Бізнес, Новини, Стартапи, Технології

Gartner назвала 10 способів швидко скоротити витрати на ІТ в кризу

02 Листопада, 2020

Пандемія в корені змінила принципи, за якими люди витрачають гроші. У цій ситуації організації по всьому світу зіткнулися з необхідністю переглянути свої сервіси, а також скоротити витрати у всіх областях. За даними Gartner, у 2020 році витрати на ІТ скорочуються у всіх категоріях бізнесу і регіонах. Компанія назвала 10 способів, як управляти витратами на ІТ в кризу і при цьому не зашкодити розвитку компанії в довгостроковій перспективі.

«Важкі часи вимагають непростих рішень. Але навіть в організаціях, які борються за виживання, ІТ-директорам необхідно підходити до скорочення витрат найменш ризиковим способом, щоб забезпечити зростання компанії в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Це допоможе їм швидше відновитися у 2021 році та далі», – розповів старший директор з досліджень Gartner Кріс Ганлі.

Gartner назвала 10 способів швидко скоротити витрати на ІТ в кризу - tech, startups, news, businessGartner назвала 10 способів швидко скоротити витрати на ІТ в кризу - tech, startups, news, business

Експерт підкреслює, що компаніям необхідно дотримуватися стратегічного підходу до оптимізації витрат. Такі дії передбачають не просто скорочення витрат, а «безперервну дисципліну управління витратами при максимальному збільшенні вартості бізнесу», вказує Ганлі.

Gartner дала компаніям, які зіткнулися з необхідністю швидко скоротити бюджет на ІТ, 10 порад:

1. Перегляньте короткострокові витрати. Виключіть, скоротіть або тимчасово зупиніть статті витрат, які розраховані на декілька тижнів, місяців, але не років. Як приклад Gartner призводить послуги, які компанія оплачує щомісяця або щокварталу за принципом «оплата у міру використання», а не щорічно.

2. Скоротіть, але не заморожуйте. Зосередьтеся на тих витратах, які можна частково або повністю скоротити назавжди, а не заморозити на час.

3. Гроші – перш за все. В першу чергу скорочуйте витрати, від яких безпосередньо залежать ваші фінансові результати, а не негрошові статті витрат, на зразок зносу та амортизації.

4. Плануйте скоротити витрати за один раз. Багато компаній не ріжуть кости досить глибоко з першого разу і їм доводиться знову і знову проходити цей процес. Найчастіше так буває зі скороченням персоналу і дуже згубно позначається на компанії.

5. Проведіть ревізію своїх рахунків. У вас має бути абсолютно чітке уявлення про те, які витрати у вас є на цей час, які нарахування ви отримуєте, де ви працюєте за передоплатою і т.д. Ревізія дозволить визначити оптимальні статті, скорочення яких швидко вплине на загальну ситуацію.

6. Проведіть ревізію укладених контрактів. Подивіться, які контракти можна розірвати, а які – переукласти на більш вигідних умовах.

7. Застосуйте цілісний підхід. Скоротити операційні витрати зазвичай буває простіше, але можна також скоротити капітальні витрати. За даними Gartner, 25% середнього бюджету на ІТ припадає на капітальні витрати. Зберіть дані за всіма видатками на ІТ.

8. Пам’ятайте, що безповоротні витрати не мають значення. Аналізуйте ваші майбутні витрати без огляду на минулі.

9. Враховуйте як дискреційні, так і недискреційні витрати. Дискреційні витрати, наприклад, на запуск нових проєктів, послуг або інші нові можливості, вважаються легким способом скоротити витрати. Однак в Gartner відзначають, що недискреційні витрати теж можна скоротити шляхом зниження рівня використання або обслуговування інфраструктури.

10. Враховуйте як змінні, так і фіксовані витрати. Від фіксованих витрат – наприклад, на оренду, ФОП, – по можливості краще позбутися повністю. Змінні витрати – наприклад, на зв’язок, підрядників, витратні матеріали, – можна як скорочувати, так і повністю урізати.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu