Маркетинг, Новини

Крауд-маркетинг, як спосіб просування продукту у 2020 році

29 Жовтня, 2020

За останні кілька років крауд-маркетинг став повноцінним інструментом інтернет-маркетингу та SEO. Потреба у цьому методі просування не перестає стрімко зростати.

Простіше кажучи, крауд-маркетинг (crowd marketing) – це розміщення коментарів з метою популяризації товару або послуги в різноманітних спільнотах інтернету, де мешкає цільова аудиторія.

Як працює крауд-маркетинг?

Основна мета – масова популяризація потрібного продукту (компанія, бренд, особистість і т.п.) за допомогою формування громадської думки про нього. Інформація розміщується: на тематичних форумах, спільнотах, сервісах питань / відповідей, в коментарях під статтями.

 • Реєструємо обліковий запис;
 • Вибираємо актуальне обговорення;
 • Вникаємо в людські потреби;
 • Вирішуємо питання, згадуючи потрібний продукт або сайт.

Для запуску ланцюгової реакції популяризації споживачі повинні вступити в живу розмову, дискусію. Потрібно складати відгуки таким чином, щоб їх починали коментувати інші покупці/клієнти. У разі роботи з уже відомою компанією, що має певну репутацію, потрібно направляти розмови в правильне русло.

Які показники можна очікувати та в які терміни

Залежно від цілей можна спостерігати наступні результати:

 • зростання позицій
 • зростання органічного трафіку,
 • технічні показники посилань
 • стимулювання і формування попиту
 • підвищення лояльності до компанії.

Також крауд-маркетинг може бути корисний якщо ви недавно запустили бізнес. Про вас може бути мало відгуків, або ж їх зовсім немає. Це дозволить підштовхнути ваших клієнтів написати відгук. Коли є вже кілька коментарів, то свій залишити комфортніше.

Або якщо про ваш продукт/послугу багато негативних коментарів. Позитивні коментарі розбавлять негативні, і внаслідок цього загальний образ буде виглядати значно краще.

Відомий ефект можна очікувати в середньому через 3 місяці.

Але треба враховувати кількість посилань, які ви залишаєте в місяць. Парочка згадок на форумах нічого не дадуть, якщо у вас конкурентна ніша, в якій у конкурентів сотні, а може й тисячі посилань.

Крауд-маркетинг – дієвий інструмент для залучення аудиторії, але він підійде не для кожної ніші. Таке просування вимагає часу й аналізу конкуренції, але в комплексному підході з іншими методами розкрутки дасть видимий результат у вигляді зростання трафіку і впізнаваності.

Крауд-маркетингову кампанію можна реалізувати різними силами:

 • повністю самостійно;
 • сформувати команду;
 • віддати на аутсорс в спеціалізовані сервіси.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu