Додатки, Життя, Новини

Прочистити чакри, не виходячи з дому: кращі додатки та YouTube-канали для йоги

31 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Йога – це практика не тільки для тіла, але і для розуму. І те, і інше заслуговує постійної уваги, особливо – в період соціальної ізоляції і невизначеності. Ось чому зараз саме час зайнятися йогою, не виходячи з дому.

Інструктори з йоги, додатки і YouTube-канали пропонують різні стилі і підходи. Залишається лише знайти те, що підійде саме вам.

YouTube або додатки: що вибрати для занять йогою?

Це залежить від ваших потреб. Хто ви – досвідчений йог, що віддає перевагу певному стилю, або новачок, який хоче перевірити різні варіанти? Вам потрібна сталість або різноманітність?

Додатки: плюси

  • Вони структуровані (зазвичай за стилями  та завданнями) і дають можливість відслідковувати, скільки ви займаєтеся.
  • Як правило, в додатку є колекція інструкторів та класів, тому можна використовувати тільки його і пробувати різні стилі.
  • У багатьох додатках можна скласти персональний план вправ або отримати рекомендації виходячи з ваших потреб. Деякі дають можливість зібрати власну програму і послідовність вправ.

Додатки: мінуси

  • У більшості додатків для йоги платна підписка.

Висновок: додатки найкраще підходять для практикуючих, досвідчених йогів, які знають, чого вони хочуть, і для тих, хто цінує структурованість і може (або хоче) регулярно займатися.

YouTube: плюси

  • Це безкоштовно. Ви ніколи не будете відчувати провину, заплативши за дорогу підписку і не використовуючи її або виявивши, що йога вам не підходить.
  • Ви робите те, що хочете і коли хочете. Не доведеться відчувати себе винним через те, що ви не слідували розкладом або програмою регулярних вправ. Не потрібно турбуватися про те, що вам довелося витратитися на персоналізовану програму, яка вам не підійшла.
  • Інструктори йоги на YouTube – це не просто тренери, це харизматичні особистості, які діляться знаннями і зібрали навколо себе ціле співтовариство. Ви відчуєте міцніший зв’язок з інструктором і заняттями, ніж при використанні програми.

YouTube: мінуси

  • На багатьох каналах YouTube є тільки один йог, і буде потрібен час і терпіння, щоб знайти підходящого.
  • YouTube менш структурований, ніж більшість додатків. Зручніший варіант – коли на каналі є списки плейлистів. Вам доведеться придумати систему, щоб відстежувати свій прогрес і зберігати улюблені відео.

Висновок: це бюджетний варіант, який допомагає вам долучитися до йоги. Він краще підходить тим, хто не знає, що хоче отримати від занять, і тим, хто вважає гнучкий графік кращим регулярного.

Кращі програми для йоги

Кращий за всіма параметрами: Glo

Доступно на iOS і Android, є 7-денна безкоштовна пробна версія. Вартість – $29,99 в місяць і $199,99 в рік.

По-перше, це просто красиво. По-друге, Glo рекомендує заняття виходячи з ваших потреб і переваг в стилях навчання, тоді як деякі додатки пропонують індивідуальні програми і регулярні вправи для вирішення тільки однієї задачі.

Glo пропонує не тільки разові заняття. У ньому також є колекції від кураторів, аудіо-медитації і 96 програм від 52 інструкторів. У кожного з них є профіль в додатку, тому ви можете вибрати стиль, який краще підійде вам.

Кожна програма складається з декількох занять і об’єднує кілька стилів і дисциплін – кундаліні, аштанга, інь, пранаяма та інші. Не хвилюйтеся, Glo пояснить, що означають ці слова. Ці стилі призначені для допомоги при болю, поліпшення постави, сну, управління стресом, турботи про жіноче здоров’я тощо.

Оскільки більшість цих програм розраховані на тиждень, додаток ідеально підходить для тих, хто цінує регулярність і послідовність, а також різноманітність і гнучкість в своєму графіку. Можна займатися за розкладом Glo, або виконувати вправи у вільний час.

Прочистити чакри, не виходячи з дому: кращі додатки та YouTube-канали для йоги - news, zhyttya, dodatky

Кращий додаток для фізичної підготовки: Lotus Yoga

Доступно на iOS і Android. Деякі заняття безкоштовні, але більшість можна побачити тільки в версії pro, яка коштує $ 18,99 в місяць, $ 36,99 на рік або $ 69,99 безстроково.

У додатку безліч вправ. Він буде корисним тим, хто займається йогою, щоб залишатися у формі. Також в ньому є колекції занять і програм, орієнтованих на релаксацію і медитацію, основи йоги, здоров’я і енергію. Можна вибрати категорію, націлену на фізичний результат: м’язовий тонус, баланс, гнучкість, кардіо, спалювання жиру, спортивні показники, жіноче здоров’я і асани (так йоги називають «правильні вправи»).

Користувачі також можуть планувати власні заняття з сотень поз і послідовностей, перерахованих в додатку. Якщо ви знаєте, що робити, це хороший спосіб створити свою персональну систему тренувань.

Прочистити чакри, не виходячи з дому: кращі додатки та YouTube-канали для йоги - news, zhyttya, dodatky

Кращий додаток для персоналізації: Yoga Studio

Доступно на iOS і Android з 7-денний безкоштовною пробною версією. У додатку є 9 планів підписки вартістю від $2,99 до $95,99.

Створіть свою програму з бібліотеки поз Yoga Studio. Yoga Studio схоже на Lotus Yoga – в ньому також можна складати заняття з готових поз і послідовностей. Однак, на відміну від Lotus Yoga, цей додаток фокусується на здоров’ї, а не на фітнесі.

Звичайно, в ньому теж є вправи для рухливості і досягнення спортивних результатів. Але в цілому заняття Yoga Studio засновані на цілющих властивостях йоги. Є добірки для підвищення імунітету, поліпшення сну, управління вагою, фертильності та психічного здоров’я. Деякі плейлисти натхненні філософськими і духовними основами йоги: пранаямою, чакра-йогою, а також різними практиками вітання та медитації з інструктором.

Прочистити чакри, не виходячи з дому: кращі додатки та YouTube-канали для йоги - news, zhyttya, dodatky

Кращий додаток для цілеспрямованих практик: Daily Yoga

Доступно на iOS і Android. Деякі заняття безкоштовні, але більшість можна побачити тільки після оновлення до версії pro за $19,99 в місяць або $49,99 на рік.

Як і Glo, Daily Yoga рекомендує вправи виходячи з ваших потреб і розподіляє заняття по тижневим програмам, які ви можете практикувати або за рекомендованим розкладом, або в своєму власному темпі. Що особливо важливо, так це те, що кожна програма і кожен елемент в бібліотеці забезпечені списком переваг – корисною інформацією для тих, хто хоче зробити наголос на певний район чи функцію вашого тіла. Якщо ви займаєтеся за майстер-класами, ви також можете дізнатися про стилі навчання тренера і про те, для кого ця практика підходить найбільше.

Можна почати з перегляду рекомендованих програм в залежності від вашої мети: підвищення тонусу, гнучкості, вивчення основ, зміцнення здоров’я, посилення навичок або зняття стресу. У додатку також є звукові медитативні заняття. Якщо ви шукаєте співтовариство, щоб поділитися своїм досвідом, а також блоги і поради про йогу, вам сподобаються соціальні функції програми.

Прочистити чакри, не виходячи з дому: кращі додатки та YouTube-канали для йоги - news, zhyttya, dodatky

Кращий додаток для формування звичок: Sunsa Yoga

Безкоштовно на iOS і Android. Вартість преміум-версії – від $9,99 до $29,99. У додатку можна налаштувати програму з 40 занять – ідеально для тих, хто любить займатися регулярно.

При першому запуску програма Sunsa Yoga поставить питання про цілі і про аспекти здоров’я та фітнесу, на яких користувач хотів би зосередитися. Після цього він пропонує програму на 40 занять, розроблену для їх досягнення.

Це відмінний додаток для тих, кому подобається дотримуватися плану і займатися регулярно. Звичайно, якщо ви хочете відхилитися від плану, можете скористатися бібліотекою занять для різних цілей і потреб. Але можливості обмежені, а самі вправи досить короткі.

Прочистити чакри, не виходячи з дому: кращі додатки та YouTube-канали для йоги - news, zhyttya, dodatky

Кращі YouTube-канали з йоги

Кращий YouTube-канал за всіма параметрами: Yoga with Adrienne

Той, хто коли-небудь пробував займатися йогою за відео з YouTube, чув про Едріенн і її друга – собаку Бенджі. Вона одна з перших йогів на YouTube. Хоча вона відома своїм привабливим характером і тим, що любить потішитися, її філософія дуже серйозна і духовна.

Едріенн дає інструкції заспокійливим голосом. Вона не тільки заохочує своїх послідовників «знайти те, що добре для них», а й стежить за тим, щоб її пояснення і відео були зрозумілі. Вона не використовує жаргон і дає свої уроки людям з усіх прошарків суспільства: «йога для письменників», «йога для підлітків», «йога для тих, хто ризикує» тощо. Також у неї багато відео з йоги для лікування болю і окремих частин тіла.

Крім цього, на каналі є матеріали, присвячені медитації і психічному здоров’ю – практики для самоповаги, смирення, творчості, при тривозі, посттравматичному розладі, горі. Іноді вона також знімає серію 30-денних тематичних відео про йогу, фокусуючись на певній темі. Її остання серія «дім» просто ідеально підходить для цього літа.

Кращий YouTube-канал з розтяжки та збалансованих практик: Yoga with Kassandra

Тут представлені стилі від динамічної віньяси до повільних розтяжок інь. Якщо ви хочете займатися протягом дня, цей канал для вас: у Кассандри є енергійні відео для пробудження і спокійні для відновлення, які дадуть відпочинок розуму і тілу в кінці дня. Вона відмінно вміє поєднувати їх для збалансованих занять.

Але найкраще їй вдається інь-йога – м’який, медитативний стиль, який націлений на спокій і глибоке опрацювання тіла. Ця практика дозволить зосередитися на диханні, потоках енергії і усвідомленій розтяжці. Звичайно, вона буде працювати по-різному для різних людей; але якщо потрібно впоратися з болем, зняти стрес або стати гнучкішим, відео Кассандри вам підійдуть.

Кращий YouTube-канал для гарного самопочуття: Fightmaster Yoga

Леслі веде канал Fightmaster Yoga. Як і у Едріенн, у неї немає упереджень в навчанні йоги. Якщо ви новачок, який прагне набути впевненості в собі, вам допоможе її девіз: «справа не в позі». Для Леслі важливо, що ви прийшли і прийняли рішення доглядати за собою; щоб ваші розум і тіло відчували себе краще в кінці кожної практики.

Вправи Леслі засновані на віньяса-йозі і фокусуються на диханні і вирівнюванні. На її каналі безліч відеороликів про енергетичні практики аштанга, процедури «заземлення» з хатха-йоги, а також про вправи для всього тіла і розтяжки. Її заняття зарядять ваш день позитивною енергією і цілеспрямованістю. А фоном для її відео служить океан.

Кращий YouTube-канал для цілеспрямованих практик: SarahBeth Yoga

Якщо ви починаєте заняття з чіткими цілями і намірами, то ви оціните канал Сари. Він ретельно організований, і там дуже легка навігація.

Всі її відео мають колірне кодування: рожевий для силової фітнес-йоги, небесно-блакитний для вправ віньяса флоу, темно-синій для хатха-йоги і фіолетовий для релаксаційних відновлювальних занять. У неї також є зручний плейлист, в якому відео розсортовані за категоріями – стежити за ними дуже легко.

Якщо ви віддаєте перевагу додаткам для йоги, тому що вони більш інтуїтивні і прямолінійні, ніж YouTube-канали, розгляньте SarahBeth Yoga в якості безкоштовної альтернативи. Ви оціните цей зручно організований канал і стиль викладання Сари.

Кращий освітній YouTube-канал йоги: Ekhart Yoga

Ekhart Yoga – це найбільша в Європі онлайн-студія йоги. У неї є сайт і платний додаток, а на YouTube-каналі безліч безкоштовних занять, живих сесій і відео, в яких представлені деякі з них 52 вчителів та 23 стилів йоги.

Особливим цей канал роблять освітні ролики про йогу та анатомію. Не дивуйтеся, побачивши на каналі модель скелета, і приготуйтеся дізнатися більше про своє тіло. Інструктори з йоги розкажуть, як різні частини тіла з’єднуються одна з одниою, і дадуть поради, як організувати заняття, грунтуючись на тому, що потрібно тілу. В цілому, це відмінний канал для тих, хто сподівається дізнатися, як їх тіло рухається під час практики і як воно пов’язане з розумом.

Кращий YouTube-канал для медитації та духовних практик: BrettLarkinYoga

Час від часу ви будете чути, як йоги кажуть, що їх «чакри заблоковані». Але що це означає насправді? Бретт пояснює: це означає, що енергія (кундаліні) не може ефективно рухатися від нижньої частини хребта через сім енергетичних центрів («чакри») уздовж нього до верхньої частини голови і за межі земних сфер – тим самим викликаючи фізичний, ментальний і емоційний дисбаланс.

Практика Бретта в значній мірі заснована на цій філософії, тому ви побачите кілька відеороликів, призначених для пробудження вашої внутрішньої енергії: медитації, чакра-йога і кундаліні-йога, стиль, який фокусується на позі, диханні і повторенні мантр. Але оскільки чакри – фундаментальне поняття для йоги, Бретт також веде заняття з іншими стилями, щоб змусити вашу енергію текти і ваші чакри вирівнятися.

YouTube-канал для зв’язку розуму і тіла: Allie – The Journal Junkie

Як і у Бретт, практика Еллі значною мірою спирається на філософію чакр і традиції йоги. Але Еллі, як правило, використовує не тільки кундаліні, а кілька стилів йоги, щоб націлитися на кожну з семи чакр.

Кожна чакра імовірно відповідає певній частині хребта і позначає різні ментальні і емоційні стани. Оскільки багато з практик Еллі фокусуються тільки на одній чакрі за раз, то, якщо ви дотримуєтеся цієї філософії, зможете живити і відновлювати здоровий баланс енергії в областях вашого тіла і розуму, які потребують додаткової уваги.

Не хвилюйтеся, якщо розмови про чакри вам нецікаві. Еллі також публікує безліч відеороликів для ранкових і вечірніх практик, динамічних потоків віньяси, фітнес-йоги, а також ніжних і відновлювальних занять.

Кращий YouTube-канал для тих, хто хоче різноманітності: YogaTX

Цей канал об’єднує йогів з усього Техасу і підходить тим, хто не готовий присвятити себе тільки одному інструктору або стилю.

Чим більше інструкторів, тим більше різноманітності. Тут є відео йоги для практикуючих всіх рівнів, а також для різних частин тіла і цілей. Знеболювання, тренування, медитації? Ви зможете знайти все і відразу. Якщо ви хочете займатися регулярно, YogaTX може допомогти вам і в цьому – просто ознайомтеся з відео з серії «зв’язок з йогою». Йоги, які керують каналом, завантажують ролики щотижня, так що варіантів багато.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu