Новини, Поради, Продуктивність

Дев’ять мікрозвичок, які можуть повністю змінити життя за рік

02 Вересня, 2020

У 2019 однією з найпопулярніших книг стала «Атомні звички. Як придбати хороші звички та позбутися поганих» Джеймса Кліра. Це практичне керівництво, автор якого пояснює, як маленькі повсякденні дії призводять до великого успіху. Розповімо про дев’ять таких мікрозвичок, які можна включити у своє життя вже сьогодні.

1. Відкладайте реакцію

Ми живемо в мінливому світі, але це не означає, що потрібно відразу на все реагувати. Навчіться говорити «Я повідомлю пізніше», «Я з вами зв’яжуся» тощо. Щоб погодитися на пропозицію, а потім зрозуміти, що вона не вписується у ваш розклад, краще подумайте кілька хвилин. Це заощадить вам величезну кількість часу і не призведе до розчарувань в довгостроковій перспективі.

2. Змушуйте себе виконати завдання, коли вам цього не хочеться

Щодня вибирайте невелике завдання, яке ви не хочете робити, а потім виконуйте його. Це може бути що завгодно – від миття посуду до заправки постелі, від пробіжки до приготування вечері.

Робіть це протягом декількох днів, і ви зрозумієте, що проблема не в самому завданні. Проблема у звичці відкладати справи на потім. Це зручно, особливо коли у нас є вибір. Але часто варто лише почати, і робота буде виконана. Витративши кілька днів на виконання дрібних справ, переходите до більших.

3. Проводьте день без соціальних мереж

Багато людей не випускають телефон з рук. Ми часто тягнемося до нього без причини та не встигаємо отямитись, як уже провели пів години за гортанням стрічки. Від соцмереж важко відмовитися, але не варто видаляти додатки з телефону. Замість цього спробуйте не використовувати їх щонеділі. Автор статті почала з малого, а через чотири тижні вже скоротила екранний час і навіть встановила ліміт для соцмереж одну годину.

Спробуйте провести день без соцмереж або взагалі не підключайтеся до Wi-Fi. Як тільки ви зрозумієте, що нічого не втрачаєте, перебуваючи в автономному режимі весь день, то свідомо вирішите проводити менше часу в інтернеті.

4. Готуйтеся до завтрашнього дня напередодні ввечері

Виберіть одяг на завтра і зберіть сумку. Напишіть список справ і перевірте календар, щоб згадати, чи заплановані якісь зустрічі або дзвінки. Зробіть все можливе, щоб полегшити завтрашній день. Якщо у вас є план, ви все зробите швидше.

Дев'ять мікрозвичок, які можуть повністю змінити життя за рік - produktyvnist, porady, news

5. Їжте обдумано

Коли ви снідаєте, обідаєте або вечеряєте та одночасно працюєте, читаєте або дивитеся фільм, ви часто з’їдаєте більше, ніж потрібно. Крім того, ви не насолоджуєтеся їжею і не трудитеся продуктивно. Відчуєте ви смак овочів, якщо намагаєтеся зрозуміти сенс таблиці в Excel? Скоріше за все ні.

Обід або вечеря не повинні займати понад 10-15 хвилин. Коли ж ми стали настільки зайняті, що у нас не знаходиться навіть 10 хвилин для їжі?

Наступного разу спробуйте просто їсти. Ви побачите, що не потягнутися за телефоном буде непросто. І той факт, що нам доводиться відмовляти себе від цього, повинен викликати деякі питання.

6. Використовуйте таймер для завдань

Техніка Pomodoro – один з найвідоміших способів збільшити продуктивність. Вона стала так знаменита, тому що відмінно працює. І це мало не найкорисніша мікрозвичка з цього списку.

Техніку Pomodoro можна адаптувати під свої потреби: наприклад, якщо ви поєднуєте роботу і подорожі, спробуйте писати протягом однієї години, робити 10-хвилинну перерву, а потім писати ще годину.

7. Залишайте телефон в іншому кінці кімнати

Якщо ви тримаєте телефон поруч з ліжком, вранці ви зіткнетеся зі спокусою просто відкладати будильник до того часу, поки не замаячить перспектива запізнення. Але для більшості з нас найважче – це встати, а не прокинутися. Коли телефон знаходиться на протилежній стороні кімнати, ви повинні встати та зробити кілька кроків, щоб вимкнути будильник. Тоді ви зможете зрозуміти, що ще вам хочеться пити та взагалі в найближчі години потрібно багато чого зробити. Так ліжко перестане виглядати таким зручним.

8. Витримуйте час перед покупкою

В останні кілька років автор статті використовувала два правила:

  • Ніколи не купувати відразу те, що сподобалося, – тільки найнеобхідніше. Замість цього краще почекати кілька днів, щоб переконатися, що ця річ точно потрібна. Якщо через три дні вам вдалося забути про сукню або туфлі – ви впоралися з імпульсивним бажанням. А якщо ні – варто піти та купити їх.
  • Якщо ви знайшли щось на розпродажі, поставте собі просте запитання: «Купив би я це за повну ціну?». Якщо відповідь «так» – діставайте гаманець, якщо «ні» – йдіть. Розпродажі люблять все, але на них ми часто купуємо купу непотрібних речей. Так уже влаштований наш розум. Саме тому працює маркетинг. Уклавши гарну угоду, ми щасливі та задоволені – поки не повернемося додому і не усвідомлюємо, що це відчуття тимчасове.

9. Записуйте кожну ідею

«Все в порядку, я запам’ятаю це» – найбільша брехня, яку ми собі говоримо. З усіх речей, які ви дізнаєтеся за день, більша частина безслідно піде. Заведіть звичку записувати все підряд, навіть ті дурниці, які здаються несуттєвими.

Основна причина, з якої люди не досягають своїх цілей, полягає в тому, що вони йдуть на радикальні кроки замість того, щоб виробляти невеликі повсякденні звички. Для цього вам потрібно слідувати цим двом простим правилам:

  • Відмовтеся від шкідливих звичок. Складіть список всіх звичок, від яких ви хочете позбутися. Замість того, щоб воювати з собою, намагаючись відмовитися від усіх них одночасно, виберіть одну і зосередьтеся на ній. Рухайтеся потроху. Паліть на одну цигарку менше. Щотижня відмовляйтеся від покупки однієї непотрібної речі. Припиніть їсти один з продуктів, від яких ви хочете піти. Тільки після того, як вам вдалося позбутися від однієї шкідливої ​​звички, починайте працювати над іншою.
  • Виробіть гарну звичку. Те ж саме відноситься і до хороших змін, які ви хочете привнести у своє життя. Не намагайтеся пити два літри води щодня, якщо раніше випивали тільки одну склянку. Замість цього намагайтеся пити дві склянки в день і поступово збільшуйте обсяг. Додайте ще один овоч у свою тарілку. Біжіть ще одну хвилину на біговій доріжці. Читайте ще одну сторінку щовечора.

Виберіть те, що вам важко дається, і поступово збільшуйте час, який ви витрачаєте на створення цієї гарної звички. Коли відчуєте, що освоїли її, почніть працювати над наступною.

Джеймс Клір в книзі «Атомні звички. Як придбати хороші звички та позбутися поганих» пише: «Ви не піднімаєтеся до рівня своїх цілей. Ви опускаєтесь до рівня ваших систем».

Тому переконайтеся, що для кожної цілі у вас є добре налагоджена система.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu