Люди, Новини, Продуктивність

Як оцінити власний успіх: три питання від Білла Гейтса

05 Серпня, 2020

Білл Гейтс любить підбивати підсумки та ставити собі питання в кінці кожного року. «Комусь це може здатися банальним, але мені подобається», – розповідає бізнесмен. Він зауважив, що з часом теми таких міркувань серйозно змінилися.

«Коли мені було 20 років, підбивання підсумків в основному зводилося до одного питання: чи допомагає програмне забезпечення Microsoft втілити мрію про персональні комп’ютери?», – розповідає співзасновник компанії. Звичайно, він і зараз постійно оцінює якість своєї роботи, але тепер ставить перед собою набагато більше питань про життя. «Раніше такі міркування здалися б мені смішними, але чим старшим я стаю, тим більш значущими для мене вони стають».

Не обов’язково чекати Нового року, щоб задуматися про важливе – проміжні підсумки можна підвести в будь-який момент. Якщо у вас поки немає готових питань, можна використовувати ті, які Гейтс поставив собі в кінці 2018 року:

1. «Чи достатньо часу я приділяю родині?»

Попри щільний графік, Гейтс намагається регулярно проводити час з близькими. В інтерв’ю The Cut його дружина Мелінда повідомила, що вони люблять разом дивитися серіал PBS «Вікторія». «Якщо ми знаходимося в різних місцях, ми домовляємося, що будемо дивитися один і той же епізод одночасно», – розповідає вона.

Коли Гейтс був CEO Microsoft, він кілька днів в тиждень відвозив старшу дочку Дженніфер в школу. «Білл і діти дорожили цими моментами, – згадує Мелінда. – Вони слухали музику, розмовляли. Без цього часу в машині діти могли б так і не дізнатися цю сторону його особистості».

2. «Чи дізнався я щось нове?»

Гейтса виключили з Гарварду в далекому 1975 році, але він досі не втратив апетит до нових знань. В інтерв’ю The New York Times він розповів, що читає близько 50 книг на рік: «Це мій основний спосіб навчання, до якого я звик з дитинства. Я люблю відвідувати цікаві місця, зустрічатися з ученими та дивитися онлайн-лекції, але саме читання залишається моїм головним джерелом нових знань».

Безперервне навчання – необхідна умова постійного розвитку. До того ж інформація ніколи не була настільки доступною, як зараз. «У дитинстві, коли я хотів дізнатися щось за межами шкільної програми, я міг розраховувати тільки на енциклопедію World Book. Сьогодні для того, щоб отримати нові знання, досить вийти в інтернет», – писав Гейтс у статті для TIME у 2017 році.

3. «Чи вдалося мені завести нові дружні зв’язки та зміцнити старі?»

Здається, це питання натхненний Баффетом. Коли у 2017 році на заході Reddit Ask Me Anything Гейтса запитали, як він визначає успіх, він у відповідь процитував свого друга: «Воррен Баффетт часто говорить, що вся річ у тому, чи щасливі ваші близькі та чи люблять вони вас».

У 2016 році Гейтс зробив в блозі такий запис: «За останні 25 років я багато чому навчився у Воррена. Можливо, головний з його уроків – розуміння того, що таке дружба. Потрібно прагнути бути таким другом, про якого ви самі завжди мріяли».

Ряд досліджень підтверджує значущість цієї частини життя для добробуту людини. «Відносини й те, наскільки ми щасливі в них, роблять серйозний вплив на здоров’я людини, – заявив психіатр і професор Медичної школи Гарварда Роберт Волдінгер у 2017 році. – Увага, яку люди приділяють своїм близьким, – ще одна форма турботи про себе».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu