Життя, Новини, Поради

7 документальних фільмів і серіалів на Netflix, які не можна пропустити

02 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Життя глухих і слабочуючих студентів, сумо і стендап

Похмура погода і морози багатьох з нас змушують залишатися вдома, грітися в улюбленому ліжку і дивитися приємне кіно. Видання «Цех» зробило добірку цікавих документальних фільмів і серіалів спеціально для тих, хто вже переглянув все найпопулярніше на Netflix, а ми ділимося з вами. Тут і міркування про смерть, і ностальгічна біографія фотографа Ельзи Дорфман,  історія американця, який прийняв радикальний іслам – самі обирайте, на що готові витратити наступні пару годин.

«Дік Джонсон мертвий»

Багато хто прагне уникати думок про старіння, вмирання і смерть, хоч і розуміють, що ці речі неминуче торкнуться кожного. Режисер Крістен Джонсон – не виняток. Її вісімдесятирічний батько Дік, колишній психіатр, з кожним роком все гірше запам’ятовує розмови, факти та навіть те, що він більше не лікар-практик. Посеред ночі він прокидається і намагається знайти в коридорі свого наступного пацієнта, якого насправді немає. Кірстен вирішує зіткнутися зі страхом смерті досить незвичайним способом – вона пропонує татові зняти документальний фільм, де він гине різними, часом абсурдними способами. Дік на це з радістю погоджується. Аварія, серцевий напад, інцидент на вулиці – всі ці сюжети дозволяють Кірстен і глядачам зі сміхом і сльозами на очах хоча б на деякий час в безпечних умовах подумати про табуйовану тему смерті.

«Сторона Б. Портретна фотографія Ельзи Дорфман»

Портретний фотограф Ельза Дорфман була дуже популярна в 1980-і. Вона знімала своїх родичів, легендарних поетів-бітників, рок-зірок і звичайних людей. У документальному фільмі «Сторона Б» режисер Еррол Морріс розповідає, як розвивалася кар’єра Дорфман, як вона адаптувалася до нової цифрової норми. Сама Ельза ділиться особистими історіями, які стоять за її популярними фотографіями.

Deaf U

Документальний серіал про життя студентів університету Галлодет (викладачі в ньому спеціалізуються на навчанні глухих і слабочуючих). Одна з цілей створення Deaf U – це «показати глухих як звичайних людей з різними історіями». Герої серіалу – це двадцятирічні хлопці та дівчата, які намагаються розібратися у своїй кар’єрі, особистому житті та навчанні. Дуже часто в серіалах і фільмах глухих і слабочуючих героїв показують тільки з точки зору їх «обмежень» – Deaf U вносить в їх історії нюанси, дуже глибокий досвід і переживання.

«Маленька міс Сумо»

Цей короткометражний документальний фільм розповідає історію сумоїстки Хійорі, яка змушена залишити ринг у віці 21 року, – статут японського національного спорту забороняє жінкам брати участь в професійних змаганнях. Перед найважливішим боєм свого життя Хійорі не дають спокою думки про несправедливість такого стану речей і власні спортивні амбіції.

«Тіг»

Документальний фільм про одну з найзнаменитіших жінок в стендапі Тіг Нотаро. У 2012 році їй поставили діагноз – рак грудей. Це не зупинило Тіг – вона вирішила провести серію виступів з новою програмою. У ній вона чесно і з гумором розповідала про те, як вона лікує онкологію, намагається завести дитину зі своєю нареченою і переживає смерть матері. Сумне, але дуже духопід’ємне кіно, яке ідеально підійде для похмурих вечорів.

«Королівство нас»

Пол Шенкс наклав на себе руки у 2007 році. У нього залишилися дружина і семеро дітей. Режисер «Королівства нас» Люсі Коен зібрала детальний портрет сім’ї, члени якої разом і поодинці намагаються пережити травму. Через спогади та особисті історії вони намагаються впоратися з горем і спробувати жити далі. Попри те, що це дуже важка історія, її завершення залишає у глядача багато надії.

«Привиди Шугарленд»

У своєму фільмі Бассам Тарік розповідає історію молодого американця-мусульманина Марка (це псевдонім), який прийняв радикальний іслам, і намагається пояснити причини того, чому він це зробив. Життя Марка описується через серію анонімних інтерв’ю з його друзями, які важко і зі скорботою переживають «втрату» молодої людини. Фільм дуже чітко і без прикрас описує, як живуть мусульманські підлітки у світі, де панує ісламофобія.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu