Бізнес, Історії, Новини

MakeUp: історія найбільшого в Україні інтернет-магазина косметики та парфумерії

09 Вересня, 2020

Журнал «Forbes Україна» опублікував статтю про компанію MakeUp – найбільшого гравця на ринку косметики та парфумерії в країні. Ми в UAspectr ділимося найцікавішими фактами з історії компанії.

Коротка історія компанії

Засновники MakeUp – Євген Малєв і Сергій Волобуєв – познайомилися в «Люксоптиці», де перший працював директором з розвитку, а другий відповідав за автоматизацію бізнес-процесів. У 2009 році вони вирішили спільно запустити інтернет-бізнес.

MakeUp: історія найбільшого в Україні інтернет-магазина косметики та парфумерії - news, story, businessMakeUp: історія найбільшого в Україні інтернет-магазина косметики та парфумерії - news, story, business

Електронікою займатися не стали через конкуренцію з Rozetka і Sokol, книги продавати пробували, але з цього бізнесу не вийшло. Вирішили піти в сегмент косметики та парфумерії, надихнувшись історією успіху західного інтернет-ритейлера parfums.cz (потім Notino) – проєкт запустився у 2004 році та швидко злетів, на сьогодні продає косметику у 24 країнах світу 13 млн зареєстрованих користувачів.

Перший сайт Волобуєв написав сам. У проєкт вклали кілька десятків тисяч доларів власних заощаджень, потім – у міру зростання – ще кілька сотень тисяч від знайомих і друзів.

МаkeUp часто пропонував нижчі ціни на елітну косметику, оскільки закуповував її у посередників, а не за договором з виробником або офіційним дистриб’ютором. Домогтися такого договору дуже важко, у Brocard на це часом йшли роки (особливо в сегменті елітних брендів на кшталт Chanel, Dior тощо). З посередниками простіше: ніякі договори не потрібні й ціни ніхто не диктує.

Водночас такий товар може бути з терміном придатності. Однак за словами Волобуєва, в асортименті MakeUp неліквіду максимум 0,001% – такі дані віддає аналітична система власної розробки MakeUp на ім’я «Катя». Саме «Катя» – одна з причин успіху компанії. Це система, яка працює на динамічних алгоритмах, що реагують на тисячі різних факторів. Наприклад, сезонність, курс валют, ціни конкурентів, згадки. Оновлення – щосекундне. Катя »вміє прогнозувати їх з імовірністю 95%, куди й коли буде відправлений товар зі складу, і на 80% – що замовлять разом з ним. Це допомагає економити на витратах складу до 20%.

Відвідуваність і доходи

Крім України, MakeUp працює на 13 ринках, серед яких Польща, Росія, Італія, Франція, Іспанія, Німеччина. На закордонні продажі припадає половина виторгу. Також компанія управляє інтернет-магазином дитячих товарів Panama.ua.

Виторг компанії за 2019 рік перевищив 1 млрд грн. За 2019 рік прибуток компанії збільшився на 79,3% – це набагато швидше, ніж у конкурентів. Для порівняння, у мережі EVA (лідер ринку України в б’юті-сегменті) зростання склало 52%, у Prostor – 39,7%, у Brocard – 10%.

Загальна кількість зареєстрованих користувачів на майданчиках MakeUp в 14 країнах – 7 млн, 3 млн з яких – в Україні. До кінця року MakeUp планує довести це число до 10 млн.

В Україні в першій половині 2020 року середньомісячна відвідуваність MakeUp в Україні становила 6,5 млн користувачів (за даними SimilarWeb). Для порівняння, відвідуваність найближчого конкурента – EVA.ua – 2,1 млн. В цілому, за відвідуваністю MakeUp на четвертому місці в Україні за відвідуваністю після Rozetka, Epicentrk.ua та Allo.ua.

Свій успіх Волобуєв і Малєв пов’язують зі зростанням інтернет-проникнення в Україні. У 2009 році, коли MakeUp тільки запустили, воно становило 2 млн користувачів, сьогодні 13 млн (дані Держстату). Одночасно традиційні ритейлери упустили момент: Brocard відкрив letu.ua у 2013 році, Watsons запустив інтернет-магазин у 2016, EVA – у 2017, Prostor – у 2019.

Асортимент і доставка

В асортименті Makeup сьогодні 200 000 найменувань товарів, які компанія закуповує у понад 2000 постачальників.

Зараз в компанії 800 кур’єрів власної служби доставки, на старті їх було всього 10. Вони доставляють 70% замовлень в 162 містах України за добу. У конкурентів доставка часто займає від двох днів.

За словами Волобуєва, від моменту здійснення замовлення на сайті покупцем до моменту, коли посилка укомплектована і чекає відправки, проходить кілька хвилин – таку швидкість забезпечує «Катя».

Вартість та інвестори

Вартість своєї компанії Волобуєв і Малєв не розкривають. У матеріалі «Forbes Україна» говориться, що засновник Concorde Capital Ігор Мазепа оцінює MakeUp в $100 млн. У 2018 Concorde Capital купив 2% частки в MakeUp.

У травні 2020 приєднався ще один великий акціонер: Horizon Capital купила частку в MakeUp, залишивши умови угоди в таємниці. Як тоді вдалося з’ясувати, Horizon Capital отримав 18% в компанії, а сума угоди склала $8 млн, а оцінка – близько $43,5 млн.

Крім Horizon Capital і Concorde Capital, а також засновників компанії, у MakeUp немає інших акціонерів.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu