Кар'єра, Лайфхак, Новини, Поради

Як виграти будь-які дебати: шість практичних порад

23 Жовтня, 2020

Підприємцям нерідко доводиться брати участь у дискусіях: з бізнес-партнерами, конкурентами та навіть користувачами в соціальних мережах. Ось кілька порад, як домогтися успіху в будь-яких дебатах, зберегти спокій і не витратити даремно час і сили. 

Не вступайте в суперечки

Головна порада – по можливості не вступайте в суперечки. У більшості ситуацій це необов’язково. Поки ви не стали кандидатом в президенти, вам не потрібно брати участь в дебатах. Але якщо ви вже почали дискусію, варто дотримуватися наступних порад.

Працюйте з аудиторією

Під час дебатів політики не намагаються переконати один одного – вони прагнуть переконати глядачів. Ви можете використовувати цей спосіб, якщо берете участь у публічній дискусії – наприклад, на конференції або в соціальних мережах. Пам’ятайте про глядачів – це допоможе зберегти холоднокровність, навіть якщо суперник не буде вас слухати.
Крім того, наявність аудиторії допоможе уникнути затяжних непродуктивних суперечок: можна вступити в дискусію, навести кілька аргументів на користь своєї точки зору, а потім вийти з суперечки.

Ви програєте, якщо спробуєте переконати тих, хто не чує критичні аргументи.

Але зможете зберегти репутацію, якщо спокійно відповісте опонентові та завершите дискусію, яка загрожує стати нескінченною.

Знайдіть найсильніший аргумент опонента – і спростуйте його

Деякі учасники дебатів використовують підміну тези – недобросовісний демагогічний прийом, який також називається «солом’яне опудало». Його суть полягає в тому, що один зі сперечальників бере аргумент другого і підміняє його схожим, але слабкішим або абсурдним. Потім спростування абсурдного аргументу прирівнюється до спростування початкової тези.

Намагайтеся уникати таких прийомів і не реагувати, якщо опонент намагається їх застосувати. Краще визначите найсильніший аргумент суперника і постарайтеся спростувати його.

Не реагуйте на провокації

Ви можете почати дискусію з одного питання, а через пів години зрозуміти, що обговорюєте зовсім іншу тему. Так буває, якщо опонент весь час змінює предмет обговорення або намагається зловити вас на застереженнях. Він прагне переконати аудиторію в тому, що виграє, а не переконати вас у своїй правоті. Глядачі краще сприймають короткі питання і звинувачення, а не довгі ґрунтовні відповіді.

Кращий спосіб в цій ситуації – не відповідати опонентові та не реагувати на його провокації. Якщо ви берете участь у публічній дискусії та повинні відповісти, не дозволяйте відволікати вас від заявленої теми. Повертайтеся до неї кожен раз, коли опонент намагатиметься перемикнути увагу.

Цей спосіб працює і в тому випадку, якщо ви знайшли слабке місце в аргументації опонента, а він намагається змінити тему розмови.

Більше питайте, а не затверджуйте

Якщо мета дискусії – переконати співрозмовника, не варто проявляти ворожість. Намагайтеся не затверджувати, а питати.

Коли ви задаєте питання, то визнаєте, що тема дискусії – предмет для обговорення. Ви показуєте співрозмовникові, що цікавитеся його точкою зору і хочете її зрозуміти. В цьому випадку опонент буде більш розташований до розмови: йому треба буде міркувати, а не захищатися.

Крім того, співрозмовник повинен буде відповісти на ваші запитання. Для цього йому доведеться проаналізувати ситуацію і, можливо, подивитися на неї з вашої точки зору. Є шанс, що в результаті ви прийдете до консенсусу.

Перед дебатами проаналізуйте свої тези та можливі помилки

Підготовка – важлива складова успіху в будь-якій дискусії. Якщо ви намагаєтеся придумати аргументи під час суперечки, то ризикуєте програти. Варто заздалегідь вивчити інформацію на тему та продумати свої аргументи. Так ви покажете, що володієте темою і зможете відповідати опоненту.

Також в ході підготовки ви зможете знайти помилки у своїх тезах – до того, як це зробить опонент. Зверніть особливу увагу на логічні помилки: чи не спирайтеся на авторитети, не плутайте збіги з причинно-наслідковим зв’язком, не вдавайтеся до помилкової кореляції.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu