Кар'єра, Новини, Поради

“Не вірю”. Психологічні хитрощі, які допоможуть донести до керівника свою ідею

03 Серпня, 2020

Хороші професійні ідеї про те, як поліпшити продукт, процес або розв’язати проблему, приходять нечасто. Тому так неприємно, коли керівник, не вдаючись, відкидає ваш інсайт. Для початку обдумайте його ще раз. Швидше за все, у вашого боса великий професійний досвід, і він візьме до уваги додаткові фактори. Якщо ж ви впевнені у своїй ідеї, то пора знайти спосіб переконати боса. Розповідаємо, як підносити свої відкриття більш винахідливо – щоб начальник почав прислухатися до вашої думки.

Покажіть, що так думаєте не тільки ви

Багато речей, в які ми віримо, не можна перевірити особисто. Ми просто приймаємо їх, бо всі інші роблять так само. Наприклад, кожна освічена людина розуміє, що предмети падають на землю через силу тяжіння. При цьому мало хто з нас розбирається, що таке гравітація з наукової точки зору. Ми просто віримо в неї, тому що всі інші в неї вірять.

Якщо ви хочете переконати боса в якійсь ідеї, то дайте йому зрозуміти, що її поділяють й інші. Чим більше людей висловлюють ту ж думку, тим імовірніше начальник прислухається до вас.

Річ у тому, що вірити в якусь популярну точку зору – суть нашої природи. Це допомагає нам жити з іншими членами нашої соціальної групи. І тому є наукові підтвердження. У класичному експерименті Соломона Аша початку 1950-х підставні учасники давали свідомо неправильні відповіді на питання вчених. Через те, що їхня точка зору була домінантною, коли черга відповідати доходила до учасників, що не знали про обман, ті намагалися узгодити відповіді з думкою більшості, навіть розуміючи, що вони невірні.

Зв’яжіть вашу ідею з переконаннями боса

Ще один прийом, що змушує нас повірити в якусь ідею, – зробити її частиною історії, в якій переплітаються багато інших наших переконання. Придумайте таку розповідь, в якій ваша ідея буде добре вбудовуватися в картину світу вашого начальника. Сусідство вашого задуму з переконаннями вже близькими босові буде для нього знаком життєздатності вашої пропозиції.

Зробіть боса співавтором вашої ідеї

Найкращий спосіб переконати іншого повірити в вашу ідею – допомогти йому самому прийти до неї. На щастя, робота нашого мозку багато в чому будується на прогнозі майбутнього. Саме тому ми розуміємо мову – ми постійно намагаємося вгадати, що нам скажуть в наступний момент. На цьому ж принципі побудована і комедія. Гарний жарт веде нашу думку в якомусь напрямку, а потім робить несподіваний поворот. Наші обдурені очікування змушують нас сприймати жарт як смішний.

Коли ви хочете донести до боса свою ідею, сплетіть мережу з фактів, обдумавши які бос сам зможе прийти до потрібного вам висновку. Причому пам’ятайте: вашого керівника напевно щодня закидають новими ідеями. Він навряд чи запам’ятовує деталі кожної з них – особливо, якщо чув їх тільки один раз. Тому ви можете вдатися до цього прийому, навіть якщо раніше ви вже намагалися безпосередньо нав’язати босові свій задум, але у вас нічого не вийшло.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu