Безпека, Новини, Технології

Не влаштовує Gmail? Спробуйте сервіс, який подбає про ваші дані

04 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Велика частина нашого онлайн-життя пов’язана з електронною поштою. Вона потрібна майже для всіх дій в інтернеті: сюди приходять квитки, чеки та паролі для відновлення доступу до сайтів і додатків. І, звичайно ж, сюди надходять всі листи.

У папці з вхідними зберігається занадто багато особистої інформації, з якої можна створити досьє з ваших інтересів, пересувань і соціальних зв’язків. Не варто нехтувати захистом цих даних.

Масштаб потенційної загрози залежить від того, хто ви. Для бізнесу небезпечні фішингові атаки, які запускаються через email і можуть скомпрометувати всю корпоративну мережу. Ризики для приватних осіб інші, але вони не менш серьзні.

По-перше, збір даних. Хоча Gmail не виконує сканування вмісту листів, дані з вашого облікового запису Google використовуються для показу реклами в Gmail. А зовсім недавно Google почав розміщувати там рекламу товарів.

Google також може використовувати частину інформації з вашої пошти в інших своїх сервісах. Наприклад, в календар автоматично додаються дані з авіаквитків, а на телефон завантажується карта району, в якому ви забронювали готель. Ці інструменти корисні та можуть заощадити час, але мало кому сподобається, що дані з електронної пошти використовуються для інших цілей. Крім того, ви, можливо, не захочете вказувати email в кожному додатку або сервісі, особливо якщо вони знадобляться тільки один раз.

Інше питання в тому, наскільки безпечна електронна пошта – і чи достатньо вона підходить для ваших потреб. Для багатьох рівня захисту Gmail, Outlook або Yahoo більш ніж достатньо. Обліковий запис можна додатково захистити за допомогою двофакторної аутентифікації, що містить ключі безпеки.

Ще один варіант – використовувати зовсім інший сервіс, який ставить конфіденційність на перше місце і використовує наскрізне шифрування всюди, де це можливо. Це особливо корисно, якщо ви будете передавати закриту інформацію або відправляти листи, які не повинні бути пов’язані з вашою особою.

Безпека понад усе

Якщо ви хочете перемістити всі електронні листи на більш захищену платформу, то у вас є кілька варіантів. При прийнятті рішення важливо врахувати, що у цього будуть наслідки. Крім того, вам буде потрібен цифровий адміністратор.

Перш за все, потрібно буде змінити email, пов’язаний з найважливішими акаунтами, наприклад, в банку, онлайн-магазинах і соціальних мережах. Перш ніж змінювати пошту, визначте найбільш важливі облікові записи та зважте всі ваші варіанти. Але краще за все не видаляти старий email. Для профілів, які містять не так багато конфіденційної інформації, можна встановити переадресацію зі старої електронної пошти на нову. Заводячи новий акаунт, варто звернути увагу на сервіси, орієнтовані на конфіденційність і безпеку.

  • Швейцарська компанія ProtonMail захищена одними з найсуворіших законів про конфіденційність у світі. Крім того, у неї безліч функцій, призначених для захисту листів і особистих даних. Компанія каже, що її електронні листи повністю зашифровані, і вона не може отримати доступ до даних користувачів. «Дані шифруються на стороні клієнта за допомогою ключа шифрування, до якого у нас немає доступу», – йдеться на сайті. ProtonMail не вимагає для створення нового облікового запису ніякої особистої інформації, навіть журналів IP-адрес. Це сервіс з відкритим вихідним кодом, тому будь-який користувач може перевірити його на наявність недоліків або вразливостей. У безкоштовної версії є тільки 500 МБ пам’яті, але платні варіанти містять більше функцій і коштують від €4 в місяць.
  • У Lavabit непроста історія. Улюблений сервіс Едварда Сноудена раптово закрився в серпні 2013 року, після того, як американська влада спробувала змусити його співпрацювати зі спецслужбами. Однак у 2017 році команда, яка розробляла цей клієнт, перезапустила його. Lavabit потрібно налаштовувати довше, ніж ProtonMail – потрібно вказати параметри для роботи з зовнішнім поштовим клієнтом. Як тільки ви це зробите, листи будуть повністю зашифровані. Програма забезпечує три рівні захисту від «довірчого» до «параноїдального». Базова підписка обійдеться в $30 в рік, а преміумрівень дозволяє відправляти важчі листи та пропонує більше місця для їх зберігання.

Не влаштовує Gmail? Спробуйте сервіс, який подбає про ваші дані - tech, news, bezpeka

Створіть тимчасовий email-акаунт

Gmail і Outlook налічують мільярди користувачів не просто так. Вони обидва безкоштовні та відносно прості, а також забезпечують доступ до безлічі послуг на власних хмарних платформах. З цих причин повністю відмовитися від них не можна. Але в цьому випадку є ще один варіант: тимчасовий email.

Облікові записи, створені для одноразового використання, допоможуть уникнути реклами та маркетингового спаму. Все частіше компанії починають впроваджувати у свої сервіси принципи таких акаунтів, щоб перешкодити конкурентам збирати дані про користувачів. В першу чергу це досягається шляхом створення одноразової адреси з випадкових чисел і букв, які можна використовувати для реєстрації на сервісі. За бажання вийде пересилати кореспонденцію на ваш постійний email.

  • Burner Mail – мабуть, найдосконаліший з подібних сервісів. «Burner Mail генерує унікальну та анонімну адресу для кожного сервісу, в який ви входите, тому компаніям і рекламодавцям важко відстежувати вас в інтернеті», – йдеться на сайті компанії. Після реєстрації на Burner Mail ви можете вказати, в який обліковий запис пересилати ваші повідомлення і чи хочете ви отримувати розсилки від всіх сервісів, де ви зареєструвалися. Він також дозволяє відповідати на листи з тимчасової адреси. Є безкоштовний і преміумплани.
  • Apple представила Sign In with Apple з опцією «приховати мою електронну пошту», щоб люди могли приєднуватися до нових сервісів. Якщо вибрати цю опцію, Apple створить одноразовий email, пов’язаний з даними для входу в iCloud, а потім буде пересилати повідомлення на вашу звичайну адресу.
  • Mozilla також розробляє аналогічний сервіс маскування електронної пошти під назвою Firefox Relay, який знаходиться на стадії приватної бета-версії та вносить в список очікування всіх зареєстрованих.
  • Якщо ви хочете зареєструватися десь і повністю забути про це, вам підійде 10 Minute Mail. Як підказує назва сервісу, він видаляє адресу електронної пошти через 10 хвилин після реєстрації. Його недолік в тому, що обліковий запис не збережеться, тобто за необхідності скинути пароль не вийде.

Не пишіть на email

Не обов’язково посилати все електронною поштою. Залежно від інформації, яку ви хочете комусь повідомити, можна використовувати зашифровану службу обміну повідомленнями або передачі файлів. Такі месенджери з наскрізним шифруванням, як Signal і WhatsApp, дозволяють пересилати файли, фотографії та відео. Якщо потрібно відправити великий файл, заведіть Pro-акаунт у WeTransfer або SendAnywhere, щоб захистити файл паролем і обмінюватися ним з родиною, друзями або колегами.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu