Кар'єра, Лайфхак, Новини

Як визначити потенційно токсичного співробітника під час співбесіди

04 Листопада, 2020

Токсичний співробітник може знизити продуктивність і послабити моральний дух команди. Проте в 75% випадків компанії роблять неправильний вибір при підборі персоналу, втрачаючи при цьому час і гроші. Бізнес-коуч Майк Голдман розповідає, як під час співбесіди визначити людину, яка може негативно вплинути на культуру компанії.

Для початку розберемося, хто такі токсичні співробітники. «Багато хто вважає, що токсичний член команди – це погана людина в цілому. Однак справа не в токсичності самої людини, а в тому, що він отруює певну культуру», – пояснює Голдман.

За словами експерта, культура компанії спирається на три елементи: ключові цінності, бачення компанії та відкритість. Токсичний співробітник – це той, хто не вписується в цю культуру.

Ключові цінності – кілька затверджених моделей поведінки, які закріплюють корпоративну культуру і показують головні переваги компанії.

«Якщо ключові цінності включають командну роботу, а один із співробітників воліє працювати в поодинці і не допомагає іншим – він токсичний для цієї культури, незалежно від його здібностей і рівня продуктивності», – стверджує Голдман.

За словами Голдмана, при співбесіді варто звернути увагу на ставлення кандидата до кількох моментів.

Він поділяє цінності компанії?

Щоб дізнатися, чи поділяє кандидат цінності компанії, варто поставити йому кілька запитань про його попередній досвід. Наприклад, якщо одна з ключових цінностей компанії – це командна робота, то можна запитати, вважає за краще кандидат працювати в поодинці або разом з командою. Якщо до ключових цінностей відноситься впровадження інновацій, то варто дізнатися, які ідеї йому вдалося реалізувати на минулій роботі.

«Необхідно ставити питання, за якими можна визначити, чи дотримується кандидат таких же цінностей, – стверджує Голдман. – Не варто розраховувати на те, що його цінності зміняться при зміні роботи».

Він підтримує бачення компанії?

Під час співбесіди також важливо визначити, чи підтримує кандидат бачення компанії. Для цього варто звернути увагу на його особисті установки і якості. Наприклад, якщо бачення компанії полягає в тому, щоб задовольняти потреби клієнтів, варто задати йому кілька поведінкових питань, за допомогою яких можна буде зрозуміти, чи готовий він рухатися до цієї мети.

«Можливо, кандидат хоче отримати роботу, але не поділяє бачення компанії, – говорить Голдман. – В такому разі він може непогано справлятися з робочим навантаженням, але навряд чи досягне значних успіхів і принесе користь компанії».

Він готовий брати відповідальність за свої помилки?

Чесність і відкритість – одні з головних переваг потенційного кандидата. Важливо, щоб людина не тільки вчилась на помилках, а й уміла визнавати їх.

Під час співбесіди можна запитати кандидата про його головні недоліки і попросити розповісти про ті моменти, коли він робив помилки.

Готовність говорити на ці теми дає більше гарантій того, що людина проявить себе так само відкрито і на новому місці роботи.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu