HR, Кар'єра, Новини

Про що вас запитають на співбесіді, якщо ви хочете працювати на Ілона Маска, Річарда Бренсона та Білла Гейтса

27 Серпня, 2020

Лідери найбільших компаній надають великого значення підбору кадрів і називають його одним з найскладніших завдань. Вони придумують незвичайні питання, щоб при особистій зустрічі відразу вираховувати людей, які забезпечать зростання і процвітання їх бізнесу. Розповідаємо, які запитання ставлять в компаніях Ілона Маска, Річарда Бренсона і Білла Гейтса.

На ці питання ви повинні відповісти, якщо хочете працювати на Ілона Маска

В цьому році дві компанії під керівництвом Ілона Маска увійшли в топ-10 найпрестижніших стажувань за версією Vault. Tesla, яка зайняла в списку сьоме місце, оцінюється в $32,8 млрд, а c, яка посіла десяте місце, коштує $33,8 млрд. За оцінками експертів, в найближчому майбутньому ця цифра може перевищити $120 млрд.

Влаштувавшись на роботу в один з проєктів Маска, співробітник отримує частину акцій компанії, вартість яких з часом може значно зрости. Tesla і SpaceX ефектно виглядають в резюме, але влаштуватися туди не так просто: для цього буде потрібна відмінна академічна успішність, наявність цікавих захоплень і вражаючий досвід роботи. Крім того, потрібно проявити себе на співбесіді.

Cтажери SpaceX розповіли про питання, які їм ставили рекрутери. Компанія шукає професіоналів в різних областях – як інженерів, так і фахівців з бізнес-процесів, тому хід співбесід може сильно відрізнятися.

Основні і вступні питання

 • Чому ви вважаєте себе гідною кандидатом для SpaceX?
 • Розкажіть про серйозну невдачу і досвід, який ви з неї взяли.
 • Чи доводилося вам вирішувати проблему, практично не володіючи інформацією про неї?
 • З якими складнощами ви стикалися і як їх долали?
 • Якби вас попросили приступити до роботи в SpaceX вже завтра вранці, за якими трьома вашими якостями ваш екскерівник сумував би найбільше?
 • Оцініть себе в порівнянні зі своїми однолітками за шкалою від 1 до 10.
 • Який з виконаних вами проєктів ви цінуєте найбільше? Яка була ваша роль в цьому проєкті і які уроки ви змогли взяти в процесі?

Порада від співробітників SpaceX: «Попрацюйте над чимось значним і навчітьсяя докладно і цікаво розповідати про це».

Головоломки/припущення/наукові питання

 • Як би ви спроєктували основу для гамака?
 • На які технологічні рішення ви звертаєте увагу в першу чергу при проєктуванні?
 • Уявіть, що вам потрібно оцінити міцність моста при переході на інший берег. Як ви це зробите?
 • Ви перевозите озером камінь в невеликому весловому човні. Підвищиться чи знизиться рівень води у водоймі, якщо кинути в неї камінь?
 • Що рухається швидше, коли ви їдете на велосипеді: його ланцюг або земля під ним?
 • Де в світі можна пройти 1 милю на північ, 1 милю на схід, потім 1 милю на південь і повернутися у вихідну точку?
 • Ви перебуваєте в приміщенні з контрольованою кімнатною температурою, у вас є горнятко гарячої кави і трохи вершків в холодильнику. В який момент ви додасте вершки, якщо на охолодження кави у вас є одна година?

Порада від співробітників SpaceX: «Потрібно розуміти властивості матеріалів і основні положення механіки, такі як напруга і моменти інерції».

Знання про космос і ракетобудування

 • Що потрібно враховувати при транспортуванні ракети через країну?
 • Де б ви розмістили центр тиску на ракеті? Чому саме там?
 • Об’єкт з великою масою рухається з певною швидкістю. Як скинути швидкість і зупинити рух об’єкта?
 • Розробіть систему подачі палива до ракети на стартовому майданчику.
 • Опишіть, як ви збираєтеся проводити термічний аналіз космічного корабля.
 • Як би ви визначили тягу, створювану в вакуумі сферичним балоном високого тиску з круглим вихлопним отвором?
 • Чи можете ви сказати космонавту: «Ні, ми не збираємося цього робити», якщо його безпека опиниться під загрозою, і чому?

Порада від співробітників SpaceX: «Вам знадобляться знання про цикли ракетних двигунів і принципи конструювання подібних систем».

На ці питання ви повинні відповісти, якщо хочете працювати на Річарда Бренсона

Ресурс MockQuestions наводить більше 30 прикладів питань, які вам можуть поставити на співбесіді в Virgin Atlantic. Публікуємо деякі з них.

Які унікальні якості ви принесете в нашу компанію?

У резюме міститься багато важливої ​​інформації про кандидата, але воно не відображає особистість повністю. Розкажіть інтерв’юеру про ваші унікальні здібності, які можуть бути корисні для компанії.

 • «Я легко зав’язую розмову і можу порозумітися практично з ким завгодно. Ця навичка дуже допомагає в обслуговуванні клієнтів і продажах – я завжди отримую високий бонус».
 • «Я вмію керувати колективами різних людей, швидко знаходжу до них потрібний підхід і роблю наше спілкування максимально комфортним».

Як ви розставляєте пріоритети?

Уявіть ситуацію, коли вам потрібно одночасно виконати декілька завдань. Як ви вирішуєте, якому з них потрібно віддати перевагу? Покажіть інтерв’юерам своє вміння розставляти пріоритети.

 • «Я оцінюю розмір проєкту і з’ясовую, на скільки годин ми відстаємо від плану. Це допомагає мені вибирати ті завдання, за які варто взятися в першу чергу. Крім того, я добре вмію делегувати, тому ніколи не порушую дедлайни».
 • «Коли до мене одночасно звертаються кілька клієнтів, я кличу на допомогу колег, щоб скоротити час очікування. Дуже важливо мати команду, на яку можна покластися в напружений момент».

Про що вас запитають на співбесіді, якщо ви хочете працювати на Ілона Маска, Річарда Бренсона та Білла Гейтса - news, career, hr

Як ви справляєтеся з невдачами? Як вони впливають на вас і вашу роботу?

Кожен по-своєму реагує на стрес і розчарування. Обговоріть з інтерв’юером, як ви зазвичай дієте в подібних випадках.

 • «Проблеми можуть розчаровувати і засмучувати, але я розумію, що це частина робочого процесу. Якщо випадок серйозний, я постараюся обговорити його з керівником – це допомагає зрозуміти, як можна було уникнути того, що сталося. Потім я зроблю необхідні висновки і продовжу працювати».
 • «У кожної невдачі є причини. Я досить прагматична людина, тому не відчуваю якихось емоційних хвилювань в таких випадках – замість цього я аналізую те, що сталося і продовжую наполегливо працювати над проєктом. Можна навіть сказати, що невдачі часто стають відправною точкою для важливих поліпшень».

Які робочі ситуації вас надихають і мотивують?

Під час співбесіди фахівцю з персоналу важливо зрозуміти, як мотивувати майбутнього співробітника і підтримувати його бажання приходити на роботу щодня. Розкажіть інтерв’юеру, що впливає на вашу залученість і продуктивність.

 • «Я ціную сильну команду і грамотне керівництво. Для ефективної роботи мені потрібна доброзичлива атмосфера і чітке розуміння поставлених переді мною завдань».
 • «Моя мотивація підвищується, коли я відчуваю свою важливість для команди. Мені важливо бачити, що мене слухають і цінують – тоді я з радістю працюю на максимумі своїх можливостей».

Чи добре ви ладите з колегами?

Подумайте про ваші відносини з іншими співробітниками в минулому і сьогодні. Якими вони були і як розвивалися? Згадайте про те, що вам подобалося в спілкуванні з колегами. Повага, почуття гумору і взаємна підтримка – ось ті якості, які роблять робочі відносини приємнішими та ефективнішими.

 • «Я прекрасно спілкуюся з колегами. Я намагаюся зберігати позитивний настрій і підтримувати оточуючих в стресових ситуаціях».
 • «Я приділяю багато уваги спілкуванню з колегами, тому що вважаю, що гармонійні відносини на робочому місці важливі не тільки для внутрішнього комфорту співробітників, але і для успішної роботи компанії».

Для Virgin Atlantic важливий індивідуальний підхід. Як би ви описали себе?

Під час співбесіди інтерв’юер хоче дізнатися більше про особисті якості кандидата та оцінити його чесність. Відповідь може включати такі модні слова, як екстравертний, енергійний і впевнений в собі.

 • «Я доброзичливий, впевнений в собі і цілеспрямований. Здається, саме такі люди і потрібні вашій компанії?»

Virgin Atlantic відрізняється особливою корпоративною культурою, і рекрутери шукають людей, які добре в неї впишуться. На сайті компанії розміщена така цитата її власника, Річарда Бренсона: «Мене часто запитують, що відрізняє Virgin від інших. Відповідь проста – це люди. Якби не команда добре навчених, мотивованих і, перш за все, щасливих співробітників, які вносять свій внесок у загальну справу, ми б ніколи не досягли того, що у нас є».

На ці питання ви повинні відповісти, якщо хочете працювати на Білла Гейтса

Білл Гейтс – один з найбагатших людей в світі (його статки становлять $79,2 млрд), але і він визнає, що наймання співробітників і управління ними завжди були для нього одним з найскладніших завдань.

Мільярдери на кшталт Гейтса дуже не люблять робити помилки в цій важливій галузі. Вони намагаються залучити до роботи людей, які допоможуть розвивати компанію і випереджати конкурентів, а не тих, хто буде витрачати час колег даремно через банальну некомпетентність. Ось які запитання ставлять кандидатам на вакансії в Microsoft.

Як протестувати ліфт?

Просте запитання, яке допомагає відсіяти багатьох кандидатів. Воно не має відношення ні до однієї з вакансій компанії, а значить, не пов’язане з областю знань кандидата. Поставивши таке питання, рекрутер може оцінити не тільки саму відповідь на нього, а й те, як людина діє в стресових умовах.

Часто кандидати намагаються згадати механіку процесу і замислюються занадто сильно. Для Microsoft важливі знання, але компанія ще більше цінує здоровий глузд і вміння розуміти запити споживачів.

Ідеальна відповідь – «просто натиснути на кнопку». Вона показує здоровий глузд кандидата, швидкість реакції, логіку і здатність адаптуватися до різних сценаріїв.

Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 10, а висота, проведена до цієї гіпотенузи, дорівнює 6. Знайдіть площу трикутника.

Щоб конкурувати з такими, як Sony і Apple, Microsoft потрібні найблискучіші розуми світу. Це нетипове для співбесіди питання дозволяє миттєво перевірити не тільки знання, а й реакцію людини на стресові умови.

При проведенні співбесіди необов’язково приймати рішення миттєво. Якщо кандидат не готовий дати відповідь в ході інтерв’ю, попросіть його виконати відповідне завдання вдома. Тут важлива не тільки правильність відповіді, але і готовність людини здійснити додаткове зусилля заради вакансії.

Назвіть сайт з відмінним дизайном

Це питання, поставлене досвідченому дизайнеру, дозволяє швидко оцінити залученість. Навіть якщо людина добре розбирається в своїй професії, вона може її не любити, а значить, не буде виявляти до неї інтересу в неробочий час. Відповідний кандидат повинен щиро цікавитися роботою, бути в курсі останніх тенденцій і враховувати їх при створенні власних ідей.

Чому б вам не влаштуватися в Google?

Каверзне питання! Microsoft вибрала одного зі своїх найбільших конкурентів і запитала кількох кандидатів, чому вони не хочуть приєднатися до його команди. Це питання можна швидко переробити для іншої галузі і подивитися, як претендент на нього відреагує.

Теоретично рекрутер хоче почути, що його компанія краща, крім того, таке питання – відмінний шанс оцінити почуття гумору кандидата. Наприклад, він може відповісти: «Наступна співбесіда у мене як раз там» або «Мабуть, вони втратили моє резюме, тому я прийшов до вас».

Співбесіда не обов’язково має обмежуватися компліментами кандидата на адресу роботодавця. Почуття гумору може мати велике значення для роботи в компанії.

Як би ви спроєктували аеропорт?

Це питання підходить для більшості вакансій. Технічний фахівець може продемонструвати свої знання, а майбутній маркетолог – відповісти на питання з точки зору організації продажів. Наприклад, кмітливий кандидат може запропонувати розмістити побільше кафе у гейта, щоб спонукати клієнтів до перекусу в останню хвилину перед вильотом. Або, навпаки, розташувати їх подалі, щоб у пасажирів було більше спокуси зробити покупку на борту літака. Правильної чи неправильної відповіді тут немає – це просто можливість оцінити хід думок кандидатів.

Білл Гейтс побудував одну з найвпливовіших компаній і зробив справжню революцію в світі технологій, а після відходу з поста CEO Microsoft зосередився на своєму фонді і благодійній діяльності. Ось кілька його порад для фахівців-початківців.

 • Будьте в курсі всього нового

Вивчайте науку, техніку і економіку. Гейтс називає фахівців в цих областях майбутніми «агентами змін» і рекомендує всім іншим також накопичувати відповідні знання. Не потрібно терміново вчитися кодувати, якщо ви не вмієте цього робити, але сучасна людина повинна мати уявлення про те, чим займаються програмісти.

 • Зберігайте оптимізм

Виступаючи перед студентами Стенфордського університету, Гейтс сказав, що «оптимізм часто називають помилковою надією. Не забувайте, що помилкова безнадійність також існує», тому в деяких ситуаціях потрібно проявляти наполегливість.

 • Бійтеся успіху

За словами Гейтса, це «паршивий учитель», який «примушує розумних людей думати, що вони не можуть програти».

 • Боріться за загальне благо

Гейтс – надихаючий активіст. Виступаючи перед Національною міською лігою у 2011 році, він заявив: «Всі люди рівні. Кожен заслуговує здорового та продуктивного життя. Успіх людини не повинен залежати від раси або доходу її батьків».

Вважаєте, що проблеми світу занадто складні? Даремно. У своєму зверненні до випускників Гарвардського університету Гейтс сказав: «Не дозволяйте складнощам зупиняти вас. Будьте активістами. Боріться з несправедливістю, і це стане однією з найяскравіших сторінок вашого життя».

 • Мисліть ширше

Ще в 1994 році в інтерв’ю журналу Playboy Гейтс підкреслив важливість цього принципу: «Люди можуть виконувати ваші завдання зовсім іншим способом і при цьому отримувати відмінний результат. У вас не повинно бути упередження, що всі повинні робити те ж саме, що і ви».

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu