Життя, Новини, Соціальні медіа

Особистий досвід: що станеться, якщо відмовитись від усіх соціальних мереж?

08 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Багато людей мріють видалити свої облікові записи в соціальних мережах. Джейку Мерфі, керівнику служби підтримки Zapier, це вдалося зробити. Експеримент, який мав тривати лише тиждень, затягнувся на три — і Мерфі не планує встановлювати програми наново. Наводимо адаптований переклад його історії, де він ділиться своїм досвідом.

Після видалення Facebook та Instagram у мене не залишилося жодної соціальної мережі, за винятком LinkedIn, у якій я зазвичай не проводив багато часу. Я обмірковував цю ідею протягом кількох місяців, але не можу точно сказати, що саме наштовхнуло мене на неї.

Я збирався відмовитися від додатків всього на тиждень, проте минуло вже три, а я все ще не перевстановив жодного з них і не планую це робити.

Перші відчуття

Протягом перших годин після видалення програм я виявив себе в полоні м’язової пам’яті. Я розблокував телефон, тягнув палець до того місця, де раніше були іконки, і бачив, що їх там немає. Я згадував причину та відкладав телефон. Це повторювалося чотири рази.

Дивно, як згодом ці шляхи вишиковуються в мозку. І трохи сумно: щоразу відкриваючи ці програми, людині навіть не доводиться приймати свідоме рішення. Мій мозок настільки звик до бездумного прокручування соціальних мереж, що я робив це, навіть не усвідомлюючи.

Через кілька днів ця звичка, схоже, ослабла. Декілька разів я хотів подивитися щось на Facebook. Замість того, щоб інстинктивно відкривати програму, я замислювався, усвідомлював, що її більше немає, — і на цьому суперечка закінчувалася.

Плюси і мінуси

Після того як мій мозок позбавився залежності від соціальних мереж, а вільного часу стало більше, я зміг витрачати його на те, що вважаю найважливішим. Тим не менш, мені не вистачало певних аспектів цих додатків. Ось деякі з них.

Facebook Marketplace. Майже весь наш будинок обставлений товарами з цього майданчика. Моя дружина все ще використовує її, але якби вона не мала Facebook-акаунту, то нам би довелося шукати інші варіанти.
Важливі події із життя друзів та членів сім’ї. Тепер я впізнаю їх не найпершим, але багато близьких людей, з якими я спілкуюся поза соціальними мережами, тримають мене в курсі подій.

Смішні публікації. Раніше мене розважали меми та відео, які я зустрічав у стрічці, а тепер друзі та дружина відправляють мені найкращі з найкращих.

Новини. Facebook і Instagram допомагали мені дізнаватися про події, що відбулися. На щастя, для цього є безліч альтернатив, зокрема газети.

На даний момент переваги відсутності соціальних мереж переважають недоліки. Минуло вже кілька тижнів, і я впевнено можу сказати, що сумую за ними набагато менше, ніж очікував. Я почав більше читати та займатися домашніми справами, які відкладав надто довго. Я відчуваю полегшення та набагато більший контроль над своїм часом.

Крім того, тепер мені набагато легше зосереджуватись на роботі. Другий тиждень після відмови став одним із найпродуктивніших за все моє життя.

Я щиро рекомендую влаштовувати відпочинок від соціальних мереж хоча б на пару днів або протягом робочого тижня. А я не збираюся до них повертатися і припускаю, що через деякий час навіть перестану згадувати про них.

Якщо ж ви не готові позбавитися програм повністю, тобто альтернативні способи. Наприклад, вимкнути сповіщення або використовувати інструменти для фокусування уваги під час робочого дня. Така функція є як на iPhone, так і Android.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu