Життя, Новини

Офісний овершерінг: як розповідати особисті історії на роботі, не бентежачи колег

25 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Особиста історія – один з кращих риторичних прийомів. Хороші спікери вміють захоплювати аудиторію через особистий досвід і доносити важливі ідеї. Але як зробити це в офісі та при цьому нікого не збентежити інтимними подробицями? Овершерінг (від англ. Overshare) – це схильність ділитися історіями зі свого життя надто детально і в не самих відповідних ситуаціях. Пояснюємо, як не переборщити в спілкуванні з колегами та що робити, якщо ви самі зіткнетеся з овершерінгом на роботі.

Не діліться історіями без приводу

Не плутайте робоче місце з п’ятничною вечіркою у квартирі друзів. Найвдаліші оповідачі використовують історії, щоб підкреслити свою думку, а не для того, щоб вилити колегам душу. Проілюструвати ідею – ось на чому потрібно зосередитися, коли будете описувати особистий досвід соратникам по цеху. А щоб вас напевно зрозуміли, зробіть свій посил простим і зрозумілим.

Розповідайте тільки про важливе

Щоб розповісти цікаву історію, потрібно добре розбиратися в собі. Згадайте, як дорослішали, через що пройшли на роботі, який досвід був найяскравішим у вашому особистому житті. Чи був момент, коли ви засумнівалися у своїх переконаннях? Або, можливо, дізналися про себе щось нове? Розкажіть, як сильно на вас вплинуло ваше оточення. Близькі люди можуть пролити світло на деякі риси вашого характеру, які ви не помічаєте. Тому запитайте у них, як ви змінювалися в їхніх очах.

Будьте щирі

Говорити про себе приємно, адже ні в чому ви не розбираєтеся так добре, як в собі. Але постарайтеся не хитрувати та розповідайте тільки правду. Так, іноді хочеться прикрасити, щоб зробити свою історію цікавіше або переконливіше. Але є мінімум дві причини не робити це. По-перше, скласти історію, в яку повірять, важко – саме тому успішні письменники так багато заробляють. А по-друге, уявіть, як соромно вам буде, коли колеги зрозуміють, що ви їх дурили. Повернути довіру буде непросто.

Враховуйте контекст

Зустрінуть вашу історію сміхом, кивками розуміння або здивованим поглядом, залежить від корпоративної культури та від переконань ваших колег. Якщо ви новачок в офісі з молодим жіночим колективом, то кілька разів подумайте, перш ніж жартувати про фемінітиви. Поспостерігайте за колегами та розберіться в тому, що вони вважають доречним, а які теми намагаються не піднімати.

Оцінюйте межі допустимого

Зайва відвертість може поставити ваших колег в незручне становище і зашкодити вашій репутації. Говоріть про особисте тільки, якщо ви вже досить близькі. Відкривайтеся тільки тим, хто відкривається вам. Розповіді про те, чим ви живете, зміцнюють відносини, але на самому початку спілкування вони можуть бути зайві. А найвдаліші особисті історії переконливі, навіть коли ви опускаєте інтимні деталі.

Як захистити свої кордони

За результатами опитування 2014 року, в якому брали участь 514 осіб, 60% респондентів стикалися з овершерінгом мінімум один раз в тиждень. Якщо це і ваша проблема, то зверніть увагу на наступні поради.

Не відповідайте

Кар’єрний коуч Еш Рао попереджає: деякі розуміють, що вивалюють на співрозмовника багато зайвої інформації, але почуття інших їх не турбують. Якщо ви зіткнулися з подібним ставленням, то не розпочинайте ділитися власним особистим досвідом тільки для того, щоб зробити ситуацію менш незграбною. Емпатія – це чудово, але навряд чи варто дозволяти іншим зловживати вашим співчуттям. «Якщо можливо, просто підіть – так ви дасте зрозуміти, що на вас не варто виливати свої емоції, якщо ви не дали на те згоди», – пояснює Рао.

Ввічливо скажіть «ні»

Можливо, колега просто хоче зблизитися з вами, але не знає, як це зробити. Якщо ви не хочете образити надто щирого товариша по службі, психотерапевт Джулі Хенкс радить відповісти щось на кшталт: «Мені приємно, що ти мені довіряєш, але я не впевнений, що готовий знати так багато». Шанобливе спілкування спонукає співрозмовника прислухатися до вашого прохання. Ви збережете твердість і уникнете образ. Пам’ятайте, що, кажучи «ні», ви не розриваєте відносини назавжди.

Змініть тему розмови

Якщо ви м’яка людина і сказати «ні» або просто піти – для вас проблема, то спробуйте перевести розмову в інше русло: «Хм, це цікаво. Але, до речі, про що буде презентація, яку ти готуєш?»

Такий підхід також доречний, коли ви говорите з колегою, з яким товаришуєте поза офісом. Якщо ваша бесіда зайшла занадто далеко, пора повертатися до робочих питань. Соціальна працівниця Мелоді Уайлдінг радить таке формулювання: «Чудово, що ділишся. Пізніше, після роботи, ми могли б випити та поговорити про це».

Офіс – це місце, в якому приватне межує з професійним, і часом ця межа невловима. Але якщо ви будете уважні до почуттів своїх колег, ви навчитеся уникати незручних ситуацій, а історії з вашого життя завжди будуть звучати доречно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu