Інвестиції, Новини, Стартапи

Стартап Patreon став «єдинорогом»: платформа залучила $90 млн і збільшила ринкову вартість до $1,2 млрд

25 Вересня, 2020

Стартап-компанія Patreon з Сан-Франциско дає можливість творцям креативного контенту заробляти гроші на шанувальниках за допомогою багаторівневої служби членства на основі передплати.

Краудфандингова платформа Patreon оголосила в середу про залучення інвестицій $90 мільйонів в рамках раунду, проведеного спільно New Enterprise Associates і Wellington Management.

Серія E підвищує ринкову оцінку компанії до $1,2 мільярда, тим самим Patreon – новий «єдиноріг».

Ви, напевно чули про краудфандингову платформі Patreon з її цікавою моделлю підтримки творчих, креативних людей. Можливо сервіс використовує ваш улюблений відеоблогер, подкастер, або, можливо, ви самі використовували його, щоб заробити додаткові гроші.

«Ми ніколи раніше не публікували нашу оцінку», – сказав Джек Конте, генеральний директор Patreon, у відеозверненні. «Причина, з якої ми не говорили про це раніше, полягає в тому, що я не хотів афішувати історію про Patreon, я хочу розповідати історії про наших авторів творців. Я хочу розповісти про те, що вони роблять, про бізнес, який вони створюють, про їхні історії, про те, як вони змінюють творчий потенціал».

Стартап-єдиноріг буде використовувати додатковий капітал для розширення своєї міжнародної діяльності та продовження поліпшення користувацького досвіду за допомогою нових інструментів для творців та їхніх шанувальників.

«Інвестиції для Patreon означають розвиток, більше покровителів для творців, велику цінність для авторів, більше можливостей для авторів розвивати свій бізнес», – сказав Конте.

В рамках міжнародного розширення інтерфейс платформи Patreon скоро буде доступний французькою, італійською та іспанською мовами. Платформа була запущена німецькою мовою на початку цього року.

На краудфандинговій платформі вітаються креативи від авторів-творців будь-якого типу. Музиканти, письменники, розробники ігор і багато інших використовують Patreon для залучення онлайн-підписників та забезпечення постійної фінансової підтримки. За даними компанії, на сьогодні понад 200000 творців заробили від своїх шанувальників $2 мільярди.

«Це важливий момент для творчості», – сказав Конте. «Клеймо художника, що голодує, зникне».

У Patreon, заснованого у 2013 році, сьогодні майже 6 мільйонів підписників. За даними Crunchbase, на сьогодні компанія залучила $255,9 млн венчурного фінансування.

«Такий рівень віри в Patreon є доказом. Це доказ того, що світ змінюється, світ зараз інший, ніж був сім років тому. Тепер можна вести незалежний, фінансово життєздатний, творчий бізнес в Інтернеті та розвивати його», – сказав Конте.

У раунді, зокрема, взяли участь додаткові інвестори Lone Pine та Gladebrook Capital.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu