Бізнес, Новини, Продуктивність

«Припиніть часті наради» і ще 6 правил продуктивності від Ілона Маска

18 Серпня, 2020

Акції Tesla продаються за ціною більш ніж $1,4 тис. Для порівняння, в середині березня вони коштували мінімальні для компанії $360. Капіталізація виробника електрокарів перевищує Toyota, Volkswagen і Hyundai разом узяті. При цьому Toyota продала у 2019 році понад 10 млн автомобілів, а Tesla – 368 тис. Inc.com розповідає про 7 правил продуктивності Ілона Маска.

Перестаньте проводити великі наради

«Непотрібні наради – це хвороба великих компаній, і з часом вона стає тільки запущенішою, – сказав Маск в листі співробітникам Tesla у 2019 році. – Будь ласка, відмовтеся від всіх великих зібрань, якщо не впевнені, що вони приносять користь усім учасникам. Тоді робіть їх дуже короткими».

«Припиніть часті наради» і ще 6 правил продуктивності від Ілона Маска - produktyvnist, news, business«Припиніть часті наради» і ще 6 правил продуктивності від Ілона Маска - produktyvnist, news, business

Якщо за підсумком наради ви не знаходите рішення або не розробляєте план дій, значить, це ви даремно витратили час.

Перестаньте часто проводити наради

«Ще позбудьтеся від частих зустрічей, – додав Маск. – Якщо тільки ви не маєте справу з надзвичайно терміновим питанням. Частота зустрічей повинна відразу ж знизитися, як тільки термінове питання буде вирішене».

У одних зборів повинна бути одна конкретна повістка. Наприклад, дата запуску продукту або вибір розробника ПЗ для зміни дизайну бази даних. Для розв’язання питання знадобиться лише одна зустріч.

Не соромтеся йти з нарад

«Ідіть із зустрічі або припиняйте розмову, як тільки стає очевидно, що ви не додаєте цінності. Піти – це не грубо. Грубо – змушувати когось залишитися і витрачати час даремно».

Припиніть використовувати скорочення і модні слівця

«Все, що вимагає пояснення, заважає спілкуванню. Ми не хочемо, щоб людям доводилося заучувати глосарій тільки для того, щоб працювати в Tesla».

Припиніть працювати відповідно до вертикалі управління

«Комунікація повинна здійснюватися за найкоротшим шляхом, необхідним для виконання роботи, а не за вертикаллю управління. Будь-який менеджер, який намагається нав’язати комунікацію відповідно до ієрархії, скоро виявить, що працює в іншому місці». Вимагайте прямої комунікації.

Перестаньте перешкоджати спілкуванню між відділами

«Основне джерело проблем – поганий зв’язок між відділами. Щоб розв’язати проблему, потрібно забезпечити вільний обмін інформацією між усіма рівнями. Якщо співробітник, щоб щось зробити, повинен поговорити з менеджером, який піде до директора, який попрямує до віцепрезидента, який поговорить з іншим віцепрезидентом, який спілкується з директором, який радиться з менеджером, який на зв’язку з тим, хто виконує реальну роботу, тоді будуть відбуватися супертупі речі. Для людей повинно бути нормальним говорити прямо і просто робити те, що потрібно».

Припиніть слідувати дурним правилам

«Завжди користуйтеся здоровим глуздом, – порадив Маск. – Якщо слідувати правилу компанії в конкретній ситуації очевидно безглуздо, тоді правило слід змінити». Керівник повинен дати співробітникам повною мірою виконувати свою роботу, створюючи відповідну культуру, де кожен залишається продуктивним.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu