Бізнес, Кар'єра, Новини

Бізнес-освіта по-українськи: що пропонують провідні MBA школи України у 2020 році

22 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

MBA – кваліфікаційний ступінь магістра у менеджменті та найпопулярніша у світі програма з навчання управління бізнесом. Диплом МВА сигналізує про те, що випускник програми має систематизовані й поглиблені знання з ділового адміністрування, а також відповідні навички керівника середньої та вищої ланки в різних сферах бізнесу.

Кількість програм MBA, які пропонують бізнес-школи у всьому світі вже понад 2500, більшість з них викладаються англійською мовою. У багатьох випадках ступінь MBA необхідний на найвищих керівних посадах, особливо якщо йдеться про великі міжнародні корпорації. Є компанії, що навіть не розглядатимуть кандидатів, якщо вони не мають ступеня МВА.

Бізнес-освіта по-українськи: що пропонують провідні MBA школи України у 2020 році - news, career, businessБізнес-освіта по-українськи: що пропонують провідні MBA школи України у 2020 році - news, career, business

Головна особливість шкіл в Україні – орієнтованість саме на національні умови ведення бізнесу. Це по-справжньому важливо, оскільки люди, які проходять навчання, вже мають певний (і часто чималий) досвід роботи на підприємствах в цій країні або ведуть власну справу в українському правовому полі. А після навчання більшість випускників також потрапить на керівні посади вітчизняних компаній. Тому адаптовані місцевими викладачами програми, де в кожній враховані національні особливості і міжнародний досвід, принесуть більше практичної користі.

Якщо з вибором між вітчизняними або зарубіжними школами визначитися досить легко, віддати перевагу конкретній школі в нашій країні складніше. Учасники програм при виборі місця навчання керуються найчастіше рекомендаціями знайомих або ж власним аналізом. Ми в UAspectr поспілкувалися з представниками топових бізнес-шкіл України, які пропонують навчання за програмами MBA, та зібрали для вас найголовнішу інформацію про школи та доступні програми.

Единбурзька бізнес-школа

Единбурзька бізнес-школа на платформі House of Knowledge (britishmba.in.ua) вже 10 років надає можливість українським топменеджерам та управлінцям отримати міжнародний ступінь МВА, без необхідності залишати бізнес та родину для навчання закордоном. Обираючи МВА-програму в Києві, ви вступаєте до університету Геріот-Ватт, частиною якого є ЕБШ, – одного з найстаріших університетів Великої Британії, що акредитований Королівською Хартією.

Міжнародний диплом Единбурзької бізнес-школи визнають у будь-якій країні світу. Проходження класичної програми МВА формату Executive складається з 9 курсів і охоплює 3 фундаментальні сфери управління бізнесом: фінансові рішення для бізнесу, розвиток і управління людським капіталом і стратегічне управління бізнесом. Набір на програму здійснюється двічі на рік.

Програми МВА ЕБШ завершили більш ніж 22 000 магістрів зі 160 країн світу. Британський стандарт є єдиним для студентів у всьому світі: всі отримують глобальні навчальні матеріали, що дозволяє опанувати міжнародну бізнес-теорію та практику, доповнені локальними бізнес-кейсами кампусів.

Студенти можуть обирати порядок проходження курсів та швидкість засвоєння всієї програми (кількість років, кількість курсів одночасно, перерви в навчанні тощо).

В Києві навчання проходить в форматі blended language – ЕБШ надає матеріали англійською та російською мовами, школа також дозволяє навчатись та складати іспити іншими робочими мовами ООН: іспанською, арабською та китайською.

Місто/міста де проходить навчання

Протягом семестру студенти навчаються як самостійно, так і в класах в Києві. За бажанням студент може продовжувати навчання й в інших кампусах – у Малайзії, ОАЄ, Швейцарії та, звісно, Единбурзі – хаби програми присутні у 24 країнах світу.

Актуальні програми

Наразі триває набір на осінній семестр 2020, на який пропонують 6 управлінських курсів на вибір. Деталі https://britishmba.in.ua/news-2/nabir-na-osinnii-semestr-prohramy-mba-oberit-iakisnu-biznes-osvitu/

Студенти закріплюють кожен успіх на програмі. Успішно пройшовши іспит з одного курсу, студент отримує сертифікат Единбурзької бізнес-школи, що підтверджує засвоєння курсу та набутих компетенцій та навичок.

По завершенні 3 курсів є можливість отримати Сертифікат бізнес-адміністрування, перший офіційний документ про освіту на шляху до ступеня МВА. Після 6 курсів студент може отримати диплом бізнес-адміністрування.

Кількість учнів на одному курсі програми: 8-14 осіб в групі залежно від курсу.

Тривалість курсу програми: кожен курс триває 2,5 місяці.

Школа рекомендує проходження всієї програми протягом 2,5 років, але студент не обмежений цим терміном – індивідуальний маршрут навчання складається під потреби студента та його бізнесу. В тому числі, студенти можуть робити перерви та поновлювати навчання, коли зручно та є можливість. Студентський квиток британського університету діє протягом 7 років.

Середній вік студентів:  38-40 років.

Частка студенток серед учнів: майже 50%.

Вартість навчання

 • Вартість повної програми з 9 курсів – 25920 USD;
 • Вартість одного курсу – 2880 USD.

Школа дає можливість сплачувати за кожний курс окремо.

Відомі учні (компанії в яких вони працюють)

 • Олена Кобилянська, засновниця та CEO Unicorn Solutions&Consulting.
 • Євген Камашев, бізнес-консультант, проєктний менеджер, ексдиректор з проєктів «Метінвест Діджитал».
 • Юрій Сорочинський, СEO Nemiroff.
 • Віктор Міщенко, комерційний директор Ferrexpo Yeristovo Mining.
 • Іван Дубейковський, старший експерт служби фін.контролю НАК Нафтогаз України.
 • Віктор Медведєв, заступник голови правління концерну Електрон.

Києво-Могилянська бізнес-школа (kmbs), Київ

Заснована 1999 року при Києво-Могилянській академії. Місія школи — створювати інтелектуальне й гуманітарне середовище для розвитку управлінської еліти: лідерів, які були б здатні змінити країну. Школа фокусується на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу, а також стратегічному лідерстві і персональному розвитку управлінців.

Києво-Могилянська бізнес-школа поєднує ефективні світові підходи, ідеї, знання з українським досвідом і практикою. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають як успішно працювати в українському бізнесі.

МВА від kmbs – це довгострокові магістерські програми для власників компаній та управлінців C-level, які прагнуть розвинути спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами.

Kmbs сприяє розвитку людини, та її спроможностям змінювати свою компанію, країну, світ.

Місто/міста де проходить навчання: Київ, а також виїзні навчальні модулі по Україні та закордон.

Актуальні програми

 • PMBA – Presidents’ MBA – для власників бізнесу;
 • EMBA – Executive MBA – для ТОП-менеджерів;
 • MBAF – Master in Business Analytics and Finance – для тих, хто працює над аналітичним обґрунтуванням управлінських рішень;
 • Agrifood MBA – для підприємців, керівників та експертів у сфері AgriFood;
 • Школа стратегічного Архітектора – Програма для трансформаційних лідерів бізнесу, державних та інших соціальних систем, що мають великий вплив систем і створюють правила гри;
 • Стратегічне лідерство – MPA – Магістр публічного адміністрування в секторі безпеки та оборони України.

Зараз триває набір на осінній старт програм ЕМВА, РМВА, MBAF https://kmbs.ua/ua/mba .

Кількість учнів на одному курсі програми: 28-32 особи.

Тривалість курсу програм: в середньому: 17 місяців.

Середній вік студентів: 37 років.

Частка студенток серед учнів: 30%.

Вартість навчання

 • PMBA – Presidents’ MBA – 980 000 грн;
 • EMBA – Executive MBA 650 000 грн;
 • MBAF – Master in Business Analytics and Finance – 390 000 грн;
 • Agrifood MBA – 650 000 грн;
 • Школа стратегічного Архітектора – 200 000 грн;
 • Стратегічне лідерство – 200 000 грн.

Відомі учні (компанії, в яких вони працюють)

 • Лілія Гриневич, Ексміністерка освіти і науки України
 • Олексій Неїжпапа, Начальник управління бойової підготовки командування Генерального штабу ЗСУ
 • Сергій Бадрітдінов, СЕО INTERTOP Ukraine
 • Микола Палієнко, співзасновник EVO Group
 • Андрій Єлісєєв – власник This is Пивбар
 • Юрій Шевченко – співвласник Укролія
 • Георгій Піонов – співвласник мережі ресторанів LuxCarte (Аргентина Гриль)

Київська школа економіки (KSE), Київ

Заснована 1996 року. Перший набір на програму KSE MBA стартував у квітні 2015-го. Навчання проводиться англійською мовою. На другий рік, після проходження основної частини занять, студенти обирають курси — наприклад, стратегічний маркетинг, переговори, поведінкова економіка, менеджмент інновацій, бізнес-комунікації.

Прикладний аспект навчання забезпечують розгляд реальних кейсів українського бізнесу, заняття «в польових умовах» (на території компаній в робочому режимі) та запрошені лектори-практики.

Переваги бізнес-школи:

 • Data-driven management;
 • Конкурентна перевага на світовому ринку роботодавців, за рахунок англійської мови;
 • Унікальний мікс професорів з західним PhD та бізнес-практиків;
 • Міжнародна та українська акредитація;
 • Гармонійна структура програми та унікальні вибіркові курси.

Місто/міста де проходить навчання: Київ.

Актуальні програми

 • MBA для майбутніх СЕО (MBA);
 • MBA з цифрової трансформації (MDT).

Кількість учнів на одному курсі програми: 12-15 осіб.

Тривалість програми: тривалість одного курсу – 2 місяці, тривалість програми – 20 місяців

Середній вік студентів: 32-34 роки.

Частка студенток серед учнів:  53%.

Вартість навчання

 • На програмі MBA = $15,000;
 • На програмі MDT = $15,000.

Є можливість оплати частинами.

Відомі учні (компанії, в яких вони працюють)

 • Олег Зубченок, Sales Operation Manager, Shell.
 • Анна Морозова, засновниця і директор UkrUP.
 • Анастасія Форіна, Project Coordinator, Kyiv School of Economics.
 • Назар Гулик, співзасновник Octogin і партнер в Schrödinger’s Cat Laboratory.

Відгуки випускнів доступні тут.

Бізнес-школа КРОК , Київ

BSK-Бізнес-школа КРОК — нова  практико-орієнтована бізнес-школа, метою якої є підготовка лідерів вітчизняного бізнесу з цілісним розумінням бізнесу та формування ключових управлінських компетенцій, орієнтовані на глобальні тренди у бізнесі.

BSK, будучи невід’ємною частиною Університету КРОК, послідовно реалізує концепцію безперервного навчання “3L” – Life – Long – Learning – “Навчання протягом усього життя”. Безперечна перевага школи полягає в тому, що в Університеті КРОК можна вчитися всією сім’єю – діти в ліцеї, коледжі, університеті, а батьки в бізнес-школі.

Навчання в бізнес-школі дає такі результати:

 • Розуміння системи бізнесу, зовнішнього контексту і середовища, в якій працює компанія.
 • Повний спектр функціональних і спеціалізованих знань.
 • Розвиток лідерських якостей, навчання роботі в команді, розуміння етики бізнесу, навичок комунікації та інших soft skills, необхідних сучасному управлінцю.
 • Ділові контакти та соціалізацію.

Кількість учнів на одному курсі програми: 12-15 осіб.

Актуальні програми

 • General MBA;
 • MBA IT;
 • MBA Pharma;
 • Global MBA;
 • International MBA.

Місто/міста де проходить навчання: Київ.

Тривалість курсу програми: 1 рік 4 місяці.

Середній вік студентів: 34 роки.

Частка студенток серед учнів: 25%.

Вартість навчання

 • General MBA – 240 000 грн;
 • MBA IT, MBA Pharma- 260 000 грн;
 • International MBA- 200 000 грн + 2 000 Euro;
 • Global MBA- 200 000 грн + 2 000 Euro.

Відомі учні (компанії, в яких вони працюють)

ООО “Хуавей Україна”; Концерн “Галнефтегаз” (ОККО); Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), Специальная мониторинговая миссия в Украине; ДП “Сумитек Украина”; ТЗВ “Польфарма ЮА”; ООО “Снек-экспорт”; ООО “Региональная аптечная сеть РУАН”; ТОВ “Дейлайт”; ООО “Мед-сервис Групп”; ПрАТ “Метлайф”; “Eleks”; ТОВ “СЕ Борднетце-Украина”; Люксофт; ЧАО “Киевстар”; “Смарт -Холдинг”; Иностранное предприятие “Хоневелл Украина”.

Львівська школа керівників бізнесу, Львів

Програма міжнародного стандарту Executive MBA спрямована на формування трьох складових компетенцій керівника:

 • Стратегічне мислення – масштабний аналіз ринків, формування комплексної системи взаємодії з ринками та вміння впроваджувати модель win-win-win. Це відмінність від інших бізнес-шкіл, оскільки всі інші бізнес-школи спроваджують модель win-win. Ми маємо додаткові модулі формування еко-систем у бізнесі, що дозволяє досягти впровадження моделі win-win-win у повному обсязі та швидко отримати додаткові прибутки. Такі підходи дозволяють компаніям розвиватись успішно під час кризи та рецесійних явищ в економіці.
 • Неперервне підвищення ефективності організацій – ми практично навчаємо системама і принципам оцінки ефективності організацій, формуємо у слухачів процесне мислення та практично демонструємо як ці моделі застосовувати для максимізації прибутку. Впродовж завчання слухачі скорочують кількість персоналу власних підприємств до 30%, натомість збільшують прибутковість у межах від 1,5 до 3х разів. Ми розробили і впровадили власну дистанційну систему моніторингу ефективності підприємств та систему оцінки прибутковості, яку застосовуємо для наших слухачів кожні 6 місяців навчання. Таким чином, разом зі слухачами ми чітко моніторимо стан компаній і кар’єри наших слухачів. Також ми моніторимо термін окупності програми Executive MBA, який на сьогоднішній день коливається від 3х до 8ми місяців. Окупність визначається додатковим особистим прибутком понад плановим, який отримав слухач від початку навчання у прогамі Executive MBA. Середня річна персональна капіталізація кожного слухача програми Executive MBA на старті програми коливається в межах 500 тис грн – 1 млн грн, а середня річна персональна капіталізація кожного слухача після завершення програми становить від 1 млн грн до 5 млн грн. Через рік після завершення програми персональна капіталізація випускників становить від 1,2 млн грн до 7 млн грн і далі збільшується. Ми постійно ведемо статистику стану компаній слухачів та випускників. Цей моніторинг стосується персональної ефективності слухачів та випусників.
 • Розвиток проектно-процесного мислення слухачів. Структура слухачів при вступі у програму є наступною: 64% – наймані керівники компаній, 29% – співвласники та власники компаній, 7% – керівники підрозділів компаній. Після завершення програми: 16% – керівники компаній, 84% – співвласники або власники компаній. Проектно-процесне мислення дозволяє слухачам значно підвищувати ефективність компаній, в яких вони працюють та формувати холдингові структури і еко-системи. А це, в свою чергу, дозволяє значно підвищити персональну капіталізацію слухачів і змінити їх статус в компаніях, в яких вони працюють. Власники однієї компанії стають власниками холдингових структур та еко-систем, керівники компаній стають співвласниками, керівники підрозділів стають керівниками компаній або співвласниками.

Ключова відмінність бізнес-школи – це застосування масштабного мислення керівників у поєднанні з методиками підвищення операційної ефективності підприємств та їх прибутковості із застосуванням сучасних систем моніторингу ефективності та прийняття фокусованих рішень.

Де проходить навчання

 • Місто Львів, навчальний центр бізнес-школи. Навчання виключно аудиторне.

Актуальні програми: Executive MBA.

Кількість учнів на одному курсі програми: 26 осіб.

Тривалість курсу програми: 18 місяців, 15 основних модулів і 3 факультативні модулі.

Також забезпечують консультаційний супровід протягом періоду навчання та щопіврічний автоматизований дистанційний моніторинг ефективності компаній слухачів та їх кар’єри.

Слухачі мають можливість формувати самостійно графік навчання (участі у модулях), тому тривалість навчання коливається від мінімального – 18 місяців до середнього – 30 місяців та до максимального – 46 місяців.

Середній вік студентів

 • до 25 років – 1% слухачів;
 • 25-30 років – 18% слухачів;
 • 30-35 років – 27% слухачів;
 • 35-40 років – 34% слухачів;
 • старше 40 років – 20% слухачів.

Наймолодший слухач – 22 роки, найстарший слухач – 56 років.

Частка студенток серед учнів: 23%.

Вартість навчання

 • 465 800 грн, включаючи індивідуальний консультаційний та діагностичний супровід розвитку компаній та кар’єри слухачів.

Бізнес-школа на даний час має 8 грантових місць, дофінансованих міжнародними фондами, за ціною 165 800 грн. за місце.

Термін окупності програми Executive MBA становить від 3-х до 8-ми місяців з моменту початку навчання.

Відомі учні (компанії, в яких вони працюють)

 • Генеральний директор “Баядера групп” Анатолій Корчинський, найбільший алкогольний холдинг східної Європи, увійшов до списку 100 кращих ТОП-менеджерів України 2020 року.
 • Керівник департаменту міністерства транспорту України – Микола Бояркін.
 • Власник “Прем’єр сокс” Олег Хардін, найбільший виробник шкарпеток в Україні.
 • Власниця “Карпати Інфо” Ганна Сидоренко, найбільший туристичний оператор Західної України (Карпати).
 • Власники “КТЛ Групп”, Андрій Кузьмін, Ігор Хохлов, Сергій Кочергін – входить в п’ятірку найбільших логістичних компаній України.
 • Власник “Медична група” Фільц Юрій, найбільший тестовий медичний центр Західної України.

Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS), Львів

LvBS – це школа з європейськими цінностями та підходами, яка розвиває відкриту і відповідальну бізнес-спільноту. Мета школи – Україна на бізнес-карті світу!

Працює з 2008 року при Українському католицькому університеті у Львові.

Місія — виховання відповідальних підприємців, а не лише ефективних управлінців, та розвиток бізнес-спільноти, орієнтованої на міжнародні стандарти ведення бізнесу та високі моральні цінності.

Окрім самого процесу навчання, програма для власників та керівників бізнесу Key Executive MBA включає 10-денний міжнародний навчальний тур до країн з динамічним економічним розвитком — Китаю, Кореї, Ізраїлю та Норвегіі, візити в національні та міжнародні компанії цих країн, навчання у викладачів міжнародних бізнес-шкіл.

Місто/міста де проходить навчання: Львів.

Актуальні програми

 • Key Executive MBA;
 • MSc in Technology Management;
 • MA in Human Resources and Organization Development;
 • MSc in Innovations and Entrepreneurship;
 • MSc in Marketing Management.

Кількість учнів на одному курсі програми: 20 осіб.

Тривалість курсу програм: у більшості програм тривалість 22 місяці.

Середній вік студентів: 35 років.

Частка студенток серед учнів: інформацію не надали.

Вартість навчання

 • Key Executive MBA – 590 000 грн*;
 • MSc in Technology Management – 15 900 дол. США;
  для компаній, що входять до Lviv ІТ Cluster, Kharkiv IT Cluster
  – 14 900 дол. США *;
 • MA in Human Resources and Organization Development – 120 000 грн (без ПДВ)*;
 • MSc in Innovations and Entrepreneurship – 95 000 грн*;
 • MSc in Marketing Management – 85 000 грн*.

* Є можливість сплатити суттєво менше за умови ранньої оплати курсу (інформацію взято з сайту).

Відомі учні (компанії, в яких вони працюють)

 • Юрій Гайдучок, Business Transformation Lead, Ciklum.
 • Наталя Гайдіна, Випускниця програми MA in HR and OD Resource Manager at SoftServe.
 • Анастасія Глущенко, PR&Marketing менеджер Lamoda.ua.
 • Тарас Прокопишин, засновник та CEO видання The Ukrainians.
 • Сергій Ратовський, Директор ТзОВ «Українська фабрика сталевих продуктів».

Міжнародний інститут бізнесу (МІБ), Київ

Міжнародний інститут бізнесу (МІБ) – сучасна бізнес-школа, лідер на ринку бізнес-освіти в Україні вже понад 27 років. МІБ перша бізнес-школа в Україні, програми МВА якої були акредитовані міжнародною незалежною асоціацією Association of MBAs (Великобританія). Беззаперечна перевага МІБ – це практичний бізнес-інструментарій, що надається у кожному учбовому курсі програм МВА. Викладачі МІБ – практикуючи експерти, які мають багаторічний досвід роботи в компаніях різних галузей.

МІБ є ексклюзивним навчальним центром в Україні двох міжнародних навчальних закладів: The Chartered Institute of Marketing – CIM (Великобританія) та REFA (Німеччина).

Місто/міста де проходить навчання: Київ.

Актуальні програми

 • Executive MBA;
 • International MBA;
 • General MBA;
 • Ukrainian MBA;
 • REFA International;
 • Diploma in Professional Marketing (СІМ).

Кількість учнів на одному курсі програми:  від 20 до 40.

Тривалість курсу програми: в середньому 18 місяців.

Середній вік студентів: загальний: від 25 до 47, середній 28-38 років.

Частка студенток серед учнів: від 30 до 50%.

Вартість навчання

 • Executive MBA – 499 900 грн;
 • International MBA – Повна вартість програми International МВА складає: 13900 євро + 124 000 грн;
 • General MBA – Повна вартість програми General MBA – 277 900 грн;
 • Ukrainian MBA – 137 900 грн;
 • REFA International – Кожний модуль окремо(4 модулі) – 9990,00 грн. з ПДВ, іспит для отримання сертифіката REFA – 5418,00 грн. з ПДВ;
 • Diploma in Professional Marketing (СІМ) – Повна вартість програми Diploma in Professional Marketing (3 модуля) без знижки становить = 1000 фунтів стерлінгів + 110 900 грн.

Існують знижки при ранній оплаті.

Відомі учні (компанії в яких вони працюють)

Тарас Середюк (власник мережі ресторанів Мафія), Володимир Поперешнюк та В’ячеслав Клімов (співвласники Нова пошта), Роман Романчук (СЕО мережі кінотеатрів Multiplex), Марина Авдєєва (співзасновник та керучий акціонер компанії “Арсенал Страхування”), Дмитро Ушмаєв (засновник та президент «Три ведмеді»), Сергій Бадритдінов (СЕО Інтертоп), Борис Белянський (СЕО Дивізіона IT-дистрибуції MTI), Станислав Роніс (засновник та співвласник COMFY), Надія Васильєва (віце-президент по диджиталізації и трансформації в ДК “Укроборонпром”), Ольга Шевченко (СЕО EVA) та ін.

Міжнародний Інститут Менеджменту МІМ-Київ

Безперечна унікальність та переваги бізнес-школи МІМ полягають в таких складових:

 • Досвід

Бізнес-школа МІМ на ринку бізнес-освіти вже понад 30 років, з 1989 року. Вона була створена за моделлю Міжнародного Інституту Менеджменту в Женеві (зараз IMD) і стала першою бізнес-школою в Україні. 7000 випускників працюють в усіх сферах бізнесу, а також в уряді.

 • Міжнародні акредитації

Бізнес-школа МІМ – єдина бізнес-школа в Україні, яка має дві міжнародні акредитації – АМВАіта IQA. Це означає, що диплом бізнес-школи визнаний у будь-якій розвиненій країні. І знак довіри від нашої держави – акредитація Міністерства освіти України.

 • Високе місце в міжнародних рейтингах

У 2019 році на 12-й щорічній Всесвітній конвенції бізнес-школа МІМ вчетверте отримала відзнаку 4 Palms Top Business School. Завдяки цьому MIM входить до ТОП-300 бізнес-шкіл у світі та у ТОП-15 у Східній Європі за міжнародним рейтингом Eduniversal. Це говорить про те, що диплом бізнес-школи визнають провідні міжнародні роботодавці.

 • Міжнародні модулі

Частина навчання у МІМ проходить за кордоном. Це значно розширює світогляд слухачів та дає абсолютно унікальний досвід. А також дає додатковий сертифікат від закордонної бізнес-школи.

Місто/міста де проходить навчання

Основна частина навчання проходить у Києві.

Міжнародні модулі програм відбуваються на чотирьох континентах – Північній Америці (США Carnegie Mellon University), Африці (Південна Африка: Stellenbosch Business School, GIBS), Європі (Швейцарія: Thunderbird School of Global Management’s) та Азії (Китай: CEIBS).

Два тижні групи слухають лекції провідних викладачів та відвідують інноваційні підприємства.

Актуальні програми

2 види програм MBA:

 • Executive МВА – більше орієнтована на досвідчених керівників;
 • Senior Executive МВА – орієнтова на власників бізнесу та вищого керівного складу.

5 програм pre-MBA:

 • “Бізнес”;
 • “Управління фінансами”;
 • “Маркетинг”;
 • “Менеджмент та лідерство”;
 • “Управління бізнес-процесами”.

Ці програми розвивають функціональні компетенції управлінців та можуть стати першим кроком до МВА.

 • DBA (Doctor of Business Administration) – найвищий визнаний у світі кваліфікаційний ступінь в менеджменті, що є логічним продовженням МВА. Серед українських бізнес-шкіл є тільки в МІМ.

Кількість учнів на одному курсі програми 

 • Executive MBA та Senior Executive МВА сумарно – 60-75, групами по 20-25 осіб.

Тривалість курсу програми

 • Executive MBA та Senior Executive МВА – 23 місяці;
 • pre-MBA – 6-9 місяців.

Середній вік студентів: 30-35 років.

Частка студенток серед учнів: 30-35%.

Вартість навчання

 • Executive MBA – 464-530 тис. грн без ПДВ (в залежності від терміну оплати) та додатково еквівалент у гривні $4 700 за міжнародний модуль;
 • Senior Executive МВА – 626-686 тис. грн без ПДВ (в залежності від терміну оплати) та додатково еквівалент у гривні $4 700 за міжнародний модуль;
 • Вартість програм pre-MBA 80-125 тис. грн, в залежності від програми та терміну оплати;
 • DBA – 150 000 грн та вартість міжнародного модуля.

Можлива оплата частинами, щоквартально або щомісячно.

Відомі учні (компанії, в яких вони працюють)

 • Денис Довгополий, Founder, President в GrowthUp Incubator.
 • Максим Бахматов – Радник в Київська міська державна адміністрація – КМДА, серед його колишніх проєктів – ВДНГ, UNIT.City.
 • Костянтин Євтушенко, Managing Partner UNIT.City.
 • Михайло Кухар, Головний редактор Ukraine Economic Outlook.
 • Оксана Семенюк, HR Director Kraft Foods UA and New Markets в Mondelēz International.
 • Надія Омельченко, віицепрезидентка в ІТ-Інтегратор, Co-Founder в Відьма-бар Лиса Гора
 • Катерина Костерева, CEO and Managing Partner в Creatio Company

Дисклеймер. Цей проєкт — не рекламний матеріал,  не журналістське розслідування, яке має на меті з’ясувати, хороша бізнес-освіта в Україні чи погана, не реклама окремої бізнес-школи, чи навпаки чорний піар. Порядок шкіл у матеріалі не має відношення до їхнього рейтингу. Частка жінок серед студентів не стосується теми гендерної нерівності.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu