Бізнес, Маркетинг, Новини

Ефективна маркетингова стратегія не завжди коштує дорого: приклад Burger King

19 Серпня, 2020

У 2019 офіційний акаунт Burger King почав регулярно лайкати публікації відомих користувачів Twitter за 2010 рік. Відразу кілька інфлюенсерів звернули увагу на незвичайні дії офіційного акаунта компанії: першим це помітив популярний кіберспортсмен Надешот, потім до нього приєднався Девід Амайя.

Той, хто коли-небудь отримував лайки до своїх старих постів, може підтвердити, що це досить моторошно – адже інший користувач повинен був перегорнути весь його акаунт, щоб дістатися до цих публікацій.

Ефективна маркетингова стратегія не завжди коштує дорого: приклад Burger King - news, online-marketing, businessЕфективна маркетингова стратегія не завжди коштує дорого: приклад Burger King - news, online-marketing, business

Згодом стало з’являтися все більше повідомлень від інфлюенсерів, які зіткнулися з цим явищем. Такі дії досить незвичайні для офіційного акаунта бренду, тому не звернути на них увагу було складно.

Згодом люди помітили одну закономірність: лайки часто з’являлися під постами, зробленими рівно дев’ять років тому. Всі стали гадати, з чим це пов’язано? Чому Burger King вибрав саме цей рік?

Ефективна маркетингова стратегія не завжди коштує дорого: приклад Burger King - news, online-marketing, business

«Здається, ви запізнилися на 9 років, @BurgerKing». Акаунт @Nadeshot в Twitter

Кампанія закінчилася так само раптово, як і почалася: кілька тижнів тому, коли десятки популярних блогерів підняли галас в Twitter, таємничі лайки просто перестали з’являтися. І тільки тоді люди зрозуміли, що Burger King просто всіх перехитрив. Ніколи ще термін «партизанський маркетинг» не відповідав реальності настільки точно.

Прокрутка популярних акаунтів на кілька років назад не коштувала Burger King ні цента – зрозуміло, крім оплати робочого часу співробітників. Але в результаті безліч інфлюенсерів, які зазвичай беруть десятки тисяч доларів за просте згадування торгової марки, зробили в Twitter публікації про бренд. Компанія була на слуху протягом декількох тижнів, а пости про загадкову поведінку акаунта Burger King збирали безліч лайків і ретвітів. В результаті бренд отримав величезну кількість переглядів своїх соцмереж абсолютно безкоштовно.

До того ж багатьом користувачам ці твіти потрапляли на очі якраз тоді, коли вони роздумували, куди б відправитися на обід. Так прості лайки дозволили підвищити конверсію та обсяг продажів.

Образилися блогери на Burger King? Звичайно, реакція була неоднозначною, але в основному це була заздрість з відтінком захоплення.

Наприклад, Кейсі Нейстат написав: «Інфлюенсери – це все-таки не ракетобудівники або нейрохірурги. Звичайно, маніпулювати людьми недобре, але мене вражає, наскільки геніально це було зроблено. Ми всі так легко попалися в цю пастку. Варто визнати, що Burger King переміг! Той, хто це придумав, безумовно заслужив надбавку ».

PR Weekly навіть випустив опитування про те, як люди оцінюють таку тактику, і більшість респондентів підтримали компанію. Виділитися у світі, де сотні брендів постійно борються за увагу аудиторії – це складне завдання, а Burger King вдалося зробити це, не витративши ні копійки на рекламу.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu