Бізнес, Інвестиції, Новини

Найочікуваніші IPO в 2020 році: за ким стежити і чого від них чекати?

03 Серпня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Фондовий ринок завжди знаходиться в очікуванні кращого моменту для покупки активів. IPO або pre-IPO є саме таким моментом для інвесторів, тому, якщо ви хочете раніше ринку встигнути вкластися в компанії та отримати максимальну віддачу, стежте за тими, хто поки знаходиться на венчурній стадії, але планує вихід на біржу. Розповідаємо, хто з компаній виходить на IPO у 2020 році та чому вони гідні нашої уваги.

Airbnb

Ще в кінці минулого року інвестори з нетерпінням чекали IPO компанії у 2020 році. У вересні 2019 року компанія відзвітувала про те, що вже другий раз за всю історію її існування дохід за квартал перевищив $1 млрд.

Найочікуваніші IPO в 2020 році: за ким стежити і чого від них чекати? - news, investytsiyi, businessНайочікуваніші IPO в 2020 році: за ким стежити і чого від них чекати? - news, investytsiyi, business

При цьому чи є компанія прибутковою, широкій громадськості невідомо.

Епідемія коронавірусу, безумовно, вплинула на бізнес Airbnb, уповільнивши всі процеси, в тому числі планований вихід на IPO. У квітні компанія була змушена залучити $1 млрд від нових інвесторів, оскільки бізнес постав перед великими труднощами: за даними тільки за квітень, були скасовані понад 80% бронювань.

Спочатку компанія планувала вийти на IPO з очікуваною оцінкою в $31 млрд, але вже в березні вона знизила свою внутрішню оцінку до $26 млрд.

Deliveroo

Компанія з доставки їжі з Великобританії, один з головних конкурентів Uber Eats, також в кінці минулого року оголосила про плани вийти на біржу у 2020.

Навіть криза, пов’язана з коронавірусом, не може стати перешкодою у випадку з Deliveroo, оскільки на відміну від інших сфер бізнесу, доставка їжі тільки виграла під час пандемії та локдауна. Крім того, в компанію інвестує Amazon.

Найочікуваніші IPO в 2020 році: за ким стежити і чого від них чекати? - news, investytsiyi, business

В цілому інвестиції у сферу харчування в першому кварталі 2020 року збільшилися на 23% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склали $5,3 млрд. Це зараз один з найбільш стабільних і перспективних ринків.

Asda

Це мережа супермаркетів у Великобританії, яка торгує харчовими продуктами, одягом та іншими товарами повсякденного попиту. У 2019 головний виконавчий директор Роджер Бернлі оголосив про плановане IPO, але позначив, що воно може відбутися тільки через два-три роки.

Частина акцій Asda належить американській компанії Walmart. Залишається відкритим питання, чи збереже вона контрольний пакет акцій, після того як Asda вийде на біржу.

Якою стане капіталізація компанії, поки невідомо. За приблизними оцінками аналітиків, вона складе від 7 до 8 млрд доларів. Ці цифри засновані на передбачуваному річному доході компанії в 1,2 млрд фунтів стерлінгів.

Palantir

Palantir – американська корпорація, один з найдорожчих технологічних стартапів світу та одна з ключових компаній Кремнієвої долини. Основна сфера діяльності – розробка програмного забезпечення у сфері аналізу даних для різних організацій як державного, так і комерційного сектора.

Найочікуваніші IPO в 2020 році: за ким стежити і чого від них чекати? - news, investytsiyi, business

Компанія існує понад 15 років і за цей час залучила понад $2 млрд інвестицій.

Бізнес вже кілька років готується до виходу на біржу. За останніми даними, він повинен відбутися у 2020.

Минулого року Palantir збільшив свій річний дохід на 40%, що дозволило йому майже наблизитися до цифри в $1 млрд. Серед клієнтів компанії – великі урядові організації США, такі як Міністерство оборони та Міністерство внутрішньої безпеки.

Lemonade

Ще один американський гравець, який планує вихід на IPO у 2020 році, – страхова компанія Lemonade. Представники стартапу заявили про свої наміри залучити $100 млн інвестицій після розміщення на Нью-Йоркській біржі.

Попри збільшення доходу з $2 млн у 2017 до $67 млн ​​у 2019, компанія не є прибутковою, оскільки в той же період часу збиток компанії збільшився з $28 млн до $109 млн. Подібні цифри представники Lemonade пояснюють великими інвестиціями в розвиток бізнесу.

За ким ще стежити

Крім окремих стартапів, варто також стежити за найбільш перспективними зараз галузями.

Це, звичайно, фудтех, в якому зараз відбувається свого роду революція (від створення нових продуктів до служб доставки), сфери біотехнологій, освіти та фінансів, які отримали новий виток у розвитку у зв’язку з пандемією коронавірусу, а також індустрія великих даних.

Вже зараз у всіх цих областях є багато перспективних гравців, які в найближчому майбутньому будуть виходити на IPO.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu