HR, Бізнес, Новини, Поради

12 питань на співбесіді від Воррена Баффета, які допоможуть вам найняти лідера

24 Вересня, 2020

Воррен Баффетт вважає, що принциповість – головна риса співробітника. Без цієї риси навіть розумна та енергійна людина не стане хорошим працівником. 

Мільярдер Воррен Баффетт, голова і гендиректор Berkshire Hathaway, домігся неймовірного успіху завдяки надихаючим принципам і цінностям.

12 питань на співбесіді від Воррена Баффета, які допоможуть вам найняти лідера - porady, news, business, hr12 питань на співбесіді від Воррена Баффета, які допоможуть вам найняти лідера - porady, news, business, hr

Коли він ділиться мудрістю – нам всім краще слухати та запам’ятовувати. Особливо коли мова йде про те, як підібрати в команду потрібних людей:

«Коли шукаєш співробітників для компанії, потрібно звертати увагу на три якості: принциповість, інтелект і енергія. Якщо у вас немає першого, то дві, що залишилися, стануть вашою погибеллю. І це справді так. Якщо наймаєте людину безпринципну, нехай вона краще буде тупою і ледачою».

Чому принциповість так важлива при підборі персоналу

Перш за все, не варто применшувати важливість двох інших якостей. Інтелект потрібен як повітря, особливо в умовах економіки, побудованої на знаннях. А без енергії не буде пристрасті та мотивації щось робити.

Але що робити, якщо людина без принципів? Баффетт переконаний, що це абсолютно неприйнятно. Наймаючи людину з принципами, ви зміцнюєте всю структуру. Без цього стрижня все розвалиться.

Якщо у людини є принципи, ви не будете мати сумнівів в його рішеннях. Його дії відкриті для всіх, і ви будете знати напевно, що він користується здоровим глуздом при прийнятті рішень.

У тісній співпраці колеги таких людей швидко зрозуміють, що ті несуть відповідальність за свої дії. А це вже пряма дорога до напрацювання довіри в команді.

Принципова людина в колективі також розв’язує проблему нестачі лідерства. Вона стає прикладом для наслідування, її всі поважають, і її вплив на колектив величезний. Саме за такими лідерами йдуть люди, саме таких ви призначаєте на керівні посади.

Як визначити цілісну людину. 12 питань на співбесіді

Насправді оцінка принциповості залежить від уміння поставити правильні питання і розкрити характер людини (крім стандартних тестів, оцінок і вправ на придатність до роботи).

Той, хто відповідає за найм, повинен перш за все добре знатися на науці поведінкової співбесіди. У своїй роботі я використовую 12 питань:

 1. Наведіть приклад ситуації, в якій ви зробили правильно, але при цьому відчували втрату. Як ви реагували?
 2. Наведіть приклад ситуації, коли ваша сумлінність і авторитет опинилися під сумнівом. Як ви реагували?
 3. Опишіть, як ви розв’язували складну проблему, де було потрібно кинути виклик принципам справедливості або етичним нормам.
 4. Коли ви в останній раз «порушували правила»? Наведіть приклад ситуації й опишіть ваші дії.
 5. Що б ви зробили, якщо запідозрили співробітника в крадіжці?
 6. Опишіть ситуацію, в якій ви помітили неналежну, на вашу думку, поведінку співробітника. Як ви відреагували?
 7. Наведіть приклад ситуації, коли ви не довіряли співробітнику або керівнику і це викликало напругу між вами. Що ви зробили, щоб це виправити?
 8. Опишіть кращі відносини в роботі з людьми в цілому. (За допомогою цього питання я оцінюю чесність і здатність до відкритого спілкування.)
 9. Які якості ви найбільше цінуєте в колективі? (Серед іншого людина повинна назвати чесність, справедливість, відкритість, прозорість і включення в активність.)
 10. Якщо у нас виникнуть проблеми з клієнтом, чи погодитеся ви злегка прибрехати, щоб вигородити нас?
 11. Що, на думку вашого нинішнього/колишнього начальника, робить вас найбільш цінним для компанії? (Крім інтелекту, енергії й технічних/професійних навичок, шукайте натяки, що вказують на принциповість.)
 12. Які риси характеру були у кращого вашого керівника? Якими рисами повинен володіти ваш ідеальний бос? (Принципова людина назве те, чого дотримується сама або чим щиро захоплюється, тому слухайте уважно.)

Пам’ятайте: немає принциповості – немає довіри.

Ваші рекрутери повинні пам’ятати, що вони захищають вашу компанію, співробітників і клієнтів. Неважливо, наскільки кандидат талановитий, досвідчений і розумний. Йому повинні довіряти всі члени вашої команди.

Принциповість, інтелект і енергія – ідеальне поєднання для найму

Знайшли у кандидата всі три якості? Відмінний вибір. Принциповість, безсумнівно, найважливіша якість, але і для інших двох теж потрібно ставити досить високу планку. Том Сірсі, який веде колонку для CBS Money Watch, пояснює це так:

Наймеш людину енергійну і розумну, але непринципову – отримаєш хитрого і швидкого злодія.

Наймеш мудру людину і принципову, але ледачу – отримаєш крамаря, а не двигун прогресу.

Наймеш людину енергійну і принципову, але тупувату – отримаєш сильного працівника, який не вміє розв’язувати проблеми й не бачить далі свого носа.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu