Гроші, Люди, Новини

Засновник Duty Free віддав весь свій статок на благодійність

24 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновник мережі Duty Free Shoppers (DFS) Чак Фіні пожертвував свій статок на благодійність. Він становив приблизно $8 млрд, пише The Guardian.

Засновник мережі DFS 89-річний Чак Фіні виконав мрію свого життя. Він віддав на благодійність майже весь свій статок в $8 млрд.

Чак Фіні народився в американському місті Елізабет в небагатій родині. Він нащадок емігрантів з Північної Ірландії. У 17 років Фіні вступив на службу в ВМС США. Він брав участь в Корейській війні. По закінченню служби Фіні вступив в Корнелльський університет, де вивчав готельне адміністрування. Потім він навчався на магістратурі Університету Гренобля (Франція), а також змінив кілька робіт, в тому числі продавав спиртне американським морякам.

У 1960 році Фіні разом з Робертом Міллером запустив мережу магазинів безмитної торгівлі Duty Free Shoppers. До 1980 компанія досягла значного успіху. Зараз DFS керує понад 420 магазинами безмитної торгівлі в 11 міжнародних аеропортах.

Все життя Фіні вів аскетичний спосіб життя. У нього навіть не було будинку та автомобіля. Також Фіні обходився польотами економкласом і всього однією парою взуття. За словами президента фонду The Atlantic Philanthropies Крістофера Окслі, підприємець одного разу спробував жити відповідно до свого статусу, але таке життя йому не підійшло. Цим Фіні відрізняється від свого колишнього партнера. Поточний стан Міллера становить $5,6 млрд. Він володіє розкішною нерухомістю в Гонконзі, Парижі та Нью-Йорку.

У 1982 році Фіні запустив благодійний фонд The ​​Atlantic Philanthropies. Через два роки підприємець передав йому свою частку в DFS. Приблизно в цей час у нього з’явилася ідея при житті пожертвувати свій статок на благодійність.

Фіні вважав за краще приховувати свою філантропічну діяльність. Інформація про неї вперше спливла в 1996 році. Все почалося з продажу частки Фіні в DFS конгломерату LVMH. На тлі конфлікту через угоди Міллер подав до суду на Фіні. В процесі Чаку довелося розповісти про свою благодійну діяльність. З того часу Фіні та Міллер не розмовляють.

За майже 40 років благодійної діяльності Фіні пожертвував понад $3,7 млрд вищим навчальним закладам, включаючи $1 млрд Корнелльському університету. Також він передав $870 млн правозахисним групам. Ще $1,9 млрд пішло на благодійні проєкти в Ірландії.

У вересні 2020 стало відомо, що Фіні підписав документи про розпуск The Atlantic Philanthropies. Підприємцю вдалося досягти своєї мети та роздати приблизно $8 млрд. Фіні залишив собі та дружині тільки $2 млн. Цих грошей їм повинно вистачити на життя. Зараз Фіні живе в скромній орендованій квартирі в Сан-Франциско, яка скоріше нагадує кімнату в студентському гуртожитку.

Одним з головних досягнень підприємця стало те, що він своїм прикладом надихнув Білла Гейтса й Воррена Баффета на створення «Присяги дарування». Це філантропічна ініціатива, до якої долучилося понад 200 осіб, включаючи Марка Цукерберга, Майкла Блумберга, Ларрі Еллісона. Вони взяли на себе зобов’язання віддати не менше 50% свого статку на благодійність.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu