Гроші, Люди, Новини, Поради

Мільярдер Марк Кьюбан дав 5 порад, як досягти фінансового благополуччя

17 Вересня, 2020

До того як стати мільярдером, Марк Кьюбан довгі роки жив, намагаючись звести кінці з кінцями. Він працював на випадкових роботах, не міг вчасно заплатити за електрику і загруз в кредитах.

Переживши ці важкі часи та побудувавши успішний бізнес, Кьюбан сформулював п’ять своїх головних порад з управління фінансами.

1. Не збираєте борги за кредитками

Кьюбан не виступає проти кредитування в цілому, якщо мова йде, наприклад, про вигідну іпотеку. Однак радить не користуватися кредитними картами, навіть якщо ви можете регулярно робити за ними виплати. «Найгірше вкладення у світі – це відсотки по кредитній карті», – вважає підприємець.

Він сам користувався ними у свої важкі часи. «Я брав гроші та був упевнений, що зможу гасити борги. Але не зміг», – розповідає Кьюбан. «Погашення вашої кредитки протягом 30 днів або повна відмова від неї – це найкраще, що ви можете зробити».

2. Не купуйте речі, які не можете собі дозволити

«Вам не потрібно купувати всі ці речі, тим більше якщо ви не можете їх собі дозволити», – вважає мільярдер. Він радить дбайливо ставитися до грошей і уважно стежити за своїми бажаннями. «Чим більше грошей ви кладете на свій рахунок [а не витрачаєте], тим краще буде вам самим, якщо в житті щось піде не так».

3. Відкладайте та інвестуйте

Марк Кьюбан радить мати фінансову подушку приблизно на рік життя. Після того як ви її заробите, можна буде задуматися про інвестиції.

Зокрема, підприємець радить вкладати в компанії зі списку S&P 500.

4. Навчіться вести переговори

«Люди не усвідомлюють силу переговорів», – заявив Кьюбан. Зараз він рідко проводить особисті зустрічі, не приховує підприємець. Однак в молодості, коли його бізнес-кар’єра тільки починалася, вміння вести переговори багато в чому йому допомогло.

5. Купуйте оптом

Кьюбан радить бути «розумним покупцем» і купувати необхідні товари за вигідними цінами. Цікавтеся акціями в магазинах, купуйте оптом – в загальному, підходите до шопінгу з розумом.

Підприємець запевняє, що грамотний підхід до покупок товарів для дому допоможе заощадити пристойну суму, яку в підсумку можна буде пустити на інвестиції.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu