Книги, Новини, Розробникам, Технології

Цікаві книги про ІТ і не тільки

05 Серпня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

На reddit просили порадити книги з інформаційних технологій, які можна почитати навіть «лежачи в ліжку перед сном», – пише DEV.BY. Головна умова – немає складного і занудного контенту, також в них не повинно бути завдань і вправ. Користувачі склали список.

Код. Таємна мова інформатики

Автор: Чарльз Петцольд

Містить чимало історичних фактів про еволюцію світу комп’ютерів і механізмів. Починається з азів – пояснення концепції кодування і декодування інформації, азбуки Морзе, Брайля. Автор також знайомить з двійковою системою і булевою алгеброю.

Програміст-прагматик. Шлях від підмайстра до майстра

Автори: Ендрю Хант, Девід Томас

Теми – від особистої відповідальності та кар’єрного зростання до архітектурних методів, які забезпечують гнучкість і простоту адаптації коду. Чимало порад. Дізнаєтеся, як навчитися створювати динамічний код, робити розробки більш точними за допомогою автоматизації, виконувати поглиблене тестування тощо. Періодично потрапляє в топ-10 обов’язкових до прочитання для програмістів на різних ресурсах.

Coders At Work

Автор: Peter Seibel

У книзі зібрані інтерв’ю з відомими ІТ-діячами, розповідається, як вони починали свій шлях в ІТ. Одним словом, підійде тим, кому не вистачає мотивації та натхнення. Ось, наприклад, цитата від Кена Томпсона, піонера комп’ютерної науки, творця мови програмування С і операційки UNIX: «Коли мені було 35 я дуже глибоко вдавався у кожен рядок коду, який писав. Вдень я кодив, вночі сідав і сам у себе шукав баги. І, природно, їх знаходив. Перевіряв написане знову на наступний день і знову бачив помилки».

Ідеальний програміст. Як стати професіоналом розробки ПЗ

Автор: Роберт Мартін

Практичні поради про все: від оцінки та кодування до рефакторинга і тестування. При цьому мова йде не стільки про техніку, але про ставлення до своєї роботи. Автор показує, як правильно підходити до розробки ПЗ, приймати складні рішення, розуміючи що великі знання часто пов’язані з великою відповідальністю. Правильне ПЗ, на думку Роберта Мартіна, це потужне, але при цьому елегантне рішення, функціональне, з ним приємно взаємодіяти як розробнику, так і кінцевому користувачеві.

The Unicorn Project: A Novel about Developers, Digital Disruption, and Thriving in the Age of Data

Автор: Gene Kim

З опису до книги: «Білл – IT-менеджер в компанії Parts Unlimited. По дорозі в офіс його застає зненацька дзвінок від генерального директора. Нова ініціатива компанії під кодовою назвою “Проєкт Фенікс” має критичне значення для Parts Unlimited, але проєкт явно виходить за рамки можливостей бюджету та не вкладається у відведені терміни. Директор хоче, щоб Білл залагодив всі проблеми за 90 днів, або ж весь його відділ буде звільнений. Білл повинен налагодити зв’язки між різними відділами компанії, правильно вибудувати роботу і по дорозі ефективно розв’язувати виникаючі проблеми».

Цікаві книги про ІТ і не тільки - tech, developers, news, knygy

Masters of Doom: How Two Guys Created an Empire and Transformed Pop Culture

Автор: David Kushner

Одна з найвідоміших книг про відеоігри. Автор розповідає про Джона Кармака і Джона Ромеро, їхнє дитинство, першу зустріч, розробку Doom та інших ігор. У книзі – і про період, коли Ромеро посварився з Кармаком, заснував Ion Storm і розвалив свою компанію.

The Cathedral & the Bazaar: Musings On Linux And Open Source By An Accidental Revolutionary

Автор: Eric Raymond

Як крок за кроком будувати кар’єру в розробці? Потрібно слідувати тим самим шляхом, яким ви пішли б, створюючи продукт, вважає автор. Адже навички самі по собі є продуктом. Вибір, який ви робите, технології, на які орієнтуєтеся, які сфери бізнесу освоюєте, так само сильно впливає на успіх, як і технічні знання. Не можна допустити, щоб цей вибір був випадковим.

Humble Pi: When Math Goes Wrong in the Real World

Автор: Matt Parker

У книзі порівнюються дві моделі розробки вільного програмного забезпечення:

Соборна модель, коли вихідний код стає доступним з виходом кожного нового релізу програми, але під час роботи над черговим релізом доступ до коду дозволений лише обмеженому колу розробників.
Базарна модель, в якій код розробляється публічно, через інтернет.

Wikipedia – проєкт базарного типу, в той час як Nupedia та Encyclopædia Britannica – соборні проєкти.

Програміст-фанатик

Автор: Чед Фаулер

З опису: «Весь наш світ побудований на математиці – від коду, що керує вебсайтом, до рівнянь, що дозволяють проєктувати хмарочоси та мости. При цьому математика залишається за кадром до тих пір поки, здавалося б, нешкідливі помилки в розрахунках не призводять до серйозних наслідків. Зайва точка в цифрі може перевернути фондовий ринок, помилка перетворення одиниці може спровокувати падіння літака. Вивчаючи та пояснюючи математичні помилки, пов’язані також з Big Data, Метт Паркер розповідає, як ця наука змінює світ».

Hello World. Being Human in the Age of Algorithms

Автор: Hannah Fry

Мабуть, одна з найвідоміших книг з ІТ в списку. Шорт-лист на премію Королівського товариства з інвестиційних наук 2018 року і премію Біллі Гіффорда 2018 року. Бестселер. Математик, викладач Університетського коледжу Лондона Ханна Фрай розповідає про вплив алгоритмів на повсякденне життя.

У список несподівано потрапила і книга

Як завойовувати друзів і впливати на людей

Автор: Дейл Карнегі

Як пояснили користувачі, програмістам часто не вистачає навичок соціального спілкування. Почитати перед сном поради відомого психолога може бути корисним. Однак, не варто забувати, що сам Карнегі помер на самоті. Є версія, що майстер позитивного мислення наклав на себе руки. Проте, книга залишається бестселером у всьому світі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu