Гаджети, Новини, Розробникам, Студенту, Технології

Топ-5 мов програмування для розробників мобільних додатків

20 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ці п’ять мов програмування знадобляться кожному розробнику мобільних додатків. З їх допомогою можна створювати надійні, захищені та популярні додатки.

Java

З моменту появи Java стала основною мовою для розробки мобільних додатків на Android. Він забезпечує крос-платформену підтримку. Крім того, додатки на Java легко перенести на різні операційні системи. Програми Java працюють за принципом «Написано один раз, запускається всюди» (WORA – Write Once Run Anywhere) – вони будуть працювати однаково на будь-якому сумісному з Java пристрої без необхідності зміни коду. І хоча Java – відносно стара мову програмування, вона зберігає популярність.

Kotlin

Kotlin – це новітня мова програмування, повністю сумісна з Java. Ці дві мови взаємозамінні. Минулого року Google назвав Kotlin «основною мовою для розробки додатків на Android». Серед переваг в порівнянні з Java варто відзначити масштабованість Kotlin.

Swift

Swift – мова програмування, розроблена Apple як сучасна заміна Objective-C, яка раніше використовувалася для створення додатків на iOS. Спочатку Swift призначалась для розробки на iOS, але тепер її можна використовувати для розробки додатків для macOS, Windows і Linux. Також доступні й неофіційні інструменти для додавання підтримки Android.

Rust

Rust – відносно нова мова, який вже стала відома своїми можливостями управління пам’яттю і безпекою. Як і Java, Rust має крос-платформену підтримку і може використовуватися для розробки мобільних додатків на Android, iOS, Windows, macOS, Linux і для ряду різновидів Unix. Rust підходить для розробки нативних і веб додатків, а також операційних систем, компонентів браузера та ігрових движків.

HTML5

HTML5 також знаходиться в цьому списку, хоча і не є мовою для розробки мобільних додатків – він використовується для створення веб додатків, які запускаються на будь-якому пристрої через браузер. Програми, написані на HTML5, можна об’єднувати з фреймворками, які надають можливість використовувати API-інтерфейси та, зберігати при цьому всі функції веб додатку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu