Бізнес, Гроші, Інвестиції, Новини

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів

25 Вересня, 2020

У рейтингу найбагатших американців за версією Forbes 25 учасників зробили статок на хедж-фондах. Їх загальний статок оцінюється в $185 млрд, на $2,8 млрд більше, ніж торік. При цьому, згідно з аналізом Hedge Fund Research, в першій половині 2020 року хедж-фонди втратили в середньому рекордні 7,9%.

У порівнянні з минулим роком, список найбагатших керівників хедж-фондів залишився майже незмінним. Одинадцять людей з торішнього списку стали багатшими, статок семи зменшився, а у шести – залишилося без змін. Динаміка їх статків набагато скромніша, ніж у технологічних магнатів, наприклад, у Джеффа Безоса, який за рік став багатшим на 57%.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, businessГоловні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

Найбільше розбагатіти вдалося наймолодшому учаснику рейтингу в цій категорії – 45-річному Чейзу Коулману. Стан засновника нью-йоркського фонду Tiger Global Management Forbes оцінюється в $6,9 млрд, на $2,4 млрд більше, ніж було рік тому. У першій половині цього року портфель акцій його компанії виріс більш ніж на 36%, багато в чому завдяки ставкам на ті бізнеси, які процвітають в епоху пандемії: онлайн-магазини JD.com, Amazon і Alibaba, технологічні гіганти Microsoft і Facebook. Tiger Global завершив 2019 рік, керуючи активами на суму близько $40 млрд.

Найбагатший менеджер хедж-фонду в списку – Джим Саймонс, колишній викладач математики та засновник трейдингової компанії Renaissance Technologies. 82-річний Саймонс пішов на спокій десять років тому, але залишається співголовою ради директорів Renaissance разом зі своїм сином Натаніелем. З минулого року його статки зросли на $1,5 млрд, до $23,5 млрд. Зараз Renaissance Technologies керує активами приблизно на $80 млрд.

Інші менеджери фондів зіткнулися з труднощами. Активи легендарної Bridgewater Associates Рея Даліо скоротилися на 18% в перші чотири місяці 2020 року, а її флагманські фонди до червня просіли на 14%, незважаючи на відновлення ринку в цілому. Після обвалу ринків в березні Даліо написав в пості на LinkedIn: «Нещодавно я зробив велику помилку, не склавши ретельно продуманий план на випадок пандемії … Наслідки коронавірусу для охорони здоров’я, економіки та ринку будуть набагато серйознішими, ніж більшість людей вважають зараз». Статок Даліо скоротився на $1,8 млрд у порівнянні з минулим роком, до $16,9 млрд.

Щоб визначити розмір статку менеджерів хедж-фондів і трейдерів, Forbes вивчив показники прибутковості хедж-фондів, а також структуру комісій і володіння безлічі керуючих компаній, щоб оцінити доходи та приріст коштів. Крім того, ми підрахували інші активи, що належать менеджерам хедж-фондів, такі як приватні літаки, яхти та колекції предметів мистецтва.

1. Джим Саймонс

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №23
 • Статок: $23,5 млрд
 • Статок у 2019 році: $21,6 млрд

Найбагатший у світі менеджер хедж-фонду заснував Renaissance Technologies зі штаб-квартирою на Лонг-Айленді в 1982 році. Квантитативна (тобто працює з опорою на математичні моделі) трейдингова компанія, яку називають RenTech для стислості, керує приблизно $80 млрд і, як повідомляється, пережила найгірший місяць у своїй історії в лютому, коли її активи впали на 7%. Її публічні фонди з працею відновлюються, однак загадкова стратегія RenTech під назвою Medallion, з якої знайомі тільки співробітники компанії, все ще приносить неймовірні виграші. Її середньорічна дохідність становить 66% за 30 років. Саймонс, колишній дешифровник, який працював для армії США під час війни у ​​В’єтнамі, пішов у відставку, але зберігає частки у фондах RenTech. З минулого року його статки збільшилися приблизно на $1,5 млрд.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

2. Рей Даліо

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №29
 • Статок: $ 16,9 млрд
 • Статок у 2019 році: $ 18,7 млрд

До квітня цього року активи компанії Даліо Bridgewater Associates впали до $138 млрд, що на $30 млрд менше в порівнянні з кінцем 2019 року. Криза вплинула і на ситуацію всередині компанії: в липні найбільший у світі хедж-фонд звільнив десятки співробітників, це сталося всього за кілька днів до того, як одна з колишніх керівників компанії подала позов, в якому стверджувалося, що Bridgewater утримує до $100 млн відстроченої компенсації, оскільки жінка оприлюднила суперечку з колишнім роботодавцем з питання гендерної дискримінації. У Bridgewater стверджують, що працюють над вирішенням цього конфлікту.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

3. Кен Гріффін

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №34
 • Статок: $ 15 млрд
 • Статок у 2019 році: $ 12,7 млрд

Гріффін очолює хедж-фонд Citadel, що базується в Чикаго, який він заснував у 1990 році і який керує активами на $34 млрд. Прагнучи заробити на розпродажі на ринках, Citadel почав формувати новий фонд в березні, в тому ж місяці, коли Гріффін, відреагувавши на те, що почалася пандемія, відкрив екстрений торговельний майданчик в готелі Four Seasons в Палм-Біч. Маркетмейкер Гріффіна Citadel Securities різко виріс в популярності та прибутковості, здійснивши в цьому році приблизно 40% всіх роздрібних продажів на біржах США. Згідно з дослідженням інвестиційної компанії LCH Investments, яка інвестує в інші хедж-фонди, до кінця 2019 року Citadel Гріффіна виріс до третього по прибутковості хедж-фонду всіх часів, поступаючись Bridgewater Даліо і сімейному офісу Джорджа Сороса.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

4.Стів Коен

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №36
 • Статок: $ 14,5 млрд
 • Статок у 2019 році: $ 13,6 млрд

Коен керує Point72 Asset Management, хедж-фондом, який знову відкрився для зовнішніх інвесторів у 2018 році після дворічної заборони, пов’язаної зі звинуваченнями в інсайдерських угодах, пред’явленими попередній фірмі Коена. Point72 завершила першу половину 2020 року з відмінними показниками, досягнувши суми активів в $17 млрд. Фірма перестала приймати нові грошові вливання в липні після того, як сформувала фонд в $10 млрд, але Коен був обережний. «Ринки не відновлюються рівномірно; після землетрусів трапляються поштовхи, – було сказано в його листі до співробітників в кінці березня. – Ми повинні підтримувати дисципліну … Я не хочу, щоб ми йшли на необґрунтовані ризики». Тим часом Коен робить велику ставку на бейсбольний клуб «Нью-Йорк Метс». Він уже є партнером з обмеженою відповідальністю в команді, і, як повідомляється, планує купити весь клуб більш ніж за $2 млрд.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

5. Карл Айкан

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №39
 • Статок: $14 млрд
 • Статок у 2019 році: $ 17,6 млрд

У другому кварталі інвестиційний фонд Айкана заробив $1,3 млрд завдяки коротким позиціям з комерційної нерухомості – індустрії, яка сильно постраждала через пандемію. Однак акції його нью-йоркського Icahn Enterprises, гігантського конгломерату, який володіє частками в усьому: від казино і металургії до нерухомості та упаковки харчових продуктів – з січня впали більш ніж на 20%.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

6. Девід Теппер

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №41
 • Статок: $13 млрд
 • Статок у 2019 році: $ 12 млрд

Девід Теппер, можливо, найбільший менеджер хедж-фонду свого покоління – він домігся середньорічної прибутковості 25% за перші 25 років роботи фонду. В останні роки він поступово повертає гроші клієнтам. Його Appaloosa Management тепер керує приблизно $13 млрд в порівнянні з піковою сумою в $20 млрд. У лютому Теппер продав свою частку 5% у футбольній команді «Піттсбург Стілерс» за невідому суму. Зараз він багатий як ніколи.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

7. Джордж Сорос

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №56
 • Статок: $8,6 млрд
 • Статок у 2019 році: $8,6 млрд

Знаменитий магнат хедж-фондів, який керував грошима клієнтів з 1969 по 2011 рік, Сорос заробив на коротких позиціях по фунту $1 млрд в 1992 році та прославився як людина, яка перехитрила Банк Англії. Він передав не менше $18 млрд зі статку своїх фондів «Відкрите суспільство», мережі, яка фінансує політичні організації та виділяє гранти соціальним проєктам. У Сороса, який не керував чужими грошима з 2011 року, є фемілі-офіс, який інвестує в акції, приватні компанії, біржові товари та облігації.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

George Soros, March 2013

8. Ізраїль Інгландер

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №74
 • Статок: $7,2 млрд
 • Статок у 2019 році: $6,6 млрд

Син польських іммігрантів, Інгландер заснував Millennium Management в 1989 році, маючи тоді $35 млн від друзів і сім’ї. Зараз хедж-фонд керує більш ніж $45 млрд. Фонд Інгландера, який минулого року домігся прибутковості в 9,2% і виріс приблизно на 10% в першій половині 2020 року, використовує внутрішню платформу з безліччю менеджерів, надаючи більше капіталу тим, хто домагається високих результатів і звільняючи трейдерів, які показують слабкі результати.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

9. Чейз Коулман

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №85
 • Статок: $6,9 млрд
 • Статок у 2019 році: $4,5 млрд

Для наймолодшого менеджера хедж-фонду в рейтингу Forbes 400 (йому 45 років) рік виявився неймовірно вдалим завдяки Tiger Global Management, інвестиційній компанії, яку він заснував у 2000 році з $25 млн, отриманими від колишнього начальника, мільярдера і легенди хедж-фондів Джуліана Робертсона. В кінці минулого року Tiger Global керувала приблизно $40 млрд, з початку року до кінця липня її прибутковість склала 24%. У портфелі Tiger Global переважно IT-компанії, в першому кварталі фонд вклався в розробників софта і сервіси, необхідні для роботи з дому, такі як Zoom Video Technologies, Datadog, Workday і Salesforce.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

10. Джон Овердек

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №95
 • Статок: $6,5 млрд
 • Стан у 2019 році: $6,1 млрд

Математик Овердек і фахівець з обчислювальної техніки Сігел об’єдналися, щоб у 2011 році заснувати компанію Two Sigma Investments, що займається алгоритмічним трейдингом.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

10. Девід Сігел

 • Місце в рейтингу Forbes 400: №95
 • Статок: $6,5 млрд
 • Статок у 2019 році: $6,1 млрд

Станом на кінець 2019 року компанія, яка не розкриває подробиці своєї діяльності, керує активами на суму близько $66 млрд у порівнянні з $60 млрд в кінці 2018 року. Крім того, у неї є венчурний підрозділ.

Головні на Волл-стріт: найбагатші керівники американських хедж-фондів - news, investytsiyi, groshi, business

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu