Кар'єра, Новини, Підприємництво, Поради

10 найпотрібніших навичок для кар’єри та бізнесу у 2020 році

06 Жовтня, 2020

Нас оточує так багато контенту, що увага стає однією з головних цінностей нашого суспільства. Для успіху в особистому житті та кар’єрі необхідно розповідати про себе. У цьому допоможуть наступні 10 навичок.

1. Залучати увагу

Наша економіка будується на увазі, тому доля проєкту або ідеї залежить від уміння його залучити. Транслюйте у світ свої знання, інсайти, особистий досвід.

Деякі приклади:

 • Ведення блогу – навіть якщо не хочете стати письменником, використовуйте блог, щоб поділитися думками про свою сферу та залучити покупців, роботодавців, інвесторів і тих, хто хотів би налагодити з вами контакт.
 • Відео – ви можете створювати контент, просто ввімкнувши камеру на iPhone. Візьміть приклад з користувача Tai Lopez. Він створив компанію з 9-значним виторгом за допомогою відео, які знімав на смартфон.
 • Соціальні мережі – ось як це зробив фінансовий експерт Рон Карутерс. Він публікує в Twitter розбори складних тем. Він не хоче стати інфлюенсером, але застосування соціальних платформ допомагає йому будувати бізнес.

2. Поєднувати навички

Не намагайтеся стати найкращим у своїй справі. Замість цього створіть унікальний набір навичок – чим рідкіснішим він виявиться, то більший ваш кар’єрний капітал. Це дозволяє вам бути вільнішим, встановлювати високу оплату своєї роботи та бути незамінним співробітником.

Працюйте над набором навичок, який відрізнить вас від інших. Перш за все, розвивайте свої вроджені навички, а потім – другорядні. Це допоможе помножити ефект ваших зусиль.

3. Фокусуватися

Навчившись концентруватися, ви зможете бути продуктивнішим. 4 години зосередженої роботи дадуть більший результат, ніж 8 годин розсіяної. Фокусуйтеся на тих 20% роботи, які створюють 80% результатів. Деякі вважають, що в реальності розподіл ближче до 95/5.

Щоб працювати ефективніше, навчитеся входити в стан потоку – це та сама правильна продуктивність, яка нам потрібна.

4. Розвивати емоційний інтелект

Емоційний інтелект означає вміння керувати емоціями так, щоб отримувати позитивні результати.

Ось деякі приклади:

 • Самосвідомість. Більшість людей не можуть бути чесними з собою. Їх власні раціональні рішення та его заважають їхньому успіху.
 • Скромність. Наше его говорить нам, що ми повинні просунутися далі, навіть якщо робота ще не завершена. Як правило, страх це форма егоїзму – ми вважаємо себе настільки важливими, що світу небайдужі наші провали. Але це не так.
 • Терпіння і стабільність – якщо ви можете дотримуватися своїх ідей, ви досягнете потрібних результатів. Поєднуйте впевненість у своїх довгострокових цілях, будьте проактивні та не відволікайтеся на короткострокові результати.

5. Зберігати позитивний настрій і концентруватися на хорошому

Залишаючись позитивним і думаючи про хороше, ви відрізняєтеся від переважної більшості суспільства. Не акцентуйте увагу на незначних подіях, щоб не звернути зі шляху і досягти успіху.

99% інформації навколо – це шум. Ось як скоротити його кількість:

 • Споживайте менше новин. Медіа створюють навколо нас емоційний і часто негативний фон, поставляючи необ’єктивний контент, який збере більще лайків.
 • Підписуйтесь на розумних людей. Навколо занадто багато інформації, і краще зосередитися на кількох успішних прикладах.
 • Фокусуйтеся на своїх результатах. Ви можете контролювати тільки себе. Виміряйте успіхи по своїх зусиллях. Несіть відповідальність за себе, і це серйозно знизить вашу залежність від шуму.

6. Будувати відносини з людьми

Не потрібно займатися нетворкінгом. Будуйте стосунки та спілкуйтеся з тими, хто вам дійсно подобається.

Ось що для цього можна зробити:

 • купуйте та оцінюйте їх продукти;
 • залишайте осмислені коментарі про їхні роботи;
 • розповідайте про їхню роботу в мережі;
 • відправляйте їм повідомлення, в яких нічого не просіть – просто дякуйте за якість роботи;
 • проявляйте активність там, де можете зустріти однодумців, наприклад, розміщуйте контент про певну нішу в соціальних мережах.

Як тільки люди дізнаються, що ви готові не тільки брати, але й давати, вони будуть раді спілкуватися з вами.

7. Працювати над інтернет-портфоліо

Письменник Джефф Гойнс пропонує концепцію «життя як портфоліо». Замість того, щоб заповнювати резюме нудними пунктами, готуйтеся продемонструвати, що ви вже зробили.

Якщо шукати вас в Google, ваш цифровий слід повинен включати наступні досягнення:

 • контент і профілі в соціальних мережах;
 • проєкти, які ви виконали;
 • статті про вас.

Ваше інтернет-портфоліо фактично замінює візитку. Є такий вислів «Кожна компанія – медіакомпанія, і у кожної людини є свій власний бренд». Навіть якщо ви не працюєте над ним, значить, він у вас є, але не дуже хороший.

Уявіть, що вам потрібно вибрати між двома потенційними співробітниками на LinkedIn: в одного є резюме, а в статусі іншого – поновлення про сферу роботи, відео, пости в блозі, а в профілі демонструються їхні навички. Кого ви оберете?

8. Добре писати

Це один з найбільш недооцінених навичок. Навіть якщо ви не хочете стати письменником, ця навичка допоможе вам в житті, бізнесі та кар’єрі.

Уміння писати дозволяє ясно висловлювати думки, краще думати та приймати рішення.

Людям важко досягати успіху в особистому житті або кар’єрі, якщо вони не знають, як висловити свої цінності.

Кожному корисно мати свій блог, щоб практикуватися в критичному мисленні та сторітелінгу. Цьому може навчитися кожен:

 • ведення ділового блогу;
 • копірайтинг;
 • ємні та переконливі e-mail;
 • основи сторітелінгу;
 • написання есе.

9. Бути кращою версією себе

Не намагайтеся стати інфлюенсером. Фокусуйтеся на тому, щоб публічно стати найкращою версією себе – у світі занадто багато конкуренції, щоб просто намагатися обігнати інших.

Так ви не змушуєте людей приєднуватися до вашої аудиторії, ви залучаєте однодумців. Ви хочете залучити у своє життя правильні ситуації, і це не зробити, якщо не розповісти відверто, хто ви, чого хочете, і як ви маєте доступ до цього світ.

10. Думати як підприємець

У наші дні вже не можна просто рухатися корпоративними сходами. Доводиться думати стратегічно і продавати свої ідеї (наприклад, керівнику).

Навіть якщо ви не хочете заснувати свою справу, ставитеся до життя як до бізнесу.

 • Ваш продукт – це ви. Успіху не дочекатися, якщо просто сидіти та чекати, коли ситуація складеться на вашу користь. Навіщо людям «купувати» вас, якщо ви не рекламуєте себе?
 • Ви відповідаєте за маркетинг і продажі. Половина навичок в статті пов’язана з демонстрацією ваших знань в мережі. Резюме і візитки вже неактуальні.
 • Ви – самі собі PR-відділ. Майже все, що ми створюємо, залишається в інтернеті. Не забувайте, що ваша поведінка створює ваш бренд.

Для того, щоб мати свій бізнес, більше не потрібно мати свою фабрику і тонни обладнання – досить комп’ютера. До наших послуг віртуальні помічники, фрілансери та підрядники.

Кращі працівники цього століття – не ті, хто працює за наймом. Це люди з підприємницьким складом розуму, у яких є портфоліо і контракти з кількома компаніями.

Використовуйте соціальні мережі, щоб підвищити свою популярність. Сьогодні вже не варто позиціювати себе як частину своєї компанії. Дійте як підприємець, щоб бути помітним в інформаційному шумі.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu