти «10, 3, 1, 3, 1» і внести необхідні замітки або поправки.

Кінцевий етап першого групового вікенду полягає в тому, щоб кожна людина записала на камеру свої цілі на 10 років, 3 роки та 1 рік. Цілі на 3 та 1 місяць можна просто записати на папері та передати групі.

Як тільки це буде зроблено, ви готові почати.

Щотижнева звірка

Найважливіше правило «Слонів» – постійна щотижнева звірка.

Щонеділі всі повинні поділитися один з одним, як пройшов тиждень. Формат абсолютно гнучкий. Можна вести хронологічний щоденник і підбивати підсумки по підзаголовках, складати списки, відзначати найважливіше.

Ви знайдете відповідний спосіб, коли почнете це робити. Мені найбільше підійшов хронологічний щоденник на 6-800 слів.

Зазвичай я переглядаю відправлені листи, календар, а потім пишу про все, що приходить на розум. Я завжди намагаюся згадати про здоров’я і про те, що сталося у відносинах на цьому тижні.

Довгий час для щотижневих звітів ми використовували приватну сторінку WordPress з коментарями, але потім переключилися на Google Docs, оскільки це безпечніше.

Також важливо в заголовку щотижневого звіту зафіксувати ваш прогрес в порівнянні з щоквартальними цілями.

Всі учасники повинні відзвітувати один перед одним. Якщо хтось не зробить це до вівторка, інші повинні йому настійно нагадати.

Тут важливий не стільки формат, скільки послідовність. Потрібно вести щотижневі звіти, навіть якщо група ще не повною мірою до цього готова. Потрібен час, щоб виробити звичку і знайти свій ритм.

Щоквартальна звірка

В кінці кожного кварталу ви складаєте звіт. Відправною точкою для цього процесу служить читання щотижневих звітів за останні 12 тижнів.

Ви будете шоковані, побачивши, як багато всього відбувається за 12 тижнів і як те, що важливо для вас, змінюється з тижня на тиждень. Ви неминуче озирнетеся і скажете: «Не можу повірити, що я так переживав через це!»

12 тижнів – хороший відрізок часу, щоб оцінити успіхи.

Формат щоквартального звіту гнучкий, але ось що обов’язково є в моєму:

  • Слайд 1: заголовки. 5-10 найбільших подій/проблем/тем за останні 12 тижнів. Наприклад: успішний збір коштів, командний ретрит, 3 дні на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу.
  • Слайди 2-4: розбивка кварталу по місяцях.
  • Слайд 4: розбивка часу по містах, представлена ​​в круговій діаграмі.
  • Слайд 5: 12 фотографій для підбивання підсумків кварталу (я просто беру історію Instagram).
  • Слайд 6: Щоденне споживання калорій. Це може здатися банальним, але показує моє фізичне благополуччя і настрій.
  • Слайд 7: Мій прогрес в порівнянні з цілями попереднього кварталу.
  • Слайд 8: Мої цілі на майбутній квартал.
  • Слайд 9-12: Мої оновлені цілі на 10 років, 3 роки та 1 рік.

Тут формат також менш важливий, ніж послідовність. Просто робіть щось. Спробуйте і покращуйте кожні 3 місяці. Через 5 років у вас буде добре виходити.

Щоквартальний аналіз

Квартальні звіти складаються в перші два тижні після кожного кварталу. Після цього ви показуєте їх групі.

Щоквартальний аналіз – найважча частина «Слонів». Протягом багатьох років ми проводили його в Сіднеї, Брісбені, Байрон-Бей, Аделаїді, Дарвіні, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку, на стежках Саншайн-Кост і по Skype. Головне – щоб вони вписувалися в розклад кожного.

Хитрощів тут особливих немає. Спочатку ви тягнете імена з капелюха, щоб визначити порядок. Потім протягом години даєте свій щоквартальний звіт групі, а потім обговорюєте його протягом години.

До щоквартального аналізу кожен учасник повинен записати на відео свої цілі на 10 років, 3 роки та 1 рік, але в нашій групі з цим було не дуже добре.

Чим більше ви це робите, тим природнішим стає такий аналіз. Чим більше ви ділитеся інформацією, тим більше інші «слони» знають, як реагувати. Чим більше часу ви проводите разом, тим швидше добираєтеся до суті питання.

В ідеалі щоквартальний аналіз служить для кожного перезавантаженням. Ви починаєте з однією точкою зору, а закінчуєте з абсолютно новою.

Короткий підсумок

Ось як працює система «Слони»:

  • Вибирайте своїх побратимів «слонів» ретельно;
  • На самому початку виконайте вправи SWOT і «10, 3, 1, 3, 1» і отримаєте зворотний зв’язок;
  • Робіть щотижневі звіти, в тому числі про успіх в досягненні цілей;
  • Робіть щоквартальні звіти, коригуючи цілі на наступний квартал;
  • Уявляйте та обговорюйте свої щоквартальні звіти, бажано на особистих зустрічах, і записуйте на камеру свої цілі на 10 років, 3 роки та 1 рік;
  • Повторюйте квартал за кварталом.

Приватна примітка

Якщо не брати до уваги мою сім’ю, «Слони» – найпотужніша спрямовуюча сила в моєму житті.

Мені неодноразово доводилося заново відкривати себе на шляху від середнього студента юридичного факультету Брісбена у 2006 році до того, де я перебуваю сьогодні. Мені доводилося робити важкий, неочевидний вибір. Я ризикував, коли мені не хотілося цього робити, тому що я довіряв альтернативним судженням групи.

Мені доводилося жити на межі дискомфорту, оскільки я ріс і вчився швидко. За все це я віддаю належне постійному тиску і підтримці «Слонів». Група підтримує мене, коли потрібно прийняти важке рішення.

У мене є 5-річний досвід регулярного планування та аналізу, що дає мені краще уявлення про те, хто я є насправді. Про моїх слабкості, тривоги, про те, що в мені постійно.

Зберегти групу не завжди було просто. Траплялися суперечки, розбіжності та затишшя. Життя вносить корективи, люди пропускають звіти та аналіз, все виходить з-під контролю.

Але в середньому ми всі докладаємо максимум зусиль, щоб зберегти її, і з кожним кварталом вона стає все кращою.

«Слони» починалися з чотирьох осіб. Тепер нас троє.

Один з нас загинув у 2009 році за трагічних обставин. Як група ми так і не оговталися від цієї втрати. Він залишив зяючі дірки в наших серцях. Крім того, він був нашим цементом, усував наш колективний дисбаланс, охолоджував ірраціональну мрійливість, в яку ми іноді впадаємо, і безстрашно штовхав нас туди, де ми були найбільш вразливі.

Він був нашим двигуном, він надихав нас робити більше, коли це здавалося неможливим.

Велика частина нашої постійної відданості «Слонам» – це відданість йому.

Ми сумуємо за ним щодня. Але завдяки «Слонам» ми ніколи не втрачаємо з ним зв’язок. Його енергія не вичерпалася, і оскільки кожен з нас процвітає по-своєму, ми шануємо його спадщину.

Без нього «Слони» не існували б.

Він би пишався тим, чим вони стали. Сьогодні йому було б 32.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu