Новини, Поради, Продуктивність

«Відпочинок – це не лише сон». Експерт з добробуту розповіла, як правильно відпочивати

28 Серпня, 2020

Джен Фішер – головний спеціаліст з питань добробуту в компанії Deloitte та автор подкасту WorkWell. За її словами, думати про свій добробут зараз важливіше, ніж будь-коли, а ключ до його досягнення – в умінні правильно відпочивати. Фішер дала 5 порад, які допоможуть відновити сили швидше, пише Business Insider.

Джен Фішер назвала п’ять речей, які допоможуть повернути спокій, набратися сил і стати продуктивнішими.

1. Регулярно відключайтеся від зовнішнього світу

Фішер порадила регулярно «відключатися» від оточуючих і соцмереж за допомогою прогулянок, медитацій або перерв, проведених на самоті. «Пригальмуйте і заспокойтеся», – сказала вона. Відпочинок під час робочого дня, за її словами, допоможе позбутися сонливості вечорами.

2. Відпочинок – це не тільки 8 годин сну

Сон необхідний для розумового і фізичного добробуту, але це не єдиний фактор, який допомагає людині відчувати себе відпочилою, сказала Фішер. Наприклад, потрібно обов’язково знаходити місце і час, щоб побути наодинці зі своїми думками, пояснила експерт.

3. Шукайте ознаки емоційного виснаження

«Дратівливість, нездатність зосередитися на завданні, недолік енергії – ознаки того, що нам потрібно відновити сили», – сказала Фішер. Якщо ви спите від 7 до 8 годин, але все одно прокидаєтеся втомленим, вам потрібно робити кілька перерв протягом робочого дня, додала вона.

4. У вас є право на відпочинок – заявляйте про це

За словами Фішер, не варто переживати, якщо хтось поруч з вами працює на межі сил і засиджується допізна. «Добробут полягає не в тому, щоб порівнювати себе з іншими, а в тому, щоб зробити перерву, в якої ви потребуєте».

Час, витрачений на відпочинок, кінець кінцем піде на користь вашій роботі: ви стаєте більш продуктивним, творчим і краще розв’язуєте проблеми, сказала Фішер.

5. Не витрачайте час даремно

У вас мало часу та енергії, тому не витрачайте їх даремно, сказала Фішер. За її словами, відпочинок допоможе привести думки в порядок і вирішити, на що не варто витрачати свої сили. Можливо, вам доведеться в чомусь себе обмежити та зосередитися на інших, важливіших аспектах життя, додала експерт. Вона порадила скласти список найважливіших справ, який буде постійно оновлюватися.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu