Життя, Кар'єра, Новини, Продуктивність

Час відпочити від роботи: три попереджувальні знаки

24 Вересня, 2020

Ще до початку пандемії багато людей затримувалися на роботі та відмовлялися від вихідних. Зараз же ситуація тільки погіршилася. По-перше, зникла межа між роботою та особистим життям. По-друге, місць для відпустки стало не так багато, а під час сімейного відпочинку, великою є спокуса трохи попрацювати.

Однак збільшення робочого часу не дорівнює збільшенню продуктивності. Ось кілька попереджувальних знаків, які говорять про те, що пора відпочити.

1. Зацикленість на одному завданні

На роботі часто доводиться вирішувати завдання, у яких немає готових відповідей. Більш того, завдання з готовою відповіддю вже майже напевно автоматизоване. Для інших же ситуацій потрібно розробляти нові підходи.

І, як правило, знайти ці рішення цілком реально. Але бувають і випадки, коли проблема не піддається всім докладеним зусиллям і виникає бажання займатися нею до тих пір, поки вона не буде вирішена.

Однак найчастіше старанна робота над одним завданням призводить лише до повторення одного і того ж набору потенційних рішень. Для виявлення нового підходу варто зробити перерву і трохи відпочити, щоб освіжити погляд на проблему.

2. Неможливість протистояти невдачам

Одна з переваг відпустки в тому, що вона надає більшої стійкості до зовнішніх чинників. Навіть найуспішніші в кар’єрі люди роблять два кроки вперед і один назад. Головне не допустити, щоб кроки назад заважали руху вперед.

Є два способи виявити брак стійкості до зовнішніх чинників. Перший – емоційна реакція на погані новини на роботі. Вимога переробити проєкт зазвичай призводить до розчарування, за яким слідують спроби поліпшити початковий варіант. Однак іноді подібні негативні відгуки можуть виснажити весь запас мотивації – це явна ознака того, що пора відпочити від роботи та відновити резерви, які допомагають витримувати критику і доводити роботу до кінця.

Іншу ознаку відсутності стійкості можна спостерігати у відносинах з колегами. Навіть найкращі з них іноді можуть дратувати: ставити занадто багато питань, приставати з проханням про допомогу в тому, що вони зазвичай роблять самі, або просто говорити щось неприємне. Краща реакція – проста посмішка, спроба вдатися в їх ситуацію і надія на те, що вони не будуть повторювати це наступного разу.

Але бувають дні, коли хочеться відповісти їм тим же. Негативна реакція на негатив часто лише погіршує ситуацію і створює напругу, яка знижує продуктивність. Неможливість ігнорувати неприємну поведінку колег – явна ознака того, що варто зробити перерву.

3. Імітація роботи

Є багато способів виглядати зайнятим, не займаючись практично нічим: сидіти в інтернеті, переглядати новини або видаляти старі файли на комп’ютері. Але з боку це може виглядати як старанна робота.

Таку діяльність можна назвати «імітацією роботи». Зовні вона схожа на звичайну, але зовсім не продуктивна.

Вдаватися до подібної діяльності часом – цілком нормально. Всі ми потребуємо невеликого розумового відпочинку. Однак якщо не робити перерву протягом тривалого часу, працюючи при цьому понаднормово кілька тижнів поспіль, кількість годин, витрачених на імітацію роботи, починає рости.

Імітація роботи – не відпочинок. Почуття, що цілий день був витрачений на роботу, залишається, а список справ при цьому не зменшується. В результаті зростає рівень стресу. Кращий спосіб перестати імітувати роботу – відпочити кілька днів і повернутися з оновленим відчуттям мети.

Навіть при відсутності всіх цих симптомів, все ж варто визначити раціональну кількість годин для роботи кожного тижня і регулярно брати відпустку, щоб проводити час з близькими та розвивати інші аспекти життя.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu