Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

Як починаючому бізнесу залучити талановитих співробітників

27 Жовтня, 2020

У бізнесі є своя «Уловка-22»: для розвитку проєкту необхідні талановиті фахівці – однак вони не поспішають міняти корпорації на маловідомі стартапи. Які переваги може запропонувати молодий бізнес тим, хто вже попрацював у великих компаніях? 

Багато підприємців починають співбесіди з розповідей про місію компанії. Однак в розпал пандемії та економічного спаду мотиваційні промови навряд чи приваблять співробітників, яким потрібна фінансова стабільність. Замість цього краще допоможіть фахівцям відчути свою цінність.

Як починаючому бізнесу залучити талановитих співробітників - startups, porady, news, businessЯк починаючому бізнесу залучити талановитих співробітників - startups, porady, news, business

Секрет ідеального лідера – правильна мотивація співробітників

Можна привести багато прикладів, коли хороші фахівці кидали престижну роботу і слідували за підприємцем. Чим саме лідери залучають інших людей? Секрет в тому, що вони дають людям можливість відчути себе цінними не як співробітники, а як особистості.

Можливо, багато хто з менеджерів заперечать: «Звичайно ж, я ціную співробітників в першу чергу як людей». Однак це не означає, що самі співробітники відчувають свою цінність.

Ось п’ять причин, чому відчуття особистої цінності у співробітників це важливо:

 1. Дає перевагу перед конкурентами. Це одна з головних переваг невеликої компанії перед великими корпораціями. У стартапі менше співробітників, тому керівництву легше створити індивідуальні умови для кожного.
 2. Не потребує зайвих витрат, досвіду і харизми. Не має значення вік, ступінь привабливості та можливість запропонувати більшу зарплату – кожен може розвинути цю здатність.
 3. Підвищує продуктивність співробітників. Думка про щорічну премію стимулює не всіх співробітників. Однак якщо людина відчуває, що його старання помічають і цінують – мотивація буде високою.Дослідження вчених університету Торонто показують, що найкращий спосіб допомогти людям досягти максимальної продуктивності – залучити їх внутрішню мотивацію.
 4. Привертає тільки потрібних фахівців. Звичайно, для деяких фахівців розмір зарплати має вирішальне значення при виборі роботи. Але, швидше за все, вони не впишуться в вашу команду. У вас буде тільки один спосіб утримати таких співробітників в проєкті – постійно підвищувати зарплату. Але на це може не вистачити ресурсів.
 5. Допомагає налагодити не тільки робочі відносини. Цей спосіб можна використовувати й в особистому житті. Спробуйте зрозуміти, що мотивує і турбує ваших близьких. Дайте їм відчути свою цінність. Завдяки цьому ваші стосунки можуть покращитися.

Як залучити талановитого співробітника

Покажіть, що кандидат для вас дуже важливий. Як це зробити:

 • Відкладіть усі пристрої та телефони. Якщо знайомство проходить по Zoom, то зверніться до нього: «Дайте мені секунду, щоб привести все в порядок і зосередити увагу тільки на вас».
 • Призначте зустріч поза офісом – це означає, що ви готові приділити людині більше часу.
 • Цінуйте час кандидата – приходьте вчасно і не призначайте зустріч між іншими справами. Краще повідомте кандидату, що звільнили частину свого дня спеціально для нього.
 • Робіть записи під час розмови – це показує, що ви хочете запам’ятати кожну деталь розмови.

Запитуйте більше про те, що ви можете зробити для кандидата, а не про те, що він може зробити для вас. Співбесіда – відмінний момент, щоб показати зацікавленість в особистості кандидата. Можна почати з простих питань: «Що робить вас щасливим?», «Чим ви захоплюєтеся у позаробочий час?», «Як я можу допомогти вам у розвитку?», «Який з ваших додаткових навичок ви хотіли б розвивати?».

Надайте можливість для розвитку навичок. У корпораціях завдання кожного співробітника чітко визначені. У невеликій компанії можна спробувати різні ролі. Наприклад, інженер може допомагати у розвитку бізнесу.

Запропонуйте заходи, які враховують індивідуальні особливості кандидата. Молодій матері та незаміжній дівчині можуть знадобитися різні пільги. Дізнайтеся, що найбільш важливо для  кандидата, і запропонуйте йому індивідуальні пільги. Наприклад, гнучкі робочі години або довшу відпустку.

Цінуйте унікальність кандидата. У корпорації співробітники часто відчувають себе гвинтиками у величезній машині. Використовуйте це у своїх інтересах – дайте фахівцю можливість відчути, що вибрали саме його. Наприклад, можна сказати: «Ми вважаємо, що ваш досвід роботи в якості письменника-фрілансера допоможе краще представити наш продукт на ринку».

Продемонструйте скромність. Скромність – ймовірно, саме недооцінена якість керівника. Однак вона може зіграти вирішальну роль, приємно здивувати кандидата і розрядити обстановку на співбесіді. Ви можете визнати, що готові багато чому навчитися у фахівця.

Пам’ятка: як утримати фахівця

 • Стримуйте обіцянки. Немає нічого гіршого для співробітників, ніж роботодавець, який багато обіцяє, але нічого не робить. Якщо пообіцяли гнучкий графік або позачергову відпустку – надайте їх.
 • Завжди дбайте про співробітників – не тільки тоді, коли у вас гарний настрій.
 • Приділяйте увагу дрібницям. Запам’ятайте дні народження співробітників, дізнайтеся імена їхніх дітей, запитуйте про здоров’я близьких.
 • Допомагайте співробітникам в кар’єрному та особистому зростанні. Ці два аспекти взаємопов’язані. Технічний курс допоможе стати фахівцем вищого класу, але для командної роботи необхідно тренувати комунікативні навички.
 • Придумайте цікаві розваги для команди. Придумайте власні розваги спеціально для своєї команди. Якщо хтось зі співробітників грає в місцевому театрі, сходіть на його спектакль всією командою. Якщо кілька співробітників – сімейні люди, можна організувати спільний похід з дітьми в парк атракціонів.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu