Інвестиції, Новини, Стартапи, Технології

Найбільше IPO року, зростання вдвічі за день: чим привернув Баффетта та інших збитковий сервіс для аналізу даних Snowflake

21 Вересня, 2020

Нечасто корпоративний продукт викликає такий ажіотаж серед інвесторів – вони підняли капіталізацію компанії до $70 млрд.

Каліфорнійський розробник системи для зберігання та аналізу даних в хмарі Snowflake провів найбільше IPO в США у 2020 році. Компанія залучила $3,4 млрд, в перший день торгів вартість її акцій зросла вдвічі, а капіталізація досягла $70 млрд.

Компанію заснували вихідці з Oracle, які хотіли зробити гідного конкурента Amazon Web Services. За вісім років роботи вони зуміли переконати інвесторів, що можуть конкурувати з AWS. Snowflake залучила $1,4 млрд від Sequoia Capital та інших великих інвесторів, а перед розміщенням на біржі компанією зацікавився Воррен Баффетт, який зазвичай не інвестує на IPO.

Чим займається Snowflake і з ким конкурує

Заснована у 2012 році Snowflake допомагає іншим компаніям керувати даними, які вони зберігають в хмарі. Її клієнти можуть аналізувати великі обсяги даних в різних сховищах. У Snowflake можна збільшувати місткість сховища «на льоту», не перериваючи запити на обробку.

На початок серпня 2020 року послугами Snowflake користуються понад 3000 клієнтів у порівнянні з 1547 роком раніше. У їх числі 146 компаній зі списку Fortune 500. Система обробляє 507 млн ​​запитів щодня.

Компанія поки не вийшла на прибуток: за фінансовий рік, що закінчився 31 січня 2020 року, збиток Snowflake подвоївся і досяг $348,5 млн. Дохід за цей же період зріс з $96,7 млн ​​до $264,7 млн. Проте продажі компанії зростають, а збиток скорочується.

За перше півріччя 2020 року Snowflake втратила $171 млн при доході $242 млн. Роком раніше збиток склав $177 млн ​​при доході $104 млн.

У проспекті IPO компанія заявила, що бореться за ринок з оцінкою близько $80 млрд. Як сервіс для зберігання та аналізу даних Snowflake конкурує з Amazon, Google і Microsoft, але одночасно використовує інфраструктурні потужності Amazon Web Services, Google Cloud Platform і Microsoft Azure.

The Wall Street Journal вказує на те, що Amazon або Microsoft здатні переманити клієнтів Snowflake, запропонувавши те, що не може дати стартап. У проспекті Snowflake заявила, що її прибуток в тому числі залежить від витрат на використання хмарної інфраструктури партнерів.

Вартість Snowflake на біржі перевищила $70 млрд в перший день: чим компанія залучила інвесторів

Snowflake планувала розміщення за ціною $75-85 за акцію, потім збільшила діапазон до $100-110, а за день до IPO знову підвищила ціну та оголосила, що продасть 28 млн акцій по $120 за штуку.

Компанія залучила $3,4 млрд. Розміщення Snowflake стало найбільшим IPO американської компанії у сфері розробки ПЗ. Попередній рекорд належав VMware, яка вийшла на біржу у 2007 році та залучила $1 млрд.

На відкритті торгів 16 вересня акції коштували $245, а до закриття ціна виросла до $253,93 за штуку. За підсумками першого дня торгів Snowflake коштувала $70,4 млрд. Капіталізація більш ніж в п’ять разів перевищила оцінку компанії в останньому раунді інвестицій в лютому 2020 року – $12,4 млрд.

Поки все добре. Нам потрібно провести IPO з кількох причин, в першу чергу, щоб підняти положення компанії на ринку. Ми продаємо послуги найбільшим компаніям у світі, а також конкуруємо з найбільшими компаніями. Ось чому IPO так важливо.
Френк Слутман, гендиректор Snowflake

На другий день акції впали на 10%, проте їх вартість майже вдвічі вище ціни розміщення. Капіталізація Snowflake на 17 вересня – $63,1 млрд.

Найбільше IPO року, зростання вдвічі за день: чим привернув Баффетта та інших збитковий сервіс для аналізу даних Snowflake - tech, startups, news, investytsiyi

Інтерес інвесторів пов’язаний зі зростаючим попитом на хмарні системи зберігання та управління даними. The Wall Street Journal, Bloomberg і CNBC пишуть, що бізнес на хмарах росте вже не перший рік, а в цьому році перехід на віддалену роботу через пандемію спровокували попит на послуги Snowflake та інших операторів хмарних сервісів.

Крім того, постійне зростання Snowflake змусив інвесторів повірити, що компанія зможе конкурувати з більшими постачальниками хмарних послуг, як Amazon. Опитані Bloomberg аналітики відзначають, що рішення Snowflake більш гнучкі, ніж сховище Redshift від Amazon Web Services.

Хмари – це конкурентний ринок, що швидко змінюється. Ймовірно, в AWS Redshift найбільше хмарне сховище даних, більше клієнтів і більший дохід. Але він застарів. Snowflake був одним з найбільш проривних нових постачальників в корпоративному сегменті за останні кілька років.
Зейн Крейн, аналітик Sanford C. Bernstein

«Зараз безглуздо намагатися застосувати логіку або фундаментальний аналіз до акцій технологічних компаній», – пише редактор Axios Ден Примак. Однією з причин успішного IPO він вважає довіру Воррена Баффета, який підігріло інтерес інших інвесторів.

За тиждень до розміщення фонд Berkshire Hathaway Баффета і компанія Salesforce.com погодилися купити акції Snowflake за ціною IPO ($120) на $250 млн кожен. Berkshire Hathaway погодилася викупити ще 4 млн паперів у одного з акціонерів Snowflake.

Воррен Баффетт скептично ставився до покупки акцій під час IPO, останній раз Berkshire Hathaway інвестувала під час розміщення в 1956 році, коли на біржу виходила Ford Motor. Snowflake стала першою технологічною компанією, в IPO якої Berkshire Hathaway взяла участь, відзначає Axios.

Друге пояснення високого інтересу Примак бачить у відчайдушній спробі інвесторів знайти нового технологічного гіганта, оскільки вони вже «переситилися» Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Google. Основний конкурент Snowflake – Oracle, але компанія зайнята спробою купити бізнес TikTok в США, тому інвестори вибрали Snowflake, міркує редактор Axios.

Хто зміг заробити на IPO і скільки

Вихід Snowflake на біржу став вигідним для еліти Кремнієвої долини, вказує Bloomberg. Серед інвесторів була компанія Iconiq Capital, яка в тому числі управляє інвестиціями Марка Цукерберга і Джека Дорсі.

Iconiq Capital інвестувала в Snowflake в декількох раундах з 2017 року, купивши 12% за $245 млн. При початковій ціні IPO ця частка коштувала понад $4 млрд, а до кінця першого дня торгів вже $8,6 млрд.

Найбільший акціонер Snowflake – інвестиційна компанія Sutter Hill Ventures, яка однією з перших інвестувала в компанію у 2012 році. Sutter Hill Ventures володіє 17,4% Snowflake, при ціні IPO ця частка коштує $5,9 млрд, а за підсумками першого дня торгів – $12,5 млрд.

Вартість акцій, які купила Berkshire Hathaway Воррена Баффета незадовго до IPO, в перший день торгів на біржі виросла з $730 млн до $1,55 млрд. Таким чином, покупка принесла $800 млн потенційного прибутку.

Глава Snowflake Френк Слутман зазначив, що витратив рік, щоб домовитися з інвесторами з мільярдними частками в компанії про те, що вони будуть тримати свої акції принаймні п’ять-десять років і орієнтуватися на довгостроковий успіх. Сам Слутман завдяки Snowflake став мільярдером: його частка коштує $3,7 млрд.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu