Безпека, Історії, Люди, Новини, Стартапи

«Віддалений» СЕО. Дивовижне життя і підхід до лідерства глави Twitter Джека Дорсі

31 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

The New York Post опублікував великий матеріал про Джека Дорсі – екстравагантного СЕО Twitter і Square. Важливі для компанії рішення він делегує, практично самоусунувшись від власного бізнесу. Замість цього Дорсі віддається соціальним проблемам і духовним практикам, спілкується з людьми і приймає крижані ванни. Що не може не дратувати інвесторів і співробітників як Twitter, так і Square.

Сам Дорсі каже, що як лідер двох публічних компаній, він бачить свою роль в тому, щоб задавати питання якомога більшій кількості різних людей.

Духовність і аскетизм

Джеку Дорсі 43 роки, він виріс у Сент-Луїсі. Його батько – республіканець, мати – демократ, а сам він – не визначився.

Дорсі веде досить незвичайний спосіб життя. Носить переважно чорні футболки та худі, його квартира бідно обставлена. На роботу він частенько ходить пішки – багато кілометрів по Сан-Франциско від свого будинку в районі Сі-Кліфф до офісу.

У нього татуювання у вигляді інтеграла на лівій руці, сережка в носі та густа борода. У 2008 році його звільнили з посади гендиректора Twitter за те, що він рано йшов з роботи заради занять йогою. Потім відновили у 2015 році, проте своїх звичок той не кинув. У 2018 році Дорсі дотримувався 10-денної обітниці мовчання в Мьянмарі. Тоді ж він розповів, що приймає по кілька крижаних ванн на день.
Дорсі також славиться тим, що зав’язує тісні знайомства з людьми часом діаметрально протилежних поглядів. Серед його контактів: творець мультфільму «Ділберта» і завзятий консерватор Скотт Адамс, ДеРей Маккессон – активіст за права і лідер руху Black Lives Matter і найрізноманітніші одіозні особистості, як, наприклад, Чарльз Джонсон, якого прозвали «найбезславнішим правим тролем» і який «удостоївся» довічного бану в Twitter.
А ще Дорсі – відомий філантроп. Спочатку пандемії він оголосив про те, що пожертвує $ 1 млрд – близько 30% всього свого майна – на боротьбу з Covid-19.

Повільне лідерство

Співробітники як Twitter, так і Square неодноразово скаржилися на практично перманентну відсутність Дорсі біля керма. Це сильно гальмує будь-які зміни в компаніях.

Наприклад, Twitter знадобилося майже два роки, щоб збільшити ліміт в 140 символів у твітах. Співробітники запропонували Дорсі десятки варіантів, як позбутися від цього обмеження, але рішення постійно відкладалося через те, що потрібно було дочекатися аппрува від вічно відсутнього СЕО.

Останнім часом Twitter піддається активній критиці через ненависть, агресію щодо жінок і кольорові, сексуальні переслідування, булінг, дезінформацію та цензуру, які поглинули сервіс. Співробітники стверджують, що СЕО в курсі всіх цих проблем, проте нічого не відбувається.

Свою відсутність Дорсі виправдовує тим, що в нього відразу дві публічні компанії, якими він змушений керувати одночасно. Він порівнював себе з Ілоном Маском, який одночасно керує Tesla і SpaceX. На що один із топ-менеджерів Square відповів йому: «Але ви не Ілон Маск».

Напруга погіршилася у 2019 році, коли Дорсі оголосив, що буде працювати віддалено з Африки. Він поїхав туди, щоб дослідити те, як місцеві користуються інтернетом, та так і залишився.

В цілому Дорсі давно захоплювався ідеєю віддаленої роботи. Twitter стала першою публічною компанією, яка вже в травні 2020 року дала своїм співробітникам опцію працювати на 100% віддалено, якщо вони цього захочуть.

Інвестори обурюються

Не тільки співробітники, але й інвестори незадоволені стилем невтручання і відсутністю належної уваги до бізнесу Twitter із боку Дорсі.

«Коли у Twitter з’явиться СЕО на фултайм?», – запитав у Дорсі один з інвесторів на щорічних зборах акціонерів у травні, маючи на увазі постійну відсутність Дорсі на роботі. «Для мене це не питання часу, а питання пріоритетності», – парирував Джек.

«Мій графік досить гнучкий, щоб концентруватися на важливих речах, і я відмінно відчуваю, що дійсно важливо, в обох компаніях».

Проте, за інформацією від джерел NYT, активний хедж-фонд Elliott Management Corp. помістив одного зі своїх інвесторів до ради директорів компанії. І дав Дорсі випробувальний термін до кінця року.

А що з результатами?

Попри загальне ремствування, Дорсі привів Twitter і Square до сильних фінансових показників. Ціна акцій Twitter зросла більш ніж на 70% відтоді, як Джек повернувся на пост СЕО восени 2015 року. Сьогодні компанія оцінюється в $ 38 млрд і є першою платформою для самовираження в Америці.

Акції Square з моменту виходу на IPO у 2015 році під керівництвом Дорсі виросли в ціні в 14 разів і сьогодні торгуються за ціною близько $ 170 за штуку.

«Віддалений» СЕО. Дивовижне життя і підхід до лідерства глави Twitter Джека Дорсі - startups, news, people, story, bezpeka

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu