Новини, Стартапи

Як пандемія перешкоджає зростанню азійських стартапів

13 Серпня, 2020

Завдяки світовому тренду на демократизацію технологій, Азійсько-тихоокеанський регіон лідирує за кількістю стартапів. Але криза, спровокована пандемією, серйозно вдарила по індустрії: інвестори стають все вимогливішими, а у стартапів все менше часу на залучення капіталу.

Згідно з дослідженням консультаційно-дослідницької компанії Startup Genome and Global Entrepreneurship Network (GEN), економіка Азійсько-тихоокеанського регіону проходить етап великих змін на тлі демократизації технологій. Звіт 2020 Global Startup Ecosystem підтверджує: доступ до технологій спростився як ніколи, а число єдинорогів – стартапів з оцінкою в $1 млрд або вище – зростає.

У 2013 році, коли термін «стартап-єдиноріг» був популяризував Ейлін Лі з CowboyVC, тільки в чотирьох технологічних центрах світу були стартапи, що заслужили таку оцінку. Зараз в більш ніж 80 екосистемах є принаймні один стартап, який коштує $1 млрд.

Азійсько-тихоокеанський регіон виграв від тренду на демократизацію технологій більше інших: якщо у 2012 році в рейтингу кращих світових стартап-екосистем було 20% учасників з цього регіону, то у 2020 році – вже 30%.

Як пандемія перешкоджає зростанню азійських стартапів - startups, news

У рейтингу топ-30 глобальних екосистем цього року є деякі зміни: наприклад, Сеул і Токіо – найпотужніші центри досліджень і розробки – здали позиції. Зате в список увійшли вже чотири міста Китаю: Пекін, Шанхай, Шеньчжень і Ханчжоу, в порівнянні з двома містами три роки тому.

Індія посилила свою присутність в рейтингу, і крім Делі в нього потрапив Бангалор. З австралійських міст крім Сіднея в список був доданий Мельбурн. Таким чином, у Сінгапуру і Гонконгу, які зберігають позиції, з’являється більше регіональних конкурентів.

Однак з пандемією з’явилися нові проблеми, які можуть нівелювати цей ріст.

«Економічна криза, викликана Covid-19, привела до найсерйознішої світової кризи з 1929 року – і стартапи серйозно постраждали від нього», – наголошується в доповіді.

Згідно з даними Startup Genome і GEN, у всьому світі спостерігається криза капіталу – дослідження показало, що у чотирьох з десяти стартапів є не більше трьох місяців на пошук коштів. Якщо за цей час проєкт не зможе залучити додаткове фінансування, він не виживе.

Зараз інвестори стали обережнішими, і в результаті три з кожних чотирьох стартапів порушили вимоги до збору коштів. У тому числі стартапи, які вже отримали умови від інвесторів до пандемії. Загальне венчурне фінансування по всьому світу теж різко скоротилося – на 20% в перші три місяці 2020 року.

Також звіт свідчить, що приблизно 72% стартапів зафіксували падіння доходів з початку пандемії COVID-19. В середньому зниження становить 32%. Через це більш як 60% стартапів довелося звільняти співробітників або скорочувати зарплати. Причому дані актуальні для різних галузей, від прямих продажів і маркетингу до R&D і інжинірингу.

Стартапи не зможуть подолати кризу і впоратися з її наслідками без допомоги міжнародної технологічної галузі. З посиланням на дослідження Кауфмана і Стенфордської вищої школи бізнесу, в доповіді йдеться про те, що велика частина нових робочих місць в економіці доводиться на частку нових компаній.

Уряди повинні підтримувати стартапи так само, як і інші компанії. У доповіді наголошується, що робочі місця в стартапах обходяться державі дешевше, ніж традиційні робочі місця в компаніях з сегмента малого бізнесу.

«Ми потребуємо нової норми економічного розвитку, де ми підтримуємо технологічну економіку так само, як ми підтримували малі підприємства і такі галузі промисловості, як авіація», – йдеться в доповіді.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu