Бізнес, Гроші, Новини, Технології

Купи-продай: що таке арбітраж трафіку

26 Жовтня, 2020

Вважається, що арбітраж трафіку – простий спосіб заробітку в інтернеті. Але розібратися, як все влаштовано, нелегко. В LABA розповіли звідки брати трафік, якими можуть бути партнерські програми і як почати арбітраж. 

Як влаштований арбітраж

Арбітраж трафіку – це покупка трафіку з метою його перепродажу за вищою ціною. Трафік в цьому випадку – відвідувачі сайту. Тобто завдання арбітражника – отримати користувачів і перенаправити («продати») їх на сайт рекламодавця.

Купи-продай: що таке арбітраж трафіку - tech, news, groshi, businessКупи-продай: що таке арбітраж трафіку - tech, news, groshi, business

Простий приклад: ви придбали трафік у Facebook за $80 і відправили його на лендинг з формою пошуку авіаквитків, дохід від якої становить $130. Значить, прибуток від арбітражу трафіку = $50.

У разі, якщо арбітраж трафіку відбувається через партнерську програму, партнерська мережа встановлює комісію, яку арбітражник отримує за кожну цільову дію.

В арбітражі трафіку беруть участь троє:

  • арбітражник – людина, яка займається перенаправленням користувачів
  • партнерська мережа (CPA-мережа, партнерська програма) – посередник між рекламодавцем і арбітражником, який забезпечує дотримання всіх умов і зобов’язань
  • рекламодавець – компанія або людина, яка платить за просування товару/послуги

Рекламований продукт і умови роботи з ним входять в оффер. Лендинг рекламодавця повинен бути складений грамотно і відображати всю важливу для цільової аудиторії інформацію. Креатив (рекламне оголошення, складене арбітражником) повинен залучати ЦА. Тоді арбітраж може бути ефективним.

Ключові види цілей

 • CPA (cost per action, плата за дію). Рекламодавець платить тільки за певну дію користувача на сайті. Наприклад, реєстрацію, покупку, заявку.
 • CPC (cost per click, плата за клік). Рекламодавець платить за кожен клік користувача по оголошенню/банеру. Якщо користувач клацає на рекламу, він найчастіше є цільовою аудиторією продукту.
 • CPM (cost per mile, плата за тисячу показів). Рекламодавець платить за кожну тисячу показів рекламного оголошення. При цьому кліки та переходи не важливі.

Основні джерела трафіку

 • Таргетована реклама в соціальних мережах. Арбітражник формує оголошення, вибирає формат розміщення, налаштовує, які користувачі побачать рекламу (стать, вік, місце розташування, рід занять, захоплення), і починає показ. Якщо покази ні до чого не приводять, можна коригувати аудиторію, тестуючи різні варіанти.
 • Тизерні мережі (форуми, дошки оголошень, розважальні сайти з віральним контентом). В цьому випадку детальний таргетинг неможливий, а рекламну кампанію доведеться оптимізувати вручну. Арбітражнику знадобиться знання аналітики. Потрібно сформувати black list майданчиків (де рекламне оголошення не показуватимуть) і white list (де його покажуть). Щоб збирати інформацію про трафік, знадобиться трекер. Перевага тизерних мереж – дешевий трафік.
 • Контекстна реклама в пошуковій видачі. Користувач бачить рекламні оголошення, які відповідають його пошуковому запиту і розміщуються у видачі. Працюючи з контекстною рекламою, ви збільшуєте шанси зацікавити ЦА.
 • Купи-продай: що таке арбітраж трафіку - tech, news, groshi, businessНативні тизери. Нативні, або природні, банери (тизери) органічно вписуються в контент сайту. Вони складаються з заголовка і зображення, а також найчастіше містять позначку про те, що це спонсорський контент. Нативні тизери зовні виглядають як тизери звичайних матеріалів. Наприклад, на сторінках сайту, який пише про книжки, реклама виглядає як передпоказ статті «Прості способи читати 50 книг в місяць».

Тизери залучають користувачів і не викликають «банерну сліпоту». Відсоток переходів за такими банерах вище.

Купи-продай: що таке арбітраж трафіку - tech, news, groshi, business

Поради новачку

Використовуйте іноземні джерела

Наприклад, Facebook. Вони викликають більше довіри користувачів і в цілому більш ефективні. Крім того, закордонні джерела відкривають можливості для роботи з міжнародним ринком. А значить – збільшують шанси отримати більший дохід.

Витратьте час на вивчення, перш ніж починати

Зберіть список джерел, яким можна довіряти. Знайдіть відповідні для вас. Продумайте, яким буде рекламне оголошення для конкретного майданчика і яку інформацію повинна містити сторінка, на яку ви виводите користувачів.

Не бійтеся тестувати

Постійні експерименти важливі для гарного арбітражу. Потрібно перевіряти, чи ефективні в одній зв’язці оффер, джерело трафіку, цільова аудиторія і рекламне оголошення. Якщо поєднання не працює, перевіряйте, що буде з заміною елементів. Спробуйте скорегувати ЦА або оголошення. Будьте готові до того, що спочатку ви можете витратити бюджет без результату.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu