Життя, Кар'єра, Новини, Поради

Вісім способів швидко домогтися успіху в професії без досвіду

05 Листопада, 2020

Домагаючись досконалості у своїй справі, ми часто діємо методом проб і помилок. Це корисно, але уповільнює прогрес. Правильна тактика допоможе швидко стати успішнішими в будь-якій галузі. Автор блогу на Medium Ентоні Еун розповідає про дієві стратегії, які допомогли досягти значних результатів у спорті, копірайтингу і професії письменника.

Навчайтесь у кращих

Якщо ви хочете робити щось добре, навчайтесь у кращих.

Щоб стати першим, доведеться вчитися швидше і більше, ніж інші. Традиційні методи, наприклад, підручники або заняття, тут не підійдуть: ви отримаєте знання від тих, хто має всього лише пристойний рівень майстерності, а не високий.

Навчаючись у кращих у своїй справі, ви дізнаєтеся те, про що не пишуть у підручниках – те, що найкраще працює в реальному житті.

Неважливо, що це – розробка програм, дизайн або мистецтво письменника. Завжди будуть професіонали, які готові ділитися своїми знаннями. Знайдіть їх і досконально вивчіть їх досвід.

На щастя, у 2020 році це просто. В інтернеті багато хорошої та безкоштовної інформації: блоги, виступи на YouTube, email-розсилки. Можна також купити книгу професіонала з вашої галузі або записатися на його онлайн-курс.

У своїй кар’єрі я намагався вчитися у кращих, і це допомогло мені вирости швидше, ніж я міг уявити.

Однак є велика різниця між експертом і просто відомою людиною, яка не дуже розбирається в тому, що робити – наприклад, зоряним фітнес-тренером, який бере участь в телешоу.

Отримайте практичний досвід

На початку професійного шляху вчитися важливіше, ніж заробляти. Ваш досвід визначає траєкторію розвитку. Можливо, поки ви проходите неоплачуване стажування, хтось отримає роботу початкового рівня. Але коли ви почнете працювати, то швидко обійде суперника.

«Вчіться в 20, заробляйте в 30», – каже фахівець з нетворкінгу і автор бестселера «Ніколи не їжте поодинці» Кіт Феррацці.

Хороше тримісячне стажування може принести стільки ж досвіду, скільки три роки роботи на посаді початкового рівня. Річ у тому, що на роботі ви будете вдосконалюватися тільки в необхідних функціях, а знання будуть обмежені рівнем ваших колег і керівників. Стажування буде кожен день давати вам багато цінної інформації.

Якщо напрямок, який вас цікавить, не передбачає стажувань, напишіть лист компанії з цікавої для вас галузі. Запитайте, чи готові вони надати таку можливість, запишіться на семінар, майстер-клас або конференцію.

Ще один варіант – попросити експерта оцінити вашу роботу. Але не варто починати з цього знайомство. Спочатку побудуйте відносини, а потім зверніться за порадою.

На старті кар’єри не потрібно гнатися за грошима. Якщо вам пощастило зустрітися з експертом, але потрібно оплачувати рахунки, знайдіть підробіток на час стажування. У довгостроковій перспективі це окупиться.

Орієнтуйтеся на амбітних людей

Немає нічого поганого в тому, щоб прагнути до стабільної зарплати та нескладної роботи. Але якщо ви хочете швидко просунутися у своїй галузі, потрібно змінити мотивацію.

«Оточіть себе тими, хто нагадує про майбутнє, а не про минуле», – зазначає сенатор США Ден Салліван.

Змінитися має все: ваші думки, дії та зусилля. Оточіть себе амбітними колегами, які завжди готові вчитися і рости. Спілкуйтеся з тими, хто успішніше вас. Вони будуть підштовхувати вас вперед, ділитися мудрістю і мотивувати.

Будьте динамічніше

Якщо ви хочете швидко підійматися по кар’єрних сходах, доведеться постійно вчитися.

«Якщо ви найрозумніша людина в кімнаті, ви перебуваєте не в тій кімнаті», – Конфуцій.

Спробуйте вийти із зони комфорту. Пересильте себе і почніть робити те, для чого, вам поки не вистачає кваліфікації. Іноді вам може здатися, що ви недостатньо гарні – це так званий «синдром самозванця». Але з часом ви звикнете.

Якщо ви відчуваєте, що досягли своєї межі на роботі, йдіть. Пам’ятайте: те, чого ви навчитеся, і як сильно ви виростете, залежить від рівня ваших колег і керівників.

Знаходьте роботу самі

Як тільки у вас з’явилися знання, кращий спосіб отримати роботу мрії – створити її.

Будьте проактивні. Запропонуйте ідею керівникові та поясніть, як ви допоможете компанії.

Якщо у вас немає роботи, займіться фрілансом. Якщо вам некомфортно шукати клієнтів, запропонуйте допомогу другові або члену сім’ї. Тільки не забудьте домовитися про оплату – люди ніколи не цінують роботу, яка дісталася їм даром.

Завдання не в тому, щоб зробити щось безкоштовно. Вам потрібен зразок роботи для портфоліо, щоб підтвердити свої навички.

Створюйте довіру до себе

Розширюйте портфоліо або список публікацій, покращуйте резюме. Прагніть не тільки вчитися, а й підвищити свій авторитет. Це ще один бонус стажування у відомій компанії – ви зможете вказати це в резюме.

У будь-якій професії є способи довести свою репутацію, наприклад, написати статтю для журналу, виступити на заході, попрацювати в відомої компанії. Коли я працював над тим, щоб стати письменником, я завжди думав: які три журнали назвати, розповідаючи, для кого я писав? Щось на кшталт «Статті Ентоні Еуна публікували Журнал 1, Журнал 2 і Журнал 3».

Я швидко підвищив свій статус письменника, тому що відразу прагнув зібрати кращий список публікацій. Після цього я зміг писати для кого завгодно, отримати увагу редакторів і швидше розвиватися.

Іноді люди витрачають занадто багато часу на підвищення рівня майстерності та публікуються на посередніх сайтах замість того, щоб зробити кілька кроків вперед і спробувати потрапити на сторінки найвідоміших видань. Якість завжди краще, ніж кількість.

Працюйте старанніше за інших

Щоб домогтися швидкого прогресу, вам доведеться працювати ефективніше і наполегливіше, ніж інші. Погляньте на відомих спортсменів – вони успішні, тому що працювали більше за інших. Так, у них були талант і здібності, але славу їм принесла працездатність.

«Хтось може мати більше таланту, ніж ви, але ніхто не повинен працювати старанніше вас», – вважає відомий бейсболіст Дерек Джетер.

Багато хто хоче домогтися успіху. Але чому вони відпочивають кожні вихідні? Чому після роботи вони йдуть додому і всю ніч дивляться серіали? Їх слова не відповідають їхнім діям.

Це не означає, що поки ви не досягнете успіху, ви не можете розважатися. Але заощадити на зусиллях неможливо.

Якщо ви хочете добитися чогось у своїй справі, почніть робити. Іноді варто попрацювати у вихідні, щоб укластися в дедлайн. Звикайте, що люди не розуміють, чому ви так проводите вільний час. Звикайте працювати над власними проєктами після роботи. Звикайте до успіху.

Будьте скромнішими

Зустрічаються люди, які називають себе кращими, пропрацювавши в професії всього 2-3 роки. Неважливо, який у вас стаж: завжди знайдеться хтось розумніший і кращий, а ви завжди можете навчитися чогось ще. І чим далі ви просуваєтеся, тим ясніше розумієте, що  нічого не знаєте.

Виходити із зони комфорту важливо. Але потрібно уникати роботи, для якої у вас точно не вистачає кваліфікації.

Після тримісячного стажування в тренажерному залі ви не готові займатися реабілітацією людини 65 років, якій щойно пересадили два ребра. Якщо ви прочитали кілька книг, що надихають і вам 23 роки, це не означає, що ви готові писати на Medium статті про те, як жити.

Для швидкого розвитку в кар’єрі необхідно багато працювати – це загартовує характер і відчуває нас. Все найцінніше в житті дістається з працею.

Іноді доведеться виконувати завдання, які вам не подобаються, або брати участь в провальних проєктах, але це частина шляху до успіху. Озирнувшись назад, ви зрозумієте, що труднощі та невдачі зробили вас тим, хто ви є. І ви будете за це вдячні.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu