Життя, Новини

Інтервальне голодування не допомагає схуднути, з’ясували вчені

30 Вересня, 2020

Дослідники Каліфорнійського університету в Сан-Франциско не знайшли доказів того, що інтервальне голодування допомагає схуднути. За словами вчених, вся справа в ефекті плацебо. Крім того, деякі учасники дослідження втрачали вагу тільки шляхом зменшення кількості м’язової маси.

Кардіолог Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) Ітан Вайс протягом семи років експериментував з інтервальним голодуванням, пише CNBC. Дослідження на мишах показали, що обмеження прийому їжі певним періодом часу може бути ефективно для схуднення.

Вайс їв в проміжку до восьми годин на день, а інші 16 годин голодував. Вчений опублікував дослідження в області інтервального голодування, над яким працював два роки спільно з колегами. Вайс не знайшов доказів того, що така система харчування працює як стратегія втрати ваги.

Учасників розділили на дві групи. У першій їм дозволили їсти в будь-який час протягом восьми годин кожен день за умови відмови від сніданку. Учасникам другої групи можна було їсти у звичайний час з перервами на перекус. За даними UCSF, різниця у втраті ваги між респондентами з різних груп не була «статистично значущою».

Інтервальне голодування стало популярним трендом, про який почали говорити «самопроголошені» біохакери. За їх словами, такий підхід зміцнює здоров’я і допомагає схуднути. У 2019 інтервальне голодування стало найпопулярнішим запитом в Google в категорії дієт.

Дослідники UCSF у 2018 році зібрали 166 осіб з надлишковою вагою або ожирінням, всі учасники отримали ваги з Bluetooth. Вайс передбачає, що респонденти з обох груп схудли завдяки ефекту плацебо: люди будуть приділяти більше уваги тому, що їдять, коли беруть участь в дослідженні в області харчування.

Вчені попросили менший відсоток учасників пройти більш детальне обстеження, що включає зміну кількості жирової маси, м’язової маси, глюкози, інсуліну і т. д. Ті, хто дотримувався інтервального голодування, втратили більше м’язової маси, ніж інші учасники.

 

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu