Бізнес, Жінки, Новини, Соціальні медіа

Бізнес на прибиранні: як блогери перетворюють домашню роботу в контент

02 Листопада, 2020

Клінфлюенсери – так називають блогерів, які вважають домашню роботу веселим і надихаючим заняттям. Вони перетворюють прибирання в контент і заробляють на цьому.

Книга «Це я» від Софі Хінчліфф, яка в Instagram відома під ніком Mrs Hinch, стала бестселером у Великобританії. За перший тиждень було продано понад 90 тисяч копій. Перші три книги Хінчліфф також стали бестселерами, а кількість її підписників в Instagram становить 3,8 млн.

Бізнес на прибиранні: як блогери перетворюють домашню роботу в контент - social-media, news, zhinky, businessБізнес на прибиранні: як блогери перетворюють домашню роботу в контент - social-media, news, zhinky, business

Одна з причин успіху блогера і письменниці – обрана нею тема. Домашня робота стала джерелом контенту, що надихає. Принаймні, коли нею займаються фотогенічні, багаті жінки.

Наприклад, нещодавно Netflix випустив серіал Get Organised with the Home Edit, в якому популярний в Instagram дует Клеа Ширер і Джоани Теплін наводить порядок в будинках знаменитостей.

Після успіху консультанта по наведенню порядку та автора кількох бестселерів Марі Кондо в Instagram з’явилося нове покоління блогерів, які розповідають про прибирання. Mrs Hinch – найпопулярніший клінфлюенсер Великобританії. Крім неї, подібний контент знімають Лінсі Кромбі (209 тисяч підписників), творець методу The Organised Mum Method Джемма Брей (204 тисяч підписників) і Нікола Льюїс з сервісу прибирання This Girl Can Organise (148 тисяч підписників). У США це Ешлі Джонс Хетчер (21 тисяча підписників) і Бріттані Аллен з компанії Pinch Of Help (55,2 тисячі підписників).

Карантин посилив тренд на прибирання.

«Нам довелося проводити більше часу вдома, і ми приділяли все більше уваги простору, в якому живемо», – каже Шарлотта Хардман, видавець Хінчліфф в Michael Joseph.

З практичної точки зору прибирання стало важливішим, ніж будь-коли. Під час пандемії навряд чи варто знижувати вимоги до гігієни, а при роботі з дому важко ігнорувати побутові справи.

Лорен Браво, яка під час карантину писала для сайту Refinery29 про своє захоплення прибиранням, розповідає про психологічний ефект при наведенні порядку. «У роботі, яку можна довести до кінця, було щось заспокійливе. Я виявила, що можу випустити пар, зчищаючи цвіль між плитками у ванній і радіти цьому простому почуттю задоволення, – розповідає вона.

Я думаю, що частково це і приваблює в прибиранні. Це простий і зрозумілий спосіб зробити щось краще, коли так багато всього знаходиться поза нашим контролем».

Обговорення кліматичних питань збіглося з підвищеним інтересом до екології в нашому приватному житті. В ізоляції ми залишилися в одному приміщенні з усіма своїми речами, тож  розуміємо, як їх багато, і хочемо краще піклуватися про них.

«Я отримую величезне задоволення, коли мені вдається видалити пляму, яка в’їлася (бікарбонат соди – це чарівництво). Це почуття, що ми рятуємо річ, яку могли б викинути на звалище і витратити даремно », – говорить Браво.

Згідно з дослідженнями Інституту фінансових досліджень та Інституту освіти Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, під час пандемії жінки понесли більший економічний збиток, ніж чоловіки. Матері частіше, ніж батьки, втрачають роботу під час ізоляції. Браво боялася, що розраду, яку вона знаходила в домашній роботі, підкріплювалася соціальною нерівністю.

Однак популярність Mrs Hinch та інших блогерів пов’язана не тільки з домашньою роботою.

«Підписників приваблюють не тільки поради з прибирання, а й краса Софі», – каже Хардман. Її історії в Instagram стають джерелом дружнього спілкування: незалежно від того, наскільки самотній або безцільний ваш день, ви завжди можете послухати, як вона заспокійливо розповідає про жорсткі губки або подає на вечерю картопляні смайлики.

«Софі постійно пишуть підписники, які, як і вона, боролися з тривогою або своїм емоційним добробутом, і які знайшли в її акаунті гостинну атмосферу», – розповідає Хардман.

Життя клінфлюенсеров цілком реальне, і їх оптимізм заразливий.

Таким чином, попри об’єктивні причини для підтримки чистоти в навколишньому середовищі, можливо, в цьому русі є щось більше. Воно також пропонує почуття спільності. Прибирання стає класним, тому що хороша компанія ніколи не виходить з моди.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu