Кар'єра, Люди, Новини, Поради

Що потрібно робити, щоб подобатися людям

23 Жовтня, 2020

Коли справа стосується лідерства, ключове значення має повага та авторитет. Однак на відношення до вас партнерів і колег впливає і те, чи подобаєтесь ви як людина. Дослідження показують, що підсвідома симпатія відіграє важливу роль у бізнес-відносинах. Inc.com назвав два способи, як викликати симпатію, не докладаючи значних зусиль.

1. Будьте присутніми в житті інших людей

Щоб покращити враження про себе та наладити комунікацію, не потрібно багато говорити або докладати значні зусилля. Це довело дослідження спеціалістів Університету Пітсбурга. В експерименті, в якому брали участь чотири жінки, всі учасники повинні були з різною періодичністю відвідувати заняття в аудиторіях та деякий час бути присутніми в класі. При цьому учасниці не розмовляли зі студентами.

В кінці експерименту, дослідники запитали у студентів, яка з учасниць їм більше сподобалась і запам’яталась.Виявилось, що привабливими для аудиторії виявилися жінки, які дуже часто відвідували заняття.

Як зазначають дослідники, «це слабо впливає на знайомство, але підсвідомо змушує учасників вважати нас привабливішими».

Цю психологічну особливість також можна використовувати у бізнес-комунікаціях. Не випадайте з життя команд, партнерів та інвесторів. Загляньте до них особисто, відправте коротке повідомлення, зробіть швидкий телефонний дзвінок – використовуйте будь-яку можливість, щоб не переривати спілкування, у тому числі віртуально.

При цьому вам не потрібно багато говорити або підходити до цього занадто серйозно. Особливість психології людей випробовувати симпатію до більш знайомого об’єкта грає на вашій стороні.

2. Доведіть свою зацікавленість

Не менш сильним виявився й ефект наших очікувань. Автори іншого дослідження, дослідники університету Міннесоти, довели це в ході експерименту. Учасникам роздали сторінки двох людей і сказали, що один із них буде їхнім партнером у дискусійних групах. Попри те, що профілі були практично ідентичними, учасники зазначили, що їм подобається більше та людина, з якою вони збираються зустрічатися в майбутньому.

Як зазначають дослідники, «коли люди практично незнайомі або мають однаковий досвід спілкування, вони прагнуть того, щоб їх відносини були більш гармонічними». Ця гармонія досягається внаслідок того, що ви на перших етапах комунікацій намагаєтесь показувати симпатію до цієї людини.

Тому в бізнесі варто також дотримуватись послідовності у своїх відносинах. Коли ваше спілкування зав’язалось, люди будуть очікувати від вас подальших дій. Дайте їм зрозуміти, що ви зацікавлені продовжити спілкування.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu