Бізнес, Історії, Люди, Новини

Чому Рональд Вейн продав свою частку Apple через 12 днів після заснування компанії

15 Вересня, 2020

У наші дні компанія Apple коштує сотні мільярдів доларів. Володіння 10% акцій Apple зробило б будь-кого одним з найбагатших людей світу. Він володів би статком приблизно в 95 мільярдів доларів. А ось третій засновник Apple Рональд Вейн продав 10% -ву частку компанії, що належала йому з самого початку, всього за 800 доларів. Причому зробив це через якісь 12 днів після заснування Apple. І це була не єдина його помилка.

Хто такий Рональд Вейн

Рональд Вейн почав свою кар’єру як підприємець. Але його починання не увінчалися успіхом. І він став працювати інженером в компанії Atari, що виробляла відеоігри. Він розробляв інженерну і корпоративну документацію для Atari.

Чому Рональд Вейн продав свою частку Apple через 12 днів після заснування компанії - news, people, story, businessЧому Рональд Вейн продав свою частку Apple через 12 днів після заснування компанії - news, people, story, business

Тут він і зустрів Стіва Джобса, а через нього познайомився і зі Стівом Возняком. Молоді люди планували заснувати комп’ютерну компанію. І найдосвідченіший як в бізнесі, так і в інженерній розробці Вейн погодився приєднатися до них, щоб надавати їм підтримку в створенні документації. Крім того, він розробив найперший логотип Apple.

1 квітня 1976 року Рональд Вейн склав угоду, яка розподіляла відповідальність і обов’язки трьох засновників Apple. Спочатку Джобсу і Возняку належали по 45% від компанії. Частка Вейна склала 10%. Вейну тоді було 42 роки, Возняку – 25, а Джобсу – 21 рік.

Рональд Вейн продав свою частку через характер Джобса і страх боргів

Як тільки компанія Apple з’явилася на світ, Стів Джобс тут же взяв кредит в розмірі 15 тис. доларів (в 1976 році це були великі гроші). Він мав намір вкласти цю суму в першу партію комп’ютерів. Замовником виступала компанія The Byte Shop.

Вейну була добре відома репутація замовника. У партнерів The Byte Shop часто виникали проблеми з отриманням оплати за рахунками. Вейн побоювався, що фірма не заплатить за отримані комп’ютери. І тоді борги ляжуть на плечі засновників Apple, в т.ч. Вейна.

Джобс і Возняк були юні та безтурботні. Їм було нічого втрачати. А в Уейна було майно, включаючи будинок. Він не хотів ризикувати ним.

Крім того, характер Джобса, викликав у нього занепокоєння. Партнери повинні ладити між собою. Якщо цього не відбувається – бізнес приречений.

«Возняк така людина, з якою кожен зможе порозумітися. А ось з Джобсом я б не порозумівся. Я бачив це з самого початку», – зізнається третій співзасновник Apple.

В результаті через всього 12 днів після створення компанії Рональд Вейн продав свою частку двом іншим партнерам. Він отримав за неї 800 доларів.

І це була не остання його помилка …

Вейн і компанія Apple розійшлися, і кожен пішов своїм шляхом.

Пройшли роки й на початку 1990-х колишній партнер Джобса і Возняка виявив у своїй шафі контракт. Той самий, який він склав в 1976 році. Не бачачи в ньому особливої ​​цінності, Рональд Вейн продав його за 500 доларів.

«Цей контракт валявся весь покритий пилом і павутиною. Навіщо його зберігати, – подумав я», пояснив він в інтерв’ю.

А у 2001 році цей контракт був проданий на аукціоні за 1,59 млн доларів.

В наші дні Вейн не бідує. За деякими даними, він володіє статком у 300 тис. доларів.  Правда міг би мати набагато більше – 95 млрд. Або хоча б 1,59 млн доларів.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu