Бізнес, Історії, Новини, Технології

Що трапилося з Kodak – чим може обернутися страх нового

24 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Зайве говорити про небезпеку невиправданих ризиків. Недолік обережності рано чи пізно загрожує організації бідою. Однак бізнес завжди пов’язаний з ризиками, і надмірний страх невизначеності також може послужити компанії погану службу. Інакше кажучи, іноді сприйняття нового як небезпечного може саме таїти в собі велику небезпеку.

У 2012 році компанія Kodak подала позов про банкрутство. Компанія не витримала конкуренції з боку виробників цифрової фото і відео техніки. Коли вона взялася за їх виробництво, було вже надто пізно – конкурентна боротьба на цей момент опинилася програна. Здавалося б, це часта історія – хтось встигає зорієнтуватися у мінливих умовах сучасного ринку, а хтось – ні. Таких прикладів можна знайти чимало. Однак Kodak – особливий випадок. Адже перша цифрова камера була винайдена саме в цій компанії.

Що трапилося з Kodak - чим може обернутися страх нового - tech, news, story, businessЩо трапилося з Kodak - чим може обернутися страх нового - tech, news, story, business

У 1975 році інженер Kodak Стівен Сассон винайшов перший цифровий фотоапарат, зйомка яким займала 50 мілісекунд, а подальший запис знімка на магнітофонну плівку вимагав цілих 23 секунди. Результатом був чорно-білий знімок на екрані телевізора з розподільною здатністю 100х100 пікселів. Як не смішно звучить це в наші дні, для 1975 року ця був справжній прорив.

Що трапилося з Kodak - чим може обернутися страх нового - tech, news, story, business

Перша у світі цифрова камера

Сассон продемонстрував свій винахід менеджменту. Однак натхнення він не викликав. А викликав радше тривогу за існуючий бізнес компанії – Kodak в той час мав левову частку ринку фотоапаратів, фотоплівки, реактивів для проявлення плівки та інших пов’язаних з плівковою фотографією продуктів. У 1978 році Kodak запатентував винахід Сассона, але інженеру було заборонено розповідати кому-небудь про свій винахід або демонструвати прототип за межами компанії.

У 1989 році Сассон, що продовжував працювати в Kodak, представив керівництву компанії цифрову камеру з роздільною здатністю вже 1,2 мегапікселя, в якій використовувалися карти пам’яті та техніка стиснення знімка під час запису на цифровий носій. По суті, це була справжня фотокамера сучасного зразка. І знову менеджмент відмовився почати випуск і продаж фотоапаратів нового покоління, оскільки тривожився за ринок плівкової фотографії, яким він розпоряджався.

Один з колишніх менеджерів Kodak згодом сказав: «Ми розробили першу у світі цифрову камеру, але не змогли запустити її продаж через страх за ринок плівки».

Так, страх нового та уникнення невизначеності на користь всього старого, усталеного і добре знайомого привів до того, що фірма Kodak упустила можливість не піти в минуле разом зі старою доцифровою епохою. У 2012 році, коли компанія подала на банкрутство, продажі цифрових камер становили 31 млрд євро.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu