Життя, Кар'єра, Новини

Перезапустити кар’єру: п’ять причин для зміни роботи

29 Жовтня, 2020

Чи варто зараз змінювати роботу чи взагалі йти в іншу сферу? Мабуть, це головне питання, яке хвилює кар’єристів. Найкраща відповідь на нього – «Все складно».

Коли ринок праці стабільний, а можливостей багато, легко подумати, що десь будуть умови кращі. Але пандемія звалила ринки праці по всьому світу, і здається, що якщо вам пощастило зберегти роботу, нелогічно мріяти про іншу. Однак навіть в поточних невизначених і слабких економічних умовах триматися за своє місце – не завжди найкраща з можливих стратегій.

Не існує ідеального часу для того, щоб поміняти роботу. Єдиний спосіб визначити, чи вірний ваш вибір, – зробити його і подивитися, що з цього вийде. Під час пандемії йти на ризик стало ще важче, тому що з’явилися три нових обставини:

  • криза породжує стрес і тривогу, що відбивається на здатності приймати спокійні та раціональні рішення;
  • криза посилює невизначеність, тому прогнозувати майбутнє складніше, ніж зазвичай;
  • криза обмежує можливості. Багато роботодавців зосереджені на контролі збитків і більше турбуються про збереження бізнесу і скорочення витрат, ніж про розвиток і наймання нових талантів.

Однак під час кризи також з’являються нові можливості. Ось кілька факторів, які вказують, що зараз – слушний час для зміни роботи.

Деякі сфери зазнають збитків, але інші – процвітають

Зараз на ринку праці відбувається зрушення: популярніші стають не ті, хто допоміг пережити кризу, а ті, хто допоможе вийти з неї. Попит буде рости на фахівців з трьох категорій.

  • Трансформація бізнесу : цифрова безпека, розробка додатків, спеціалізовані продажі, маркетинг та управління змінами.
  • Перевезення речей : логістика і робота, пов’язана з e-commerce.
  • Допомога людям : охорона здоров’я, фармакологія, дослідження і розробка.

Якщо ви працюєте в постраждалому секторі, якому потрібен час для відновлення, можливо, пора подумати про зміну роду діяльності. Багато компаній наймають фахівців прямо зараз, тому є великі можливості для змін.

Конкуренція знизилася

Не всі люди зі стабільною роботою готові ризикувати під час пандемії. Це створює можливості для тих, хто прагне до змін. Найчастіше кращі інвестиції – це найбільш непопулярні активи. Якщо ваші потенційні конкуренти тримаються за місце, то у вас є перевага. Як тільки ситуація повернеться до норми, а ринки праці відновляться, ви будете конкурувати з безліччю претендентів. Чому б не випередити їх і не почати пошук роботи прямо зараз?

Невизначеність заохочує ризик

Беручи ризиковані рішення в умовах нестабільності, ми можемо менше втратити. Навіть якщо ви плануєте залишитися на своїй роботі, вам доведеться змінитися. Завжди краще бути проактивним і приймати рішення не через зовнішній тиск, а за власним бажанням.

Ніхто не знає, як пандемія розвиватиметься далі та коли вдасться впоратися з цим завданням. Але можна спрогнозувати, що стане частиною нової норми життя після пандемії:

  • світ стане більш віртуальним;
  • нас чекає менше особистих контактів з іншими людьми;
  • збережеться тренд на гібридну і віддалену роботу, а також цифрове кочівництво;
  • цифрові, гнучкі, засновані на даних і технологічно орієнтовані підприємства і галузі будуть процвітати.

Час переглянути пріоритети

Через пандемії люди будуть більше уваги приділяти сім’ї та здоров’ю, в тому числі психічному. Рекрутингове агентство ManpowerGroup провело  опитування серед 8 тисяч осіб у восьми країнах. Респондентів запитували, в яких сферах вони хотіли працювати в майбутньому і які вимоги висувають до потенційного місця роботи. Більшість учасників опитування розповіли, що хочуть проводити більше часу з сім’єю, а також вивчати та розвивати нові навички.

Роботодавці які віддають пріоритет добробуту, балансу роботи та життя, а також навчання співробітників, будуть залучати та утримувати найкращі таланти. Якщо у вашій компанії справи йдуть інакше, можливо, зараз саме час покинути її та провести переоцінку цінностей.

Пора вивчити нові навички

В майбутньому технічні знання і досвід будуть означати менше, ніж сьогодні. Роботодавці почнуть цінувати навички управління, допитливість, емоційний інтелект, скромність і здатність до навчання. Витратьте час на розвиток цих навичок, щоб стати популярніші. Вибирайте роботу, яка дозволить вчитися, спілкуватися з людьми та завойовувати авторитет.

Пам’ятайте про правила, які можуть підвищити ваші шанси на успіх. Наприклад, зараз налагоджувати контакти можна тільки віддалено, тому варто розвивати цифрової бренд, бути активним в соціальних мережах і працювати над репутацією в онлайн-співтоваристві.

Стабільність роботи, тривалість перебування на посаді та лояльність ще до пандемії ставали все менш значущі для роботодавців. Зараз у нас є більше можливостей для експериментів, ніж до кризи. Коли непередбачуваність, нестабільність і мінливість увійдуть в норму, вас не будуть судити за невдачі, якщо цей досвід допоможе визначити, чого ви дійсно хочете і де ви будете найбільш ефективні.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu