Новини, Поради, Продуктивність

Як перестати робити роботу за інших людей: 4 перевірені поради

18 Вересня, 2020

Працювати в команді складно – особливо якщо на початкових етапах обов’язки були розподілені нечітко. В атмосфері хаосу і неясних формулювань ми часто беремо на себе чужі завдання, навіть коли у нас немає сил і часу їх виконувати. У таких випадках важливо окреслити межі та згадати, що вам не обов’язково погоджуватися на додаткове навантаження. Переказуємо матеріал PGSG про те, як побороти в собі «синдром рятівника» і перестати виконувати чужу роботу.

Звикайте, що відмовляти дискомфортно

Ми часто погоджуємося на всі завдання, які нам передають, через дискомфорт. Він може виникати з різних причин – наприклад, ви не любите, коли через одну людину руйнується весь проєкт, тому готові виправляти все самостійно. Можливо, ви в цілому не любите відмовляти людям, тому що боїтеся негативної реакції.

Якщо ви відчуваєте фізичний дискомфорт, коли на зустрічі після питання про статус завдання всі мовчать, зупиніться і подумайте – ваша це проблема? Якщо ви дійсно не розрахували час і не впоралися зі своєю частиною роботи, то зізнайтеся і подумайте, як все можна виправити. Однак якщо в події немає вашої провини, то не варто намагатися всіх врятувати та брати на себе нові обов’язки. Навчіться спостерігати за дискомфортом інших і не приймати його на свій рахунок – ви все ще можете підтримати людину, не виправляючи її помилки.

Уточнюйте, якщо не впевнені у своїх завданнях

Погано описана задача може з самого початку зламати роботу навіть самої хорошої команди. Не соромтеся підходити до свого менеджера або керівника і питати, що саме вам потрібно зробити, це не буде показником вашої некомпетентності. Краще з самого початку визначити, що залежить від вас і в які терміни вам потрібно все зробити.

Пам’ятайте про самоповагу

Часто на новій роботі ми прагнемо сподобатися своїм колегам і беремося за справи, які вони з радістю нам передають. Можливо, людина дійсно засмутиться, коли ви відмовите їй, але це не ваша проблема. Нормально допомагати, коли у вас є сили та вільний час, проте в разі перевантаженості вам буде вистачати своїх обов’язків. Поважайте власні ресурси.

Іноді просто слухайте

Часто, вислуховуючи колегу або близьку людину про її труднощі та завали, ми хочемо відразу все виправити. Однак пам’ятайте – це не ваша робота. Практично завжди досить просто емпатично послухати та підтримати людину. Не вмикайте синдром рятувальника – це може погано позначитися на вашому стані, а в деяких випадках навіть порушить кордони колеги або друга.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu