Бізнес, Історії, Кіберспорт, Новини

Оборот заснованої українцями WePlay Esports – $20-30 млн на рік. Як вони навчилися заробляти на кіберспорті

25 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У 106-му випуску відеоблогу BigMoney Євген Черняк поговорив з Юрієм Лазебниковим – керуючим партнером кіберспортивного медіахолдингу WePlay Esports і технологічного холдингу TECHIIA, який зробив кіберспорт в Україні бізнесом. З 2018 року WePlay Esports провів 18 турнірів із загальним призовим фондом понад $1,5 млн. Час переглядів на всіх платформах – 64,8 млн годин.

Бізнесмен розповів, як планує довести оборот компанії до $30 млн, що спільного у футболу і Dota 2 і чому за кібертурніром можна провести цілий день. Редакція MC.today поділилася цією історією. Ми в UAspectr ділимося з вами найцікавішим.

Оборот заснованої українцями WePlay Esports - $20-30 млн на рік. Як вони навчилися заробляти на кіберспорті - news, kibersport, story, businessОборот заснованої українцями WePlay Esports - $20-30 млн на рік. Як вони навчилися заробляти на кіберспорті - news, kibersport, story, business

Вклав $800 тис. в кібертурнір по Dota 2

Оборот заснованої українцями WePlay Esports - $20-30 млн на рік. Як вони навчилися заробляти на кіберспорті - news, kibersport, story, business

Ми з Олегом Кротом (керуючий партнер міжнародного кіберспортивного медіахолдингу WePlay Esports і технологічного холдингу TECHIIA) в кіберспорті з 2010 року. Ми заробляли гроші, займаючись IT-інтеграцією, для нас замовлення в десятки тисяч доларів були звичною справою. Також ми консультували щодо будівництва банків і страхових компаній, у нас почала з’являтися хороша репутація і клієнти з усього світу – з Сейшельських островів, Мексики та інших країн.

Але що ми по-справжньому любили, так це кіберспорт. Ми почали з проведення турнірів з комп’ютерних ігор в клубах. Перший час це було просто хобі. Через кілька років ми відкрили перший комп’ютерний клуб. 99% прибутку вкладали в його розвиток. Квартальний бюджет був $25-30 тис. Ми хотіли перетворити кіберспорт у великий бізнес, а ще у нас було фанатичне бажання витратити все, що заробили, не на годинники, машини та кросівки, а на нові проєкти.

У 2016 році WePlay Esports провів LAN-фінал з Dota 2 в трьох павільйонах київського Міжнародного виставкового центру. Подібного в Україні ніхто не робив. Гравці приїхали з усього світу. Бюджет турніру був $800 тис. Ми вклали власні кошти. Захід вийшов збитковим, відбилося всього $300-400 тис. Але завдяки розмаху турніру WePlay Esports купив час і репутацію. На нас звернули увагу інвестори. Спілкуючись з ними, ми зрозуміли, що нам потрібно будувати міжнародну компанію. Зараз ми володіємо чотирма аренами: в Києві, Лос-Анджелесі, Сан-Пауло і в Китаї.

У 2017 році ми заробили перший мільйон доларів. Сьогодні WePlay Esports – міжнародний кіберспортивний медіахолдинг. Ми платимо податок на прибуток в США – 29%. У 2022 році плануємо залучати інвестиції американських фондів.

Оборот заснованої українцями WePlay Esports - $20-30 млн на рік. Як вони навчилися заробляти на кіберспорті - news, kibersport, story, business

Кросівки, McDonald’s і ставки: на чому заробляє WePlay Esports

Кіберспорт – перспективний напрямок бізнесу. Це ще один вид спорту, як і футбол, тільки на віртуальному полі. У США ігровий бум почався в 60-70-і, там виросли вже три покоління геймерів. У цій індустрії крутяться величезні гроші. Призовий фонд чемпіонату з Dota 2 – The International в наступному році складе $36 млн і продовжує рости. Через 7-8 років кіберспортсмени отримуватимуть зарплати, які можна порівняти з зарплатами Роналду і Мессі.

WePlay Esports працює на стику кіберспорту, організації онлайн-трансляцій та розважальних шоу. Ми проводимо і транслюємо турніри, продаємо спонсорські пакети та медіаправа.

Щоб заробляти гроші на глядачах, потрібно не просто показувати гру, а робити цікавий контент. Так ми зайнялися організацією турнірів з популярних ігор, які проходять в Україні, Китаї, Америці, а в наступному році плануються в Бразилії.

Глядачі кіберспорту – чоловіки від 16 до 45 років, сама платоспроможна аудиторія, за якою ганяються рекламодавці. Тому нам легко продавати рекламу. Наприклад, до нас звертається бренд кросівок. Рекламодавець хоче, щоб коментатори та аналітики бігали в кросівках по сцені – це просто.

Але бувають запити й складніші – взути в брендове взуття персонажів гри. Цей варіант теж можливий, але коштує дорожче. Також можна купити час в ефірі або брендування арени. Рекламодавець оплачує час в ефірі або ділиться з WePlay Esports відсотком від прибутку.

Оформлення реклами визначається регіональною спрямованістю турніру. Американці люблять барвистість і розмашистість. Їх не збентежить, якщо банер спливе на весь екран. Європейці віддають перевагу стриманості – титри не повинні заважати перегляду.

Наше завдання – передати посил рекламодавця та утримати глядачів в ефірі, коли немає гри. Ми намагаємося зробити так, щоб реклама займала кілька пікселів на екрані.

Спонсорами наших турнірів часто стають McDonald’s, Pepsi, беттінгові компанії.

Окрема графа прибутку, якщо ми говоримо про офлайнові турніри, – продаж квитків. Через пандемію та закриття кордонів ми перейшли на онлайн-турніри – це наша перевага в порівнянні з іншими видами спорту.

24 години за грою: як режисують кібертурніри

Турнір – серіальна історія з візуальними фішками. Багато що залежить від виду гри. Наприклад, в Азії люблять ігри з «мультяшною» графікою, в Китаї заборонено показувати кров і кістки, у нас вважають за краще красиву і чітку картинку, як в Dota 2 і League of Legends.

Під час онлайн-турнірів глядачам подобається дивитися не тільки переміщення комп’ютерних персонажів, а й спілкування експертів, емоції гравців. Відмінність WePlay Esports – креативний контент навколо гри: поєднання двох студій, додаткова реальність. Наприклад, за лаштунками турніру OMEGA LEAGUE з Dota 2 все оформлено в стилістиці Стародавньої Греції.

Акцент ми робимо на знакові періоди – чвертьфінал, півфінал і фінал. Глядач повинен сказати: вау, WePlay Esports ще такого не робив, подивлюся, що буде далі. Якість онлайн-контенту ми вимірюємо глибиною залученості: пік – під час гри, в паузах турнір продовжують дивитися 60-80% глядачів. В середньому за переглядом гри людина проводить 3-4 години в день, а іноді 6-7 годин. Коли йдуть фінали The International, глядачі дивляться їх невідривно цілий день.

Зараз ми взяли вектор на будівництво арен для проведення турнірів. Ми єдина компанія у світі з двома власними аренами на двох континентах.

Через півтора місяця в Києві на ВДНГ відкриється перша кіберспортивна арена – WePlay Esports Arena Kyiv. У ній робимо акцент на технології додаткової реальності – віртуальні об’єкти можуть з’являтися на арені під час трансляції. Контент будемо продавати на північноамериканський ринок.

Окремий напрямок – розміщення в столиці гравців і глядачів. Зараз ми затверджуємо інвестиційну програму з будівництва готелів. Гравці топових команд вимагають до себе ставлення, як рок-зірки: у них є райдер з площі, обладнання та умов. Припускаю, що через 7-8 років кіберспортсмени коштуватимуть як Кріштіану Роналду і Ліонель Мессі.

Під час офлайнових турнірів у нас є додаткові джерела доходу: розважальний контент з командами, автограф-сесії, продаж фанової продукції. Це наш бізнес, який входить в технологічний холдинг TECHIIA. У нас є ліцензії Warner Bros і The Walt Disney.

Оборот заснованої українцями WePlay Esports - $20-30 млн на рік. Як вони навчилися заробляти на кіберспорті - news, kibersport, story, business

Збільшили контент у два рази: кіберспорт в пандемію

Ми правильно скористалися ситуацією з пандемією. Під час карантину ніякого спорту, крім кіберспорту, у світі не залишилося. За цей час ми згенерували 3700 годин унікального контенту. Порівняйте: за весь минулий рік – 1900 годин. Повністю вийти в плюс під час пандемії не вийшло.

Карантин вплинув на наш інший бізнес – кіберкафе, які знаходяться в 60 країнах світу. Через SaaS-рішення ми контролюємо понад 40 тис. комп’ютерів. Комп’ютерні клуби закривалися, і наші клієнти не могли платити за утримання бізнесу. Вони попросили не виставляти їм рахунки. Ми погодилися, тому що не хотіли втрачати клієнтів.

Зараз ми реінвестуємо в бізнес прибуток минулих років. Попри це, у 2020 році ми розраховуємо, що оборот WePlay Esports складе $30 млн, а холдингу TECHIIA – $60-70 млн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu