Життя, Люди, Новини, Поради

Ці 3 кроки допоможуть вам позбавитися від шкідливих звичок, стверджує соціальний психолог

20 Жовтня, 2020

Люди схильні вважати, що повністю контролюють свої дії. Але це не так, каже Венді Вуд, соціальний психолог, професор Університету Південної Каліфорнії, яка вивчає людську поведінку і звички понад 30 років. Щоб щось кардинально змінити у своєму житті, недостатньо просто змінити мислення і поставити собі завдання, вважає дослідник. Вона назвала три кроки, які допоможуть сформувати корисні звички та наблизитися до мети.

За словами Вуд, насправді ми володіємо меншим контролем над своєю поведінкою, ніж думаємо. І доказ цього – той факт, що близько 43% наших щоденних дій ми виконуємо на «автопілоті», неусвідомлено та не докладаємо зусиль.

Ці дії – результат звичок, які ми успішно сформували протягом життя. Своєю чергою причина наших невдач криється у звичках, які нам не вдалося закріпити.

«Згадайте, як часто ви ловили себе на думці, що у вас щось не виходить. Але якщо ви не можете щось зробити, це не означає, що ви погана людина, – говорить професор. – Ми відчуваємо себе невдахами, коли знову намагаємося сісти на дієту і нам знову це не вдається. Але справа не тільки в вас. Йдеться про навколишнє середовище, в якому ви перебуваєте, і про те, як ви його контролюєте».

Іншими словами, замість того, щоб міняти мислення, змініть своє оточення. «Кращий спосіб позбутися від небажаної звички – змінити контекст, щоб не опинитися в ситуації, яка повністю повторює ваш минулий досвід», – говорить Вуд.

Вона пропонує три кроки, які допоможуть сформувати та закріпити нові звички:

1. Заспокойтеся

Якщо ви перебуваєте в стані стресу або заздалегідь вважаєте завдання занадто складним, ви ніколи його не вирішите. Вимкніть повідомлення на смартфоні, запишіться в тренажерні зали поруч з вашим офісом – в залежності від вашої мети оберіть найпростіший початок, який дозволить приступити до виконання запланованих завдань.

2. Зробіть дію приємною

Неможливо сформувати звичку до дії, яка вам не подобається. Тому, навіть якщо ви поставили мету, яка здається вам нудною, знайдіть будь-який спосіб себе розважити. Наприклад, якщо ви насилу вибралися на чергову ранкову пробіжку, після загляньте в улюблену кав’ярню, щоб заохотити себе на роботу.

3. Повторюйте дію регулярно

Чим складніше завдання – тим більше часу потрібно на її виконання. Згідно з різними дослідженнями, в середньому формування звички займає 66 днів. «Як правило, два місяці – це приблизний термін для середньостатистичної людини, за який вона може сформувати нову звичку або позбутися від старої, – каже Вуд. – Але навіть якщо ви пропустите день, не потрібно панікувати. Звички формуються довго, але, на щастя, один пропуск не впливає на те, що було накопичено в минулому».

Венді Вуд – соціальний психолог, професор Університету Південної Каліфорнії. Вона вивчає людську поведінку, звички та прийняття рішень понад 30 років. Вуд також є автором книги «Хороші звички, погані звички». «Наука про збереження позитивних змін».

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu