Гаджети, Новини, Технології

Чому камери в ноутбуках так погано знімають

18 Вересня, 2020

За допомогою сучасних смартфонів можна знімати неймовірні фотографії. Про вебкамери, встановлені в ноутбуках, такого не скажеш – здається, за останні тридцять років вони абсолютно не змінилися. Колумніст OneZero Оуен Вільямс вирішив розібратися, з чим це пов’язано.

До пандемії я не звертав особливої ​​уваги на камеру в моєму MacBook Pro 2019 року. Але коли мені довелося годинами розмовляти по відеозв’язку, дивлячись на темне зернисте зображення свого обличчя, ситуація змінилася.

Як і багато інших користувачів, я вирішив поліпшити якість зображення за допомогою зовнішньої вебкамери та купив Logitech Brio за $200. Зображення стало відмінним (4К), але схожого ефекту можна домогтися й економічнішими засобами – наприклад, використовувати як вебкамеру смартфон або цифровий фотоапарат.

Нинішня ситуація змусила мене замислитися над тим, чому камери в ноутбуках досі так погано знімають? Основні причини дві: товщина пристроїв і економія виробників на їх компонентах.

Вебкамеру потрібно вмістити в обмежений простір корпусу ноутбука. Чим тонше стає техніка, тим складніше розв’язувати цю задачу. Площа рамки по периметру екрану також постійно скорочується, тому у деяких моделей ноутбуків камери розташовані в нижній частині корпусу (Dell) або всередині клавіатури (Huawei).

У більшості ноутбуків (в тому числі в MacBook Pro) використовується модуль вебкамери 720p компанії Micron, для якого потрібно близько 7 мм простору. У міру зменшення товщини екранів установка навіть такої компактної деталі стає складністю. Наприклад, Dell довелося працювати безпосередньо з виробниками вебкамер, щоб створити модуль розміром 2,5 мм для своїх новітніх ноутбуків. Втім, і якість одержуваних зображень в результаті знизилася в порівнянні зі звичним варіантом.

Намагаючись вмістити камеру в корпус ноутбука, виробники зменшують розміри сенсорів і лінз. При цьому саме сенсор відповідає за якість зображення, а лінза забезпечує чіткість зображення і глибину різкості – саме тому використання DSLR-камери забезпечує таку разючу різницю. В компактні ноутбуки, де на рахунку кожен міліметр, повноцінні пристрої не поміщаються.

При цьому фронтальні камери, встановлені в не менш тонких нових смартфонах, дозволяють знімати відео 4K з високою роздільною здатністю. А значить, існує ще одна причина низької якості вебкамер: ціна за компоненти.

Поліпшення вебкамери неминуче призвело б до збільшення вартості готового пристрою. Виробники ноутбуків не готові до такого кроку: сучасні користувачі віддають перевагу продуктивності комп’ютера, а не якості одержуваних зображень. Цікаво, що при виборі смартфона ті ж самі споживачі, навпаки, готові переплачувати за красиві селфі.

Apple встановлює у свої ноутбуки ту ж камеру, що й у 2012 році. З того часу інші компоненти пристроїв неодноразово змінювалися, але ця деталь не змінилася – це все та ж модель 720p. Інші компанії, у тому числі Dell, Lenovo і HP, в основному використовують аналогічні камери з низьким дозволом.

Існує кілька ноутбуків з пристойнішими вебкамерами. Наприклад, пристрої в Microsoft Surface Pro 7 і Surface Pro X дозволяють домагатися якості Full HD 1080p, що значно краще, ніж у MacBook Pro. Звичайно, до дзеркальних фотоапаратів їм все ще дуже далеко, але вони істотно виділяються на тлі інших вебкамер. Коли я використовую свій Surface для відеодзвінків, співрозмовники запитують, чому зображення такого хорошої якості.

Більшість користувачів раніше не замислювалася про вебкамери при покупці ноутбука, але тепер, коли пандемія змусила мільйони людей працювати з дому по відеозв’язку, ця функція стала набагато актуальнішою.

А значить, є надія, що виробники комп’ютерів, які теж застрягли вдома на карантині та змушені проводити наради з Zoom, побачать жахливу якість вебкамер і нарешті вирішать щось з ними зробити.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu