Гаджети, Історії, Новини, Технології

Історія полароїда. Як примха трирічної дитини створила рольову модель для Стіва Джобса

23 Вересня, 2020

Історія полароїда, фотоапарата миттєвого друку, почалася раніше, ніж багато хто міг би подумати – в кінці 1940-х. До настання епохи цифрової фотографії основними виробниками фотоапаратів і витратних матеріалів для фотографії були такі компанії як Kodak, Nikon, Canon і Rolleiflex. Для фотографії використовувалася фотоплівка. Плівку треба було проявляти, а фотографії друкувати. Процес вимагав тривалого часу і значних зусиль з боку фотолюбителя.

Едвін Ленд, Land-Wheelwright Laboratories і Polaroid

Історія полароїда. Як примха трирічної дитини створила рольову модель для Стіва Джобса - tech, news, story, gadzhety

Фотоапарат Polaroid (1990-ті)

Едвін Ленд був студентом-хіміком в Гарвардському університеті. Правда недовго. Провчившись всього один рік, він кинув університет і поїхав в Нью-Йорк. Але не для того, щоб стати зіркою Бродвею. А щоб зайнятися науковими дослідженнями. Він проводив свій час в публічній бібліотеці Нью-Йорка, а також в лабораторії університету Колумбія. Об’єктом вивчення Ленда стало поляризоване світло.

Робота Ленда привела до кількох винаходів. Але, врешті-решт, він відчув необхідність продовжити академічний курс в університеті. Він повернувся до Гарварду, щоб вивчати хімію і фізику. А в 1932 році разом з одним з гарвардських професорів він заснував компанію Land-Wheelwright Laboratories. У 1937 році вона була переіменована в Polaroid Corporation. Компанія виробляла окуляри, лінзи й оптичні прилади.

Історія полароїда почалася з питання трирічної дочки Ленда

Одного разу Едвін Ленд фотографував в парку разом зі своєю трирічною дочкою. Дитині не терпілося побачити фотографії як можна швидше. Коли дочка Ленда дізналася, що чекати знімки доведеться кілька днів, вона була засмучена.

Ця, здавалося б, звичайна історія, яка сталася в 1943 році, змусила бізнесмена і винахідника задуматися про можливість створення фотоапарата одноступеневого процесу – камери, яка видає знімки моментально. Ленд приступив до роботи й 21 лютого 1947 представив публіці «камеру Ленда». У фотоапарат, крім контейнера для плівки були вмонтовані згорнутий фотопапір і резервуар з проявником. Камера Ленда видавала готову чорно-білу фотографію приблизно через 60 секунд після натискання кнопки.

Історія полароїда. Як примха трирічної дитини створила рольову модель для Стіва Джобса - tech, news, story, gadzhety

Камера Ленда

Після демонстрації інноваційного фотоапарата про Ленда написали багато журналів і газети. «Нічого подібного в історії фотографії ще не бувало», – написала The New York Times.

У листопаді 1948 року фотоапарат моментального друку з’явився в продажі. Коштував він 89 доларів 75 центів (сьогодні це було б близько 886 доларів). Компанія виробила лише 50 камер, які були розпродані за один день.

Камера Ленда виявилася дуже успішним продуктом. У перший рік її продажі склали 5 мільйонів доларів (близько 50 млн в сьогоднішніх доларах). Також, вона стала прототипом для створення більш сучасних і досконалих фотоапаратів миттєвого друку. У 1963 компанія Polaroid представила камеру Polacolor, що дозволяє отримання моментальних кольорових фотографій.

Історія полароїда тривала близько 50 років. Розробки на основі камери Ленда принесли компанії Polaroid сотні мільйонів доларів.

Рольова модель для Стіва Джобса та інших інноваторів

Автор книги «Instant: The Story of Polaroid» Крістофер Бонанос вважає, що «Едвін Ленд був першим, хто поєднав новітні технології з красою і дизайном, створивши шалено популярні камери».

Історія полароїда. Як примха трирічної дитини створила рольову модель для Стіва Джобса - tech, news, story, gadzhety

Фотоапарат Polaroid

Подібна характеристика відсилає нас до іншого підприємця і візіонера – Стіва Джобса. Вважається, що саме вміння поєднувати інновації з чудовим дизайном і чудовими споживчими характеристиками продукції було його сильною стороною. І саме воно лежало в основі його успіху.

«Наскільки моментальна камера змінила наші уявлення про фотографію, настільки Ленд змінив наші взаємини з технологіями. Успіхи його компанії стали прикладом для сучасних інноваторів – особливо для Стіва Джобса, засновника Apple», – вважає Бонанос.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu